Kelio sąnario lūžio condyle pasekmės

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

krumplio

Šiandien mes atskleisti tema “lūžis dėl kelio sąnario poveikio krumplio”. Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

lūžis kelio

kelio sąnario, taip pat pečių yra labiausiai pažeidžiama kūno dalis, bet be jo, žmogus negali judėti greitai ir patogiai egzistuoti. Kelio traumos, Jungtinio lūžis gali ne tik ištrinti iš asmens gyvenimo kelis mėnesius, bet taip pat gali sukelti toliau negalios.

sąnarys yra kelio, nepaisant jos trapumą, didžiausia sąnario į žmogaus kūną. Jis susideda iš girnelės ir ilgųjų kaulų, blauzdikaulio ir šlaunikaulio.

Bendras platforma arba plato iš blauzdikaulio sudarančios kelio sąnario. Plato, savo ruožtu, formų Medial (viduje) ir šoninių (išorėje) condyles, kurios padengtos kremzlinio audinio. Krumplio dalis atitinka depresijos, kuris leidžia mobiliojo puodelį. Bendras taip pat apima keletą raiščių, raumenų, kraujagyslių, kremzlių, nervų galūnės pliuralizmą. Visa tai leidžia jam imtis dėl didelių apkrovų ir leidžia asmeniui perkelti, paleisti ir šokti.

Ypač svarbu į kelio meniskams yra anatomiją. Jie susideda iš kremzlių, kuris atsparumo, suteikia kojų ir padėti asmeniui tolygiai paskirsto svorį. Pažeidžiant bendros atsparumo menisko yra suskirstytas.

arba sąnario sužeidimas priemonės pavienis lūžiams gydyti, kad apima kaulų 1 arba Mokėjimo į girnelės, blauzdikaulio arba šlaunikaulio. Lūžis yra intraartikuliniam kelio, per kelio sąnario, arba juxta-sąnarių, išorinis kapsulę. Su atvira lūžio atotrūkis atsiranda odos ir minkštųjų audinių. Uždarytas sugadinti į kaulus, raiščių, be matomų audinio sutrikimai.

klasifikacija kelio traumos:

    
 • Žala girnelė ar girnelės;
 •   

 • vidusąnarinių lūžių condyles;
 •   

 • žalos blauzdikaulio;
 •   

 • žalos šeivikaulis;
 •   

 • suplėšyti menisko.
    
 1. Bendra lūžis. Šiuo atveju, kaulas praranda savo vientisumą, bet jos sudedamosios dalys lieka galioti.
 2.   

 3. perkeltų lūžis. Tokiu atveju kaulai pakeisti savo poziciją ir kaip sugadintas aplinkinių audinių rezultatas.
 4.   

 5. multisplintered kompensuoti. Su šiuo traumų reikalingas skubios operacijos, kurios metu chirurgas renka kaulus.

lūžiai girnelės ir praktiškai puodelio yra retas, iki 2% traumų skaičius.

lūžis kelio

krumplio

blauzdikaulis ir šlaunikaulio – galingas svertus, kad perkelti į sąnarį kelio. Pritvirtinti raumenys ant kaulų galuose yra ypatinga kaulų sustorėjimas – condyles. Kai kuriais atvejais, kelio traumos skauda vieną ar abi condyles. Traumos gali būti derinami su blauzdikaulio arba šlaunikaulio lūžio dislokacija. Jei neveikia kaulų persikėlė iš savo vietos, tai yra perkelti lūžis. Jis yra pavojingas, nes ji sugadinta aplinkinių audinių.

Sužalojimai condylar sąnarių atsirasti pagal fizinio krūvio įtaką ar kaip stiprios tiesioginio poveikio rezultatas. Ypač jautrūs šiai žalai tipas:

    
 • sportininkų;
 •   

 • pagyvenusiems žmonėms;
 •   

 • moterys menopauzės.

Po traumos condylar sąnariai reikia suteikti pirmąją pagalbą asmens ir paguldytas į ligoninę. Gydymasis ir restauracija darbo pajėgumą condyles įvyksta per 5-6 mėnesius.

Lūžis nuo kelio

menisko

kelio menisko yra 2 – šoninė (viduje) ir medialinio (išorinis). Žala pirmasis dažniau, nes tai yra daugiau mobiliųjų. menisko plyšimas gali būti dėl traumos arba degeneracinių priežastys turėti. Traumos dažnai jauni žmonėsir arba sportininkų. Degeneraciniai pokyčiai menisko pasitaiko senyvo amžiaus žmonėms. Pakitimai yra būdingi didelio skausmo, riboto mobilumo, tai paspaudžia Jungtiniame.

Jei iš menisko plyšimo priežastis buvo degeneracinių pokyčių kaulų, be traumos, skausmas nuo to laiko, kai simptomai yra sumažintas. Šiuo atveju, operacija nėra atliekamas.

dažniausia traumos yra kritimas ant smilgos kelio. Kartais tiesioginis smūgis gali sukelti kaulų lūžių girnelės, sausgyslė ar stiprių įtampos priežastis atsiskyrimas apatinėje girnelės. Kitos priežastys, kodėl traumų pasitaiko:

    

 • nelaimingų atsitikimų;
 •   

 • lašas;
 •   

 • kulti;
 •   

 • sporto;
 •   

 • osteoporozė;
 •   

 • sutrikimas kaulų metabolizmo;
 •   

 • komplikacijos po bendros pakeitimo.

Tarp visų kaulų ir sąnarių pažeidimo kelio yra gausiausia – kremzlės pažeidimai ir kaulų lūžiai horizontalioje kompensuoti arba be.

Nepageidaujamos simptomai kaulų žalos gali būti ne iš karto matyti, bet šiek tiek vėliau. Tai gali būti:

Jei pažeista kaulų veikia, tada kelio pajusite stiprų skausmą. Jei įtrūkimų ar lūžių pasitaiko hematoma, nurodant kraujagyslių plyšių. Kai kuriais atvejais hematomos pratęstas visai blauzdos. Deformacija girnelės, nenatūralus pozicija iš kaulų parodo, kad kaulų struktūrą poslinkiui.

kompresinis lūžis, arba uždarytas, būdingas jaskiniowych kaulų. Tokiu būdu yra išilginis tarpas be kaulų poslinkio.

Diagnostika

Net menkiausios žalos kelio sąnarių visada lydi skausmas. Iš analgetikas įvedimas per pirmąsias kelias minutes gali trumpai sumažinti kančias.

skverbiasi ir atviri lūžiai yra diagnozuotas “druskos tešlos”. Žaizda adatą pašalinti kraujo iš sąnario. per grindistuo pačiu adata suleidžiamas druskos tirpalas, ir, jei ji teka iš žaizdos, gydytojas aptinka atvirą įtrūkių. Jei skystis teka blogai, tada diagnozuojama nedidelių trauminių sužalojimų.

Nepriekaištingo diagnozė suteikia rentgeno padaryta nuotrauka 3 projekcijų:

    

 1. Tiesioginis. Laidos pralaimėjimas intrasąnarinių išorinio ar vidinio krumplio.
 2.   

 3. ašinis. Suteikia vertikalių, kremzlės ir kaulo lūžių, subluxations vaizdą.
 4.   

 5. ašinis. Nuotraukos, darytos žiūrint iš šono, geras kryžminiai lūžiai matomi.

“yra sveikos kelio dėl lyginamosios analizės nuotrauka diagnozuoti skiltelių lūžis girnelės.

Pirmoji pagalba

turėtų primesti pėdų autobusu iš kulkšnies iki šlaunies skiriant pirmąją pagalbą, kol gydytojų atvykimą. Įtakos bendra nustatyta ištiesinimą padėtyje. Vietoj žalos iškaltas ledo, suvynioti į medvilniniu audiniu.

Auka turi būti pristatytas į avarinio stoties, o vietoje gydytojas nustatys sunkumą ir pobūdį traumos.

Paskirta sveikatos priežiūros specialistas gydymas gali būti konservatyvus arba operacinis.

Gydymo pasirinkimas priklauso nuo žalos ir kaulų pasislinkimo pobūdžio. Traumos chirurgas palygina kaulų fragmentus, jei tokių yra, nustatyti jų vietoje. Jis laikomas uždarą būdą, be operacijos arba atidaryti operacijos metu. Nutraukęs ant pažeisto paviršiaus taikomas Gipsas, teikiant nejudumo kaulą. Paskyrėjas jei reikia. Ateityje, reabilitacijos procedūros būtų atliekamos už kelio mobilumo plėtrai.

Tuo atveju, įtrūkimo be poslinkio arba, jei divergencijos kaulų fragmentų yra ne daugiau nei 3 mm, Perleistam konservatyvaus gydymo. Ji apima procedūras:

    
 • turintis punkcija į pažeisto vietoje pašalinti sukauptasvsheysya kraujo;
 •   

 • liejimo naudojant medvilnės marlės “Bajgiel»;
 •   

 • UAD paskyrimas po 4 dienų;
 •   

 • vaistų vartojimo.

Ateityje, remiantis paciento būklę, sužalojimo sudėtingumas, bet ne ilgiau kaip 7 dienas, turi būti suteikta statistinę naštą raumenis. Po mėnesio, lieto yra pašalinamas, o pacientas gali vaikščioti su ramentais ne pirmas, ir tada dėl jų pačių.

yra taikomi, veiklos metodai, jei kaulų fragmentų daugiau nei 3 mm tūris. operacijos metu, gydytojai atkurti sąnario paviršių, naudojant laikinus tvirtinimo stipinus.

Taikyti skirtingų operacinių metodų:

    
 • susiuvimo minkštųjų audinių;
 •   

 • apskrito kaulų siūlės;
 •   

 • sausgyslių-raumenų plastiko.

pooperacinis laikotarpis ir atkurti normalų gyvenimą užtrukti nuo 2 iki 6 mėnesių.

Dėl papildomos sąnarių lūžiai

gydymas

iš periarticular lūžių gydymas yra sudėtingas problemas, traumatologijos ir ortopedijos. Gydymo gairės apima anatomiškai tikslią palyginimas ir fiksaciją kaulų fragmentų, ankstyvą judėjimą kelio sąnario. Šiuo stadijoje į nesąnarinio lūžių gydymui prioritetas yra operacinis metodas. Šis nustatantis dalyvaujančių kojų strypo aparatai chreskostnogo osteosintezės metodas.

gydymas intraartikuliniam lūžiai

sužalojimai šlaunikaulio distalinio yra retas. Jie priklauso intraartikuliniam lūžių kelio sąnario. Yra lūžių condyles vieną arba abu šlaunikaulio condyles.

Siekiant tikslią diagnozę padaryta žalos šlaunikaulio ir blauzdikaulio rentgeno condyles tikslu yra atliekamas.

lūžių šlaunikaulio distalinio be poslinkio fragmentų yra gydomi dauguma, kuri yra naudojama su 4-6 NedL. Kartais naudojamas metodas IR Woronowicz: šoninė suspaudimo osteosintezė kalbėjo su atraminiais trinkelės.

Geriausias būdas gydymo vidusąnarinių kelio traumas osteosintezės GA Ilizarov.

Kai lūžiai vidinio arba išorinio blauzdikaulio krumplio kaulų fragmentai įdubimas operacija vykdoma su Schanz varžtais įvedimo.

Taigi, lūžių kelio chirurginiai metodai naudojami dažniau, iki kelio sąnario pakeitimo kaulo transplantato gydymą. Konservatorių taikoma tik pacientams, kurių kaulų lūžių be poslinkio fragmentų. Nustatant gydymo strategiją turėtų sutelkti dėmesį į paciento bendrą būklę ir kartu žalos, žalos tipą, minkštųjų audinių aplink pažeistą būklės sunkumo.

Reabilitacijos

operacijos, siekiant užkirsti kelią edema yra pageidautina išlaikyti koją pakeltoje padėtyje. Kontroliuoti sintezės kaulai radiografijos procesą. Jei reikia, iš bendros skysčio yra pumpuojamas sukaupta.

Nuėmus pleistrą, kuriant fizinius pratimus pagal sveikatos priežiūros specialistas priežiūrą paskirta. Gydymo metu gydytojas gali skirti vaistus skausmui malšinti: anestetikai, analgetikai, antibiotikai.

Nuėmus gipso paskirtas reabilitacijos pratimus, fizioterapija, gydomasis masažas.

Komplikacijos

Su teisingai praleido gydymo – konservatorių ar rezoliucinės – pasekmės turėtų būti. Bet kartais yra komplikacijų:

    
 • skausmas skausmas kojos ilgį;
 •   

 • trūkumas keturgalvio šlaunies;
 •   

 • neišsami tiesinimo savo kelio.

Kai kuriais atvejais, apdorojimas konservatyvių metodai veda prie artrozės iš apatinių galūnių.

Anatomija ir žalos krumplio kelio

lūžis dėl kelio sąnario krumplio – yra gana sudėtinga žalą, kuri reikalauja gydymo. Kelio sąnarys yra viena iš labiausiai sunkuX ir stambiųjų sąnarių žmogaus kūno, nes jis yra labiausiai pažeidžiami traumos. Labiausiai paplitęs tipas žalos kelio sąnario yra sulaužytas condyles blauzdikaulio ar šlaunikaulis. Žala kauliniame audinyje sąnario remiasi sunkių sužalojimų, gydymo ir korekcijos, kurios reikalauja pastangų, rimtų santykių ir ilgalaikės reabilitacijos.

mechanizmus ir rūšių lūžių

supratimas žalos mechanizmai yra būtina diagnozuoti ir gydyti, pvz. Lūžiai kelio condyles atsirasti šiais atvejais:

    

 1. Tiesioginis smūgis taikoma išorinio paviršiaus iš sulenkta arba ištiesinimą valstybės sąnario, šie sužalojimai dažnai gauti autoavarijose.
 2.   

 3. iškrovimo sumažėjimas dėl galūnių sulenkto kelio, pusėje ir nukreipti bendrą paviršių.
 4.   

 5. iškrovimo sumažėjimas ant tiesaus kojos.
 6.   

 7. taip pat sugadinti tokio smurtinio atmetimo arba į bendrą sukimosi blauzdikaulio.

Šios traumos dažnai pasitaiko gyvenime ir linkę sukelti kombinuoto traumos, su žalos kelis kaulų struktūros, raiščių ašarų, chondromalacia arba infiltratų dissecans.

Jūsų nuoroda! Iš siūlės struktūros sudėtingumas ir sukelti žalą mechanizmų iš lūžių įvairovę įvairovė, todėl jūs galite susitikti su klasifikacijų ir tipų lūžių šlaunikaulio krumplio arba blauzdikaulio įvairovė, tačiau kliniškai svarbūs yra šie žalos.

lūžis kelio sąnario krumplio be tūris

Jis yra būdingas įtrūkimai, kintant kaulo defekto. Šis lūžis tipas yra gydomi Imobilaizeris Gipsas kelias savaites, pilnas atkūrimas įvyksta per 3-4 mėnesius.

Kompresiniai lūžių condyles

Tibia

įvyksta smulkinant iš šlaunikaulio condyles. Dėl šios lūžio tipas būdingas santykinis išsaugojimo sinovijos vientisumąolochki kad nesuteikia pagrindo artrito vystymuisi. Be to, už tam tikrą lūžio pastebėtas mažiau rimtą žalą ligamentous aparatą. Prognozė šiuo atveju yra gerai, ir galima išvengti laiku kreiptis chirurgija.

atstatymas lygio perjungimo ir įdubos krumplio pasiektą rankiniu būdu sumažinimą ir vėlesnį fiksuoto ant stalo su traukos ar įprasto liejimo. Tokiu būdu, yra įspraudimo ir fiksavimo kelio Rėmo fragmentą.

susmulkintas lūžiai kelio

condyles

Pavyzdžiui, išorinis krumplio lūžis iš blauzdikaulio. Yra būdinga krumplio šaka didelio fragmentas, su jo nuokrypis į išorę kompensuoti iki kelių mm, kurie, kaip nustatyta suskaidymas sąnario paviršiaus kaulų. Šis lūžis tipas yra dėl to, kad šiek tiek kitokia pozicija šlaunikaulį traumų metu.

Kaip į didelę poveikio šlaunikaulio sąnario paviršiaus blauzdikaulio ir rezultato įvyksta savo pleištinė ir išskirstomi krumplio. Paprastai šiame lūžio išorės krumplio blauzdikaulio taikymo jėga tipo reikia ant nedidelio ploto, kaip ir šeivikaulio galvos rezultatas yra ne sužeisti, o atskirti perskelta fragmentas blauzdikaulio krumplio kelių mm.

Šiuo atveju sunkumas gali būti skirtingas, priklausomai nuo padarytos žalos raiščių ir kraujagyslių laipsnį. Tačiau paprastai yra pilnas plyšimas raiščių, sunkus pažeidimas menisko, kurie gali būti spaudžiamas į Impressum blauzdikaulio paviršiaus.

kenkia kremzlės matrica bendri, kuri veda prie artrito ir chondromalacia.
Žala kraujagyslių, kad pamaitinti sąnarį, todėl nesėkmės kraujo tiekimo bendrų struktūrų, kodėl įvyksta toliau ir audinių nekrozė, ji gali sukelti, pavyzdžiui, infiltratų dissecans. Prognozės šiuo atveju yra pagaminti kruopščiai.

Gydymas ir išsaugojimas šiuo atveju taip pat kuriais apsimetamaMeva grįžti iš suskaldytas fragmentų anatominę padėtį. Tai taip pat pasiekti įvairiais būdais, ir priklauso nuo lūžio sunkumo, kaip vertinami pagal rentgeno. Kai kuriais atvejais, ribotas vadovą vietos keitimą, tačiau paprastai nepakanka. Tada rodo rezoliucinę perstatykite, jei reikia endoprotezavimas pažeistas struktūras.

lūžiai šoninis ir medialinio šlaunikaulio krumplio

Čia gali būti žiaurus ir, kai už anatominių rėmo veda ir pareikšti apatinę koją, o rudenį dėl ištiesta koja. Lūžiai skersinėje ir medialinio krumplio į kelio sustvav – taip pat nutraukiant jo fragmentą, arba visą krumplio neišlyginamas 3 mm arba daugiau, arba be jo. Kaip komplikacija kaip galimi chondromalacia ir infiltratų dissecans.

chondromalacia – iš kremzlinio audinio patologija, kuriame nupylimo retėjimas ir jo sunaikinimo. Kai osteochondritas dissecans pastebėtas išdalintą į sluoksnius sritis kremzlės iš kaulų.

Svarbu! Nesvarbu, kokią buvo neskaldyti, jos gydymas turi vykti vienoje ligoninėje, gydytojai, nes iš apyvartos, gydytojo supratimo ir tinkamo gydymo metu priklauso nuo jo sėkmės ir pašalinti komplikacijų.

Būdingi simptomai traumos

Simptomai atsiranda beveik iš karto po lūžio, jie padeda nustatyti, kokios rūšies ir sudėtingumo žalą:

    

 • būdingą skausmą išvaizda, su lokalizacijos sąnario ir klubo;
 •   

 • nestabilumas, pernelyg mobilumas suprapatellaris kaulų;
 •   

 • nestabilumo jausmas, svyravimai kelio;
 •   

 • apčiuopa, paspaudus suskirstytas krumplio formos kelio yra stiprus aštrus skausmas;
 •   

 • riba ir stiprus skausmas bendros judėjimo;
 •   

 • būdinga krizė Jis crepitus, apčiuopa, dėl mobiliųjų kaulų fragmentų buvimą;
 •   

 • bus patinimą ir patinimą kelio srityje, eksudacija į bendrą ertmę, ir SGLazhivaet bendrus kontūrus.

Dažnai, nors ir įtrūkimo akivaizdoje, kad pacientai patys sėkmingai judėti ir ne iš karto kreiptis į gydytoją, nes jis yra toks skausmas po kelio traumų ir lūžių nepastebėta.

Svarbu! Jei yra įtarimas lūžio, būdingų simptomų iki sužalojimo buvimas, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju, nes kartais skausmas gali būti. Vėlavimas susipažinti su gydytoju, gali reikalauti, operacija, kuri gali būti išvengta, jei šviežios lūžis.

Išorės patikrinimo gydytojas atžvilgiu ir X-spindulių projekcijomis dešinės rezultatai lemia kaulų lūžių ir vėlesnio jų apdorojimo sunkumą.

Procesas yra iš esmės skiriasi gydyti pacientams, kurių lūžių su slankiojimo ir be jo.

Pirmasis žingsnis, savo ruožtu, be poslinkio fragmentų parodyta punkcija per, kuri išieškojo eksudato ir kraujo esančią bendrą ertmę. Po to, ertmė yra suleidžiamas nedidelį kiekį Novocaine tirpalo, tada reikia imobilizuoti bendrą Gipsas. Iš anksto 5-10 laipsnių sulenkta kelio sąnario, galūnės imobilizuota Gipsas.

perdangos laikotarpis 2-3 mėnesius, o tada, kaip reikia reabilitacijos fizinės terapijos sesijų. Svarbu, kad reabilitacijos laikotarpis pradėti mokyti šlaunies raumenis. Ji yra tiesiog 2 -3 dienų po to, kai klijuojant pleistrą didinant galūnę. Vėliau, po maždaug 7 – per 10 dienų gali judėti su ramentais, tai yra labai svarbu, kad ten yra ne apkrova dėl sąnarių.

Terapinės veikla lūžių su poslinkio kaulų fragmentų gali būti skirtingi, bet iš pradžių reikalauja perskirstymas, perkeltų struktūrų grįžti į įprastą anatominę padėtį:

    
 1. Nustačius sunkumą ir kaulų lūžio tipą, specialistas daro instrukcijos sumažinimą pagal anestezijos, fiksuoja viršutinę dalį galūnės, manipuliuoti nizhney. Tada iškaltas Imobilaizeris dauguma reikiamą laikotarpį.
 2.   

 3. Taip pat gydytojas gali nuspręsti atlikti nepertraukiamą traukos gydymą, slankiojimo iš daugiau nei 3 mm fragmentų. Nusakoma lėtai mažina kaulų fragmentų sutampančių su autobusų sistemos ir naudojimo prekių galūnę. Po kelių savaičių, jei toks sumažinimas yra sėkmingas, traukos sistema pasikeitė į gipso.

Jei konservatyvūs metodai neduoda norimo poveikio ar lūžis, o sudėtinga operacija yra priskirtas. Poslinkis kaulų fragmentų operacijos metu fiksavimo varžto, sulietas taip pat atsiranda dėl ilgą laiką, ir tada prisukamas varžtai yra pašalinami.

lūžis girnelė (girnelės): poveikį ir gydymo

girnelė yra didžiausia sesamoid kaulų žmogaus skeletas. Jis yra austi į keturgalvio šlaunies raumens sausgyslės ir padeda ją į darbą, didėja trauką. Tai kaulų nėra pagrįstas kitais kaulų skeleto, ir taip pat tarnauja kaip apsaugos kelio sąnario, atlikti skydo vaidmenį.

Viduje girnelė yra padengtas kremzlės, kuri vertikaliai padalina į dvi kaulų briaunų. Tie, savo ruožtu, yra sąlytyje su apatinėje dalyje iš šlaunikaulio, išsiskyrė dėl išorinių ir vidinių condyles. Sausgyslių raumenų abiejose girnelę vadinamas raumuo mechanizmo pusėje.

girnelė žala atsiranda dėl pernelyg didelio poveikio kelio (avarijos atveju, patenka ant kelio, iškilimų). Tai gali būti diagnozuota kaip girnelės ir šlaunikaulio krumplio traumos lūžis. Važiavimo traumų pasekmės yra labiausiai apgailėtini: girnelę praranda savo funkciją, kuriant osteoartrito. Tai reiškia, kad jo kelio skausmas būtų graužia žmogų beveik visada.

Tai visada svarbu teisingai diagnozuoti lūžio tipo, nes tai visiškai priklauso nuo tolesnio gydymo. O jei kai kuriais atvejais galima daryti fiksacijos kojas, tai yra, situacijas, kurios Trebuyut chirurgija.

Priklausomai nuo girnelės ir jų padėčių saugos, nustatyti kelias rūšis lūžių. Iki lūžių pobūdis yra skirstomi į:

    

 • Horizontali. Girnelės yra suskirstytas per pusę, formavimo 2 fragmentus.
 •   

 • Atjunkite kaulų apačioje.
 •   

 • susmulkina,. Kai suskaldyto Patella daugiau nei du fragmentai.
 •   

 • Vertikali. Gedimų eina išilgai kelio dangteliu.
 •   

 • kremzlės ir kaulo. Būdingas nedidelę sąnario paviršiaus girnelės.

susmulkinti lūžis apsunkina gydymas – operacija yra reikalingas. Šiuo atveju, mažas pusė su gabalų kraštai yra pašalintas, esant prijungtai.

išvaizda lūžiai skirstomi į:

    

 • Atidaryti. Odos blaškosi, kartais matytųsi kaulus.
 •   

 • Uždaras. yra neskaldyti odos vientisumas.
Vaizdo (paspauskite žaisti).

Atviri lūžiai – pats pavojingiausias. Be nukristi į vietą lacerations įvairių infekcijų, nuo aukšto kraujo praradimo rizikos tikimybės.

Pagal prie žalos laipsnis:

    

 • Nuo kompensuoti. Kaulų linkęs skiriasi, kai yra tarpas tarp nuolaužų. Dažniausiai neatitikimas atsiranda, kai horizontalūs lūžių.
 •   

 • be paklaidos. Kaulai lieka vietoje, o lūžio ir gydymas.

į paklaidas laipsnis turi įtakos tempimo greta sausgyslės sistemą. Jei jis neturi įtakos, kompensuoti nebus. Kai ji žymi žala, apatinių galūnių raumenų jėgos bus ištraukti kaulų dalelių iki.

lūžis kelio diagnozuojamas, kai ten buvo intraartikuliniam lūžis šlaunikaulio krumplio. Jis yra padalintas į:

    

 • vidaus krumplio lūžis.
 •   

 • lūžis išorinio krumplio.

Jei išorinio Blauzdikaulio sužalojimas, arba visi klubo pasuktas į išorę. kai vidausJi – nukreiptų į vidų ir.

kelio sąnario lūžis slankiojimo gydymui yra ne be operacijos.

Diagnostika

Bet girnelės lūžis kartu skausmas, patinimas ir iš hematomos formavimosi metu pažeidimo vietoje. Anestezijos įvedimas į bendrą ertmės trumpai palengvina skausmą.

Atidaryti ir pralaidi lūžis žaizdos artimiausioje žalos buvimas yra diagnozuota “Druska tešlą”. Yra sudarytas per adatą ir kaupimo kraujo Fig.l yra įtraukti į bendrą steriliu fiziologiniu tirpalu 50 ml. Nuotėkio tirpalo iš žaizdos rodo, atvirų lūžių.

100% tikslumas diagnozuojant suteikia Rentgeno spindulių nuotrauką trijų dimensijų:

    

 1. priekinės projekcijos gali būti vertinamas vidusąnarinių lūžis išorinio ar vidinio krumplio.
 2.   

 3. ašine projekcinės matomų vertikalių ir kremzlės ir kaulo lūžių.
 4.   

 5. šalutinis vaizdai rodo gerus šoninis lūžių ir taip pat rodo, bet iš krumplio statusą.

sveikos girnelės vaizdas lyginamas su pažeista.

Šis reiškinys nesliyanie osifikacija taškai girnelė, paprastai abiejuose kojų ir turi būti atskirtas nuo lūžimo.

Pirmoji pagalba

girnelė lūžis, reikia skubios pagalbos. Būtina visiškai imobilizuoti sužeistą koją, kad būtų išvengta poslinkio kaulų. Vietoj traumos taikomas ledas, dedamas į švarią audiniu.

kelio sąnario yra pritvirtintas prie ištiesinti naudojant kuriuo tinkamu būdu. Magistralės nustatytas kulkšnies į šlaunies.

Nukentėjusysis skubiai reikia suteikti skubią stoties suteikti kvalifikuotą medicininę pagalbą.

atliekamas griežtai pagal specialisto priežiūra. Gydytojas nustatyti lūžio ir kaulų fragmentai poslinkio akivaizdoje pobūdį, pasirinkite atitinkamą gydymą. Jis gali būti konservatyvus arba operacinis.

Dažnai sumažintiNY laikotarpis yra skiriamas 2 mėnesių. Bet iš tikrųjų, viskas priklauso nuo organizmo savybių, taip pat dėl ​​traumų tipo.

pilnas operacija paprastai atkuriama per tris mėnesius nuo lūžimo.

Konservatyvusis gydymas

traumos išsirinkimui konservatyvaus gydymo kaulų fragmentų esant divergencijos per 3 mm arba įtrūkimo be poslinkio. Pirmasis žingsnis yra atliekamas likvidavimo hemarthrosis (kraujo sankaupos Jungtiniame). Štai kaip:

    
 • tuo pažeidimo vietoje odos paviršius yra gydomi antiseptikas.
 •   

 • plona adata yra įterpiamas į bendrą anestetikas.
 •   

 • Po tam tikro laiko (kai vaistas pradės veikti), stora adata su retinimo agentas administruoja ir švirkštas yra čiulpti sukauptą kraują.

Po procedūros į girnelę tvarstis “Bajgiel” srityje. Jos atidarymas turi būti virš girnelės. Kojos yra imobilizuota Gipsas per visą paviršių.

Po 4 dienų gydymo nustatyta fizioterapijos naudojant UHF. Po 7 dienų, šlaunų raumenys palaipsniui statinė apkrova naudojant fizioterapijos. Reikia vaikščioti su ramentais.

Po mėnesio, pacientas gali pradėti vaikščioti, šiek tiek pasvirusi ant jo sužeista koja. Gipso šiuo metu yra pašalinamas ir fizioterapija ir gydomieji pratimai toliau. Per gydymo ir pašalinti gipso vyks kontrolės rentgenografijos vaizdų.

konservatyvi metodas yra kupinas klaidingą sintezės fragmentų girnelės. Ir tai, savo ruožtu, gali sukelti artrozės ir iš kelio sąnario normalią pažeidimą.

gydymas

Narkotikų

Modernus farmakologija pasiūlymų iš vaistų asortimentą. Jie naudojami remti girnelės lūžio gydymą.

    

 1. anestetikai. Prokainas taikomos vieną kartą už pirminėje gydymo paciento palatoje blokados.
 2.   

 3. antibiotikams. tsephaseolin vartojama kartą vieną valandą prieš operaciją, kad būtų išvengta infekcijos.
 4.   

 5. analgetikais. Kaip anestetikas vaistiniai preparatai, veikiantys centrinę nervų sistemą, yra naudojamas tramadolis nuo 1 iki 4 kartų per dieną, 3 dienas arba trimeperidine.
 6.   

 7. Iš NVNU ketoprofeno, yra naudojamas į veną 2 dienas.

Narkotikų gydymas vien nepriskirta! Tik gydytojas gali pasirinkti labiausiai tinkamas priemones paskirti dozę ir laiko taikymo. Niūrios pasekmės savarankiškai.

Chirurgija

girnelė lūžis su dideliu poslinkis raumuo sistemos plyšimas ir kaulų dalių negali augti kartu save. Ir chirurgija yra įrodyta, kad pašalinti kompensuoti. Fiksavimas girnelės “aštuoni” ir KIRSCHNER laidais geriausia įtrūkimo kryžiaus šalia kaulų centro gydymui.

sandūrų fragmentai, naudojant varžtus, vielos, šilko arba sriegis lavsanovyh, kontaktai, rankinėje-eilutės siūlai atlikti. Operacija yra atliekama taikant bendrąją anesteziją.

susmulkina, lūžis – labiausiai sunkiai gydomos. Maži kaulų yra pašalinami ir audiniai ir sausgyslių yra prijungtas su girnelės liekanas. Kartais yra taip pat naudojami laidai ir varžtai. Tais atvejais, kai kaulų išsaugojimas gali būti neįmanoma, girnelės yra visiškai pašalinamas.

Kai veikia Jungtinio atidarymas nuvalytas nuo kraujo krešulių ir kaulų trupiniais, jei jie egzistuoja. Tada gydytojas turi nuspręsti, ar jis laikys kaulų ryšį arba pašalinti mažiausias fragmentas, po sumažinimo raumuo sistemos keturgalvio.

Po operacijos iškaltas tvirtinimo tvarstį laiko, kad gydytojas mano esant geriausia (apie 6-8 savaites). Nuėmus gipso pacientui gali būti paskirtas dėvėti gipso įtvaras (standus nuimamas plokštė).

pasekmės

Ankstyvas gydymas ir tinkamai pasirinkta terapija gali taisys kaulus. bet Verotnost komplikacijos po tokios žalos išlieka. Girnelė lūžis lydi pasekmių, tokių kaip:

    

 • lėtinis skausmas į kelio.
 •   

 • silpnumas keturgalviame raumenis.
 •   

 • osteoartritas. Plėtoja apgadintas kremzlių.

Natūralus judėjimas sąnario yra būtina koreguoti. Reabilitacijos vertė po tokių traumų negalima pervertinti. Ji buvo per šį laikotarpį paaiškėja, ar jis buvo tinkamai atliktas gydymas ar reikia papildomų pastangų siekiant visiškai atkurti kelio sąnario sveikatą.

Kaip gydyti kelio krumplio

lūžis

kelio sąnario nuolat veikiami išorinio fizinio poveikio, todėl traumų atsiradimo nėra neįprasta. Tarp jų – krumplio lūžis sąnario. Kiekvienas žmogus yra svarbu turėti iš priežastys, simptomai ir gydymo šios traumos supratimą.

Kas yra kelio

krumplio

Tai svarbu pradėti apibrėžti, kas tai yra – krumplio kelio sąnario. Atsižvelgiant į bendrosios struktūra apima horizontalųjį ir medialinę šlaunies krumplio, kuris yra ant tos pačios struktūrų blauzdikaulio. Tarp yra meniskams.

Apskritai, kompleksinė struktūra kelio, kad bendra paramos struktūros yra nuo jau minėtų menisko, daug raiščių forma. Todėl sąnarių traumos – sudėtingas, reikalauja kruopštaus požiūrio gydymo ir reabilitacijos, nes komplikacijų rizika yra didelė.

Tipai lūžių ir jų priežastys

lūžių priežastys glūdi didelė apkrova ant kelio, kurį jis negali stovėti srityje galūnių. rizika yra šie žmonių grupės:

    

 1. Profesionalūs sportininkai (ypač kontaktiniai Sportas) ir žmonės iš pirmaujančių aktyvų gyvenimo būdą.
 2.   

 3. Senyvi pacientai, nes jie gerokai stipriai sumažintasNCE kaulų.
 4.   

 5. Moterys, kurios menopauzės. Per šį laikotarpį yra didelis praradimas kalcio, todėl osteoporozė. Ši patologija yra būdinga tai, kad kaulai ir sąnariai tampa pernelyg trapi.
 6.   

 7. Žmonės, kurių darbas susijęs su dideliu fiziniu darbu.
 8.   

 9. susijusios ligos: nutukimas, diabetas, osteomielito, osteoporozė, kaulų tuberkuliozės.

Lūžis galima gauti rudenį iš aukščio, kaip kombinuoto žalą (pavyzdžiui, tais atvejais, kai eismo įvykių). Yra keletas variantų šio sužeidimo, daugiau apie tai vėliau.

lūžis kelio sąnario krumplio be tūris

Šis tipas yra lengviausia gydyti lūžius, jūs tiesiog imobilizacijos ir po reabilitacijos terapija. B esiskiriantys tuo, lūžis be poslinkio įtrūkimų atsiradimą.

Svarbu pažymėti, kad skausmas gali būti neišreikštas, kad galėtų atidėti diagnozę.

Kompresiniai lūžių condyles

Tibia

Ši žala atsiranda kaip į panašios struktūros šlaunikaulio poveikio rezultatas. bendra apvalkalas išlaiko savo vientisumą, taip pat, daugeliu atvejų, raiščių. Gydymas apima tempimo ir imobilizacijos.

Su galima išvengti laiku gydyti medicininių komplikacijų.

susmulkintas lūžiai kelio

condyles

Su šis lūžio tipas yra pažymėta atskyrimą ir pasislinkimą kaulų fragmentų, žala ligamentous aparatą ir kraujagysles, taip pat sąnarių ertmes. Pacientai vykdyti perskirstymas yra būtinas, kai kuriais atvejais – rankinis, kitose – Ozo “.

Po to, imobilizavimo ir atitinkamos intervencijos. Šie traumų tipai yra pavojingų komplikacijų artrito, osteoartrito kontraktūros, forma.

Perelomų iš šono ir medialinio šlaunikaulio krumplio

Tuo pačiu žalos gali atsirasti atskyrimą ir poslinkį, abiejų condyles vienu metu. Pavyzdžiui, kai įvyksta nukristi ant tiesiomis kojomis. Traumos sunkus pakankamai, jos gydymas ir prognozė yra panašus į ankstesnįjį.

simptomatika priklauso nuo lūžio tipo. Kai kuriais atvejais, pacientas gali būti susijęs tik nežymiai stiprų skausmą. Bet tai neįvyks dažnai, daugeliu atvejų asmuo su traumos sunku net šiek tiek perkelti savo koją, jis sukelia stiprų skausmą.

Kai lūžiai sąnario pati užblokuotas bet judėjimas tampa neįmanoma.Pažymėtina, anomalaus mobilumo buvimas, kuris yra būdingas lūžių. Kelio blogai patinę dėl kraujo ir kaupimo išliejimas jo ertmėje. Aplinkinių audinių brinkti kaip skystis yra srovės sutrikimą patologijos srityje.

Dėl palpuojami atskleidė krepitacija kaulų dalelių. Į lokalizacijos žalos vietoje yra nustatomas pagal hematoma, kelio deformuotis.

Apskritai, bendra būklė paciento neserga, atvejai trauminio šoko, kai tokia žala yra diagnozuotas šiek tiek, paprastai tai atsitinka su sunkia kartu traumos.

Diagnostika

Gydytojas turi išorinį tyrimą pacientui, išsiaiškinti sužalojimo aplinkybes. Atsargiai Rink medicinos istorija, išnagrinėti paciento skundus. Po to, pereikite prie instrumentinių tyrimų.

atliekama rentgeno, po kurio pacientas yra nustatyta artroskopija.Ši procedūra leidžia diagnozuoti kraujo buvimą bendroje ertmę. Paaiškinti pobūdį ir mastą lūžio žalos gali tekti atlikti kompiuterio arba magnetinis rezonansas.

Be to, ligoniams atlikta klinikinių tyrimų (bendrą analizę kraujyje ir šlapime), kraujo biochemijos, krūtinės ląstos rentgeno. Būtina nustatyti bendrą būklęoyaniya pacientas, kuris yra ypač svarbus, jei reikia gydyti chirurginiu būdu.

kaulų lūžių krumplio kelio sąnario apima abu konservatyvią ir veiklos metodą. Apibrėžti taktika priklauso nuo žalos ir susijusių komplikacijų tipo.

Reabilitacijos svarbu pradėti kiek įmanoma greičiau, tai padės išvengti galimų komplikacijų.

konservatorių požiūris

Konservatyvusis gydymas bus pakankamai į išstūmimo iš pažeistų kaulų struktūrų nebuvimo. Tokiais atvejais gydytojas atlieka vadovas perstatykite, po kurio galūnė gipso įtvaras yra taikomas.

Daugeliu atvejų, vienas su puse mėnesio, per kurį yra kaulų fragmentų sintezės.Pacientams reikia nedelsiant pradėti reabilitacijos procedūras fizinės terapijos, masažas, fizioterapija forma.

Kalbant apie narkotikus, tada paskyrė analgetikus ( “analgin”), nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (deksketoprofeno “,” diklofenako “,” nimesulidas “), miorelaksantų (” Mydocalm “,” Sirdalud) ir vaistus, kad pagerinti periferinę kraujotaką ( “gėlių”, “pentoksifilinas»).

Pastovus traukos

Kai lūžiai su poslinkio daugiau nei 3 mm, sprendimo laikyti etapais pratęsimą. Pacientas yra speciali lova, kurioje pagal prekių ir padangų veiksmų padaryta laipsniškai mažinti kaulų fragmentų. Po to, kai uždėtos viena ant kitos gipso įtvaras ir gydymas panaši į tą, į lūžių be poslinkio.

chirurgijos reikalinga, jeigu ašių nesutapimo. Be to, pastarasis gali būti arba didesnis arba mažesnis nei 3 mm. sprendimas sudaryti sandorius yra priimtas sudėtingų lūžių.

Tokiais atvejais, fragmentai yra sujungtos specialių spynos, kad, padaryta įgyvendinant sąnario ertmę, raumenų ir raiščių aparato (jei reikia) atstatymą. Daugiau taktika jau žinomi – gipso, ankstyvoji reabilitacija.

Reabilitacijos laikotarpis

reabilitacijospo lūžio yra svarbus žingsnis kelyje į išieškojimo, visiškai funkcionuoti pažeistą galūnę. Renginiai prasideda beveik iš karto po traumos, nes reabilitacijos poveikį ir yra neatskiriamai susiję vienas su kitu. Jau ankstyvuoju sveikimo turėtų pradėti lėtai judėti blogas koją, palaipsniui didinant apkrovos intensyvumą.

Gydytojas siekiant reabilitacijos paskiria fizioterapija, masažai, kineziterapija pratimus. Be to, pacientai turėtų atkreipti dėmesį į savo mitybą. Meniu jose daug kalcio ir baltymų. Todėl turi būti pieno produktai, liesa mėsa, daržovės, vaisiai, vaistažolės.

Gydymo laikotarpis turėtų atsisakyti alkoholinių gėrimų, saldainių, keptų ir riebaus maisto, prieskonių, kavos, stiprios arbatos.

Kaip fizioterapijos, pacientas yra skiriamas elektros stimuliacija, ultragarsu ir lazerio terapija, elektroforezės. Procedūros leidžia paspartinti sintezės kaulų fragmentų, pagerinti audinių medžiagų apykaitą, stimuliuoja kraujotaką. Be to, jie padeda sumažinti skausmą sunkumą.

Masažas yra labai svarbu atkurti pažeistą galūnę. Pacientai buvo suskirstyti nuo 10 iki 20 sesijų gydymo, priklausomai nuo lūžio tipą ir jos gydymo dinamiką.

Masažas gerina medžiagų apykaitą audiniuose juos atpalaiduoja, suaktyvina kraujotaką patologijos srityje, taip sumažinant skausmo stiprumo.Ši procedūra sutrumpina laiką lūžių gijimą.

Didelė vaidmuo fizioterapeutų. apkrovos apimtys laipsniškai didinama. Švietimas pacientų skirtingų technikų atliekamas pagal patyrusių instruktorių, kurie turi užtikrinti pratimai teisingumą priežiūra, kaip pacientų ateityje mes turime padaryti juos namie.

su paciento pagerėjimas turėtų pereiti į vandens procedūrų, įvairių trenerių(veikia kelioka, dviratis). Svarbu pažymėti, kad per reabilitacijos laikotarpiu krovinys yra atliekamas ne tik pažeisto sąnario, bet ir sveikiems sąnariams, įskaitant kitos kojos.

santrauka

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Kiekvienas asmuo turi žinoti apie krumplio lūžio kelio sąnario. Net neišreikštas skausmo šioje srityje, kuri yra nuolatinė atveju, jis turėtų pamatyti diagnozavimo gydytoją. Tai padės išvengti galimų komplikacijų, kurios gali būti labai nemalonus pacientui vėliau gyvenime.

Lagranmasade