Pagalvė tarp kojų po klubo sąnario pakeitimo

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

Šiandien mes atskleisti tema: “. Tarp savo kojų pagalvę po klubo sąnario pakeitimo” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

vadovas pacientui po klubo sąnario endoprotezavimo

Dėl ko jums reikia sekti

Jūs dėvėti specialius kojinės, skatina kraujo apytaką, nuo 4 iki 6 savaičių po operacijos, kol pasieksite tarpinį lygį. Per šį laikotarpį, pėdų temperatūra gali būti padidinta, gali būti patinimas, lengvas švelnumas. Jie dažnai padeda sumažinti ledo maišelius.

Jei pastebėsite, kad kuris nors iš šių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

Blogėjanti skausmas Padidėjęs edemą

Kaip šlapias žaizdų krūtinės skausmas ar dusulys
Gerklės veršelių arba šlaunų valdomas kojos
Nuolatinė ar dienos karščiavimas

išsami, teisinga fiziniai pratimai yra būtina siekiant išlaikyti jėgą ir lankstumą. Kai tik gausite namus (net jei jūs lankotės Kūno kultūros metodininko), jūs turite sekti pratimų, kurie taip reikia susigrąžinti tvarkaraštį. Dažnai prasminga paskirti kam nors iš šeimos treneris, kuris padės jums psichiškai ir fiziškai kasdien pratimus. Įpraskite daryti pratimus per komercinių pertraukų, arba kai pradedi skaityti naują skyrių knygoje. Nepamirškite mėgautis ledo ir slegiančią kojinės, siekiant sumažinti skausmą ir patinimą.

Kai namuose, jums reikia sužinoti, kaip taikyti įgytus įgūdžius ligoninėje, namuose. Jokiu būdu negali grįžti į senus įpročius. Siekiant apsaugoti klubo sąnario, ir greitis atsigavimą, naudoti metodus ir atsargumo priemonių, kad jūs išmoko ligoninėjeEl. toliau naudoti paramos prietaisus ir metodus, kad jūs pas gydytoją, siekiant apsaugoti klubo sąnario su aktyvumo padidėjimas namuose.

Ką turėtų vengti prailginti tarnavimo laiką implantas.

Klubo sąnario endoprotezavimas – o dažnai operacija yra nuspėjama ir labai sėkmingų rezultatų. Daugelis pacientų taip malonu išleisti skausmą ir pagerinti bendrą darbą, kuris kartais pradeda pervertinti leistinas veiklos ir bendrų funkcijų. Padidėjęs aktyvumas lemia pernelyg apkrova dėl sąnarių, gali sumažinti savo tarnavimo laiką. Į tai, endoprosthesis netinkamas yra tiesiogiai susijęs su judėjimo, kad susidėvi plastikinį paviršių ir pertrauka implanto fiksaciją. Atsipalaidavimas, kad implantas ir jos plastikinių dalių gali prireikti peržiūros operacija, kuri paprastai nėra toks sėkmingas, kaip pirminės stentavimo drabužiai. Paslaugų implanto terminas yra skirtingas kiekvienu atveju. Tai priklauso nuo tokių veiksnių, kaip paciento fizinę būklę, veiklos lygio, svorį ir implantavimo procedūros tikslumą operacijos metu.

Norėdami padidinti implanto paslaugos gyvenimą, turite laikytis šių taisyklių:

    
 • Venkite kėlimo sunkiųjų dalykų kelis kartus,
 •   

 • Vengti ilgalaikio lipa laiptais,
 •   

 • ne priauga svorio,
 •   

 • Rūpinkitės savo sveikata ir likti aktyvus
 •   

 • Venkite sporto, kad įkelti sąnarių, pavyzdžiui, bėgimo, slidinėjimo, sporto aerobika,
 •   

 • Pasitarkite su savo chirurgas prieš pradėdami naują sporto ar aktyvią veiklą,
 •   

 • Pirmiausia pagalvokite, ir tada pereiti

Kaip išvengti dislokacija:

    
 • Venkite lenkimo klubo daugiau nei 90 °,
 •   

 • Venkite vidaus rotacija (tekinimo vidų) hip jos sulenktos padėties ar sėdimos padėties,
 •   

 • Nesėdėkite ant mažos kėdės ar lovos, taip pat kėdėsyah berankis,
 •   

 • Venkite kerta kojas, kurių vidutinis kamieno linija
     
  • nekerta operuotąja koją, kurių vidutinis kamieno linija
  •   

  • nelenktų valdomas klubo daugiau nei 90 °,
  •   

  • Neleisk koją ar kelio, kad veikė kojos pasukti į vidų,

  Apsaugos priemonės Infekcijos

  Jūsų implantas daugiausia veikiami infekcijos rizika. Jei kuri nors infekcijų, dantų ligos ar chirurginių procedūrų, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Bet bakterinė infekcija turi būti išgydoma nedelsiant, siekiant išvengti sąnarių infekcijos. Profilaktinis antibiotikų vartojimas turėtų ankstesnė jokios invazinę procedūrą, įskaitant bet kokią dantų priežiūros tipą.

  Seksualinė Gyvenimas

  Kaip bendra taisyklė, lytinis gyvenimas gali būti atnaujintas po chirurginių žaizdų gijimą, ir bent dalinis atsigavimas judėjimo klubo sąnario. Siekiant išvengti nereikalingo streso dėl klubo sąnario, gali reikalauti, mažus pokyčius seksualinį gyvenimą. Jūsų gydytojas gali pasakyti, ką seksas pozicijos yra saugūs.

  Pratimai №1: Įtampa keturgalvio femoris

  Atsigulkite ant nugaros, ištiesti kojas palei lova arba motina. Laikyti sulankstyti kamino pirštų į viršų, ir didžiausią ištiesinti kelio, tempia į šlaunies priekyje raumenis. Išlaikyti įtampą 5 sekundes.
  Pakartokite pratimą 10 kartų. Nelaikykite savo kvėpavimą tuo pačiu metu.

  Pratimai №2: Rise Straight Kojų

  Padermė keturgalvio raumens šlaunies (pratybų №1). Laikykite kojų raspryamlonnoy, pakelti jį iki 15-20 cm virš lovos ir palaikykite 5 sekundes.
  Pakartokite pratimą 10 kartų.

  Pratimai №3: Traukinys kulkšnies

  sulenkti pėdos pirštus į viršų, išlaikyti kelio tiesinti. Neišmeskite šio pozIX 5 sekundes. Ištiesinti krūvą, kad pirštai yra nukreipta žemyn. Laikyti šią poziciją 5 sekundes. Be to, padaryti keletą sukimosi judesių pėdos.
  Pakartokite 30 kartų per valandą.
  Pradėti Šis pratimas, kai sugrįš į namus po pabudimas.

  Pratimai №4: Lenkimo kelio ir klubo sąnarį – sugriežtinimas kulno į gulint ant

  nugaros

  Atsigulkite ant nugaros, pakelkite į valdomas kojos jam kulnas. Laikyti šią poziciją 5 sekundes.
  Pakartokite pratimą 10 kartų.

  Pratimai №5: Įtampa gluteus

  Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite kelius tiek, kad visas paviršius pėdos ilsėjosi ant lovos. Priveržkite savo pilvo raumenis ir glutes. Pakelkite klubus nuo lovos. Laikyti šią poziciją 5 sekundes.
  Pakartokite pratimą 10 kartų. Nelaikykite savo kvėpavimą.

  Pratimai №6: Švino kojos į gulint ant

  nugaros

  Atsigulkite ant nugaros. Paimkite valdomą koją į šoną, kelio turėtų būti ištiesinimą ir pėdų yra nukreiptas į viršų, o po to pareikšti pėdų atgal.
  Pakartokite pratimą 10 kartų.

  NAUDOJIMASIS №7: pratęsimas kelio su mažos amplitudės

  Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite savo valdomą koją į kelio esant apie 30 kampu °, kelio sukišti po pagalve. Tada pakelkite apatinį koją, kiek įmanoma tiesinimo koją. Laikyti šią poziciją 5 sekundes. Pakartokite pratimą 10 kartų.

  NAUDOJIMASIS №8: pagrobimas kojos stovint

  stovint, atsilošti kėdėje ar hodilki. Paimkite valdomą koją į šoną. Klubo, kelio ir pėdos turi būti nukreiptas į priekį. Nekeičiant jo poziciją, lėtai grąžinkite koją į pradinę padėtį.
  Pakartokite pratimą 10 kartų.

  Kaip teisingai judėjimas:

  Naudojant hodilki

  Kai auga nuo kėdės prieš naudojant hodilki, stumti ant porankių rankose. Niekada liesos xodilku iki keltis. Kai jūs turite atsistojau, po vieną, įdėti savo rankas ant hodilki. Pasiekti pusiausvyrą, prieš jums padaryti judėti. Kojos visada turėtų būti per hodilki. Hodilki judėti į priekį patogiu atstumu (ranka padėtas, bet ne pratęstas priekį) ir padėkite jį ant visų keturių kojų vienu metu. Pirma padaryti perkelti valdomą koją, pačiame centre hodilki. Išeiti iš antrosios kojos, įdėti jį tik už valdomas kojos. Naudojimas hodilki bent 10-15 minučių, tris kartus per dieną.

  arba gulėti ant nugaros arba ant šono, kur nebuvo jokių operacijų. Jei norite Atsigulkite ant nugaros, padėkite mažą pagalvėlę tarp savo kelio, o ne netyčia kirsti savo kojų. Kai guli ant šono, padėkite pagalvę tarp kojų 4-6 savaites po operacijos, siekiant sumažinti diskomfortą. Atsigulkite ant lovos (ar keltis iš IT) pusės, kurioje operacija buvo. Rūpinkitės, kad valdomas kojos nebuvo kirsti vidurio linijos kūno.

  Su savo nugara į kėdės, grįžo, kol kraštas paliečia kėdės kojas. Jo rankas ant rankų, nusileisti į sėdynę, išlaikant liemens vertikaliai. Valdomas kojos visą laiką turėtų būti pratęstas priekį. Kai tu sėdi, jūsų keliai visada turi būti mažesnis nei klubų (galite sėdėti ant mažos pagalvės). Kojos turi būti padėtas 8-15 cm. Norint pakilti nuo kėdės, perkelti į sėdynės krašto. Laikykite savo valdomas kojos pratęstas priekį. Nuo rankas ant porankių, pakelti savo liemens. Negalima pasilenkti į priekį.

  Kaip dėvėti

  kojines ir batus

  Naudoti kablys su ilga rankena. Tai geriausia nešioti batus be raištelių.

  Skalbimo vonios

  Kad plauti po dušu yra patogiau nei vonioje, nes į vonią lipti nėra lengva. Stovi dušo, vieta kojas ant 20-30 cm pagal pėdų turėtų būti neslidus kilimėlis. Jei stovi neaiškumo, sėdi ant duše kėdės. Naudoti muilo ar skysto muilo maišelį, siekiant išvengti būtinybės didinti upavshs likutis.

  Kaip gauti vonioje

  Pirmąją dieną grįžęs namo, rekomenduojama įdėti į vonios kėdės sėdi dušu. Remdamasi hodilki, sėdėti ant vonios krašto. Vieta vieną ranką ant kėdės už jo nugaros, turintis kitų ranką prie skersinio hodilki centre. Atsisėskite ant kėdės lėtai, kenčia kojos virš vonios krašto. Kitas, atsukite vandenį. Norėdami išeiti iš vonios, pasukite ant kėdės, todėl kojas virš vonios krašto. Dėl saugumo, vonios ir dušo kabina yra labai rekomenduojama, kad saugos tvorele.

  Naudojant tualetas

  Remiantis hodilki, vaikščioti atgal į tualetą, kol pajusite, kad kojų pranašumą. Suimkite rankas už jus, pereikite savo svorio ir lėtai nuleiskite sėdynę. Valdomas kojos visą laiką turėtų būti pratęstas priekį. Turėtų pabusti atvirkštine tvarka. Visada stebėkite pusiausvyrą.

  Tiesioginiai automobilyje

  Remiantis hodilki, kibti ant automobilio sėdynės. Atsisėskite ant veikė galūnių, dalis, išskyrus, kai jūs ketinate gauti už rato. Kibti ant sėdynės, tada pasukite į veidą priekį. Pritvirtinti saugos diržą.

  Laipiojimo laiptai

  Remiantis ramentais, perkelti savo svorį ant rankų, tada imtis paspartinti neoperuotame kojos. Perkelti savo svorį ant neoperuotame kojos ir judėti ramentus ir veikė koją.

  nusileisti laiptais

  Įdėkite Ramentai ir valdomas kojos vieną atsistatydinti, remdamasi neoperuotame kojos. Žengti žingsnį neoperuotame koją, išlaikyti svorį ant rankų, pasvirusi ant ramentų.

  Pastaba: žingsnis iki Geras, blogi žemyn

  Reabilitacijos namuose po klubo sąnario endoprotezavimo: atsigavimo laikotarpius

  pacientams, kuriems neseniai nustatytas endoprosthesis, turi ypatinga globa ir parama. Svarbu padėti jam kuo greičiau atkurti motorinių funkcijų namuose. Norėdami tai padaryti, atlikite kasdiengimnastikos ir laikytis taisyklių rinkinį, kad būtų išvengta komplikacijų.

  reabilitacija po klubo sąnario pakeitimo

  Asignuotos operacija klubo sąnario pakeitimo su šlaunikaulio kaklo lūžio, koksartrozės, nekrozės, reumatoidinio artrito. Jei anksčiau ši liga reiškė negalią, tačiau dabar dėka sėkmingo gydymo pacientas gali atkurti funkcinį aktyvumą sąnarius. Siekiant paspartinti atkūrimo laikotarpis namuose po klubo sąnario pakeitimo, jums reikia laikytis visų gydytojo rekomendacijas ir reguliariai atlikti specialius pratimus kojoms. Kiekvienas atsigavimo laikotarpis reikalauja laikytis tam tikrų taisyklių.

  Early Years

  Iš karto po operacijos dėl klubo sąnario pakeitimo pacientui bus pagal gydytojo priežiūra. Per šį laikotarpį, tai yra svarbu reguliariai stebėti kūno temperatūrą, laikas pakeisti tvarsčių, prižiūrėti kvėpavimo ir širdies bei kraujagyslių sistemų darbą. Tinimas kojų, iš kurių pašalinti naudojant suspausti su ledo. Jei reikia, jūsų gydytojas gali paskirti kraujo perpylimas ir vaistai kraujo skiedikliai (tai padeda išvengti trombozės). Siekiant išvengti komplikacijų vystymąsi antrą dieną po operacijos nustatytas antibiotikais.

  skausmas atsiranda po dirbtinio sąnario įsteigimo. Tačiau tai yra normalus operacijos. Paprastai, skausmas sutrumpintas skausmo tabletes arba injekcijų. Kai kuriems pacientams, duoti į veną kateterį, per kurį analgetikas yra skiriama. Vartojimo trukmė nuskausminamųjų ir vaistų dozavimo pakoreguota gydytojas.

  Per pirmąsias dienas po klubo sąnario endoprotezavimo pacientų į gulint. Norėdami išvengti dislokacija, nereikia sulenkti kojos su protezavimu didesnė nei 90 laipsnių. Norėdami išvengti žalos paciento apatinių galūnių atitveria nuo specialaus voleliu. Be to, iš karto poE operacija į gulint pacientui rekomenduojama imtis valdomas koją šiek tiek. Pirmą kartą reabilitaciją Griežtai draudžiama imtis savo antklodė, gulėti lovoje apačioje.

  Vėlyvas Laikotarpis

  Po ankstyvoji reabilitacija atsiranda per ilgesnį laikotarpį išieškojimo paciento vėliau, kuri tęsiasi per keletą mėnesių. Šį kartą, jis turėtų palaipsniui didinti vaikščioti su paramos trukmę. Tokiu atveju, jums reikia išlaikyti nugarą tiesiai ir žiūrėti į priekį. Dienos maksimalus – 30 minučių kelio pėsčiomis. Padidina leidžiama tik judėjimo greitis ir atstumas. Per 2 mėnesius po klubo sąnario pakeitimo negali lipti laiptais didesnis nei 1 trukmę.

  Reabilitacijos namuose po klubo sąnario pakeitimo apima visą likusią. Geriau gulėti ant nugaros, bet, jei esate daugiau patogią padėtį jo pusėje – užsideda tarp savo kelio minkšta pagalvėlė ar pagalvės. Nakvynė stovi ant kieto ortopedinių čiužinių, iš lovos aukštis turėtų būti bent kelio ilgio. Suknelė reabilitacijos metu geriau nei sėdėti ant kėdės ir su vienu Pagalba mylimam žmogui. Būk įdėti ONE batus dėvėti kojines ar rūkymo – ji veda prie didelio lankstant iš klubo.

  funkcinė atkūrimo laikotarpis

  Reabilitacijos po klubo sąnario pakeitimo galuose po tris mėnesius, tačiau funkcinės atsigavimo turi eiti pėsčiomis. Jei praėjo nurodytą terminą, ir kojų skausmas išlieka arba yra diskomfortas, kai vaikščioti, reikia naudoti cukranendrių. Nepaisant to, kad asmuo gali turėti grįžti į darbą ir vairuoti automobilį, sportuoti galima tik po 8-12 mėnesių.

  reabilitacijos terminas namuose kai kurie gali padidinti į gydytoją. Šis sprendimas įtakos turėjo amžius, ligos istoriją paciento, sisteminių ligų, padidėjusio jautrumo vaistiniams narkotikų. Pagreitinti atsigavimą po visų tazobedrenPėdų bendra namas turėtų atlikti kineziterapijos, gydytojo paskyrimą. Be to, puikiai padeda masažo terapija ir kineziterapija. Jei įmanoma, pacientas turėtų bent kartą per metus pailsėti į sanatoriją ar specializuotą medicinos centre.

  Kokios taisyklės stebėti ir pooperaciniu laikotarpiu

  Nesvarbu, ar visiško ar dalinio klubo sąnario pakeitimo operacijos, reikia laikytis dėl taisyklių greičiau pasveikti motorinės funkcijos rinkin:

     

  • gali atsisėsti ir atsikelti antrą dieną po operacijos (tam būtina naudoti geležinkelių);
  •   

  • 5 dieną turi būti panaikintas kelis žingsnius laiptinėje, pirmasis žingsnis, kurį reikia padaryti gerą koją (kai veikia atvirkščiai);
  •   

  • fizinė veikla turėtų didinti lėtai, todėl staigių judesių draudžiama;
  •   

  • jūs negalite sėdėti namuose ant mažos Krėslas / kėdė, pasiimti daiktus nuo grindų be pašalinių prietaisų pagalba;
  •   

  • Keep visą kūno svorį yra normalu;
  •   

  • leidžiama miegoti ant nugaros ar šono su pagalve tarp savo kelio;
  •   

  • yra leidžiama vairuoti automobilį mažiausiai 2 mėnesius reabilitacijos namuose;
  •   

  • atsižvelgti subalansuotą mitybą (geležies kiekį reikalingą padidinti maisto, gerkite daug vandens);
  •   

  • seksualinis ryšys gali būti pratęsta 2 mėnesiams po klubo sąnario pakeitimo.

  Atstatymas iš klubo sąnario pakeitimo namuose

  Kadangi dauguma reabilitacijos vyksta namuose, būtina žinoti, kurie aspektai yra svarbūs greičiau pasveikti motorinės funkcijos kojų. Svarbus vietą užima medicinos gimnastika. Jei treniruotės metu jaučiate skausmą ar diskomfortą, pratimas yra geriau nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Per parą 3 mėnesių reabilitacijos namuose jums reikia tvarstis veikė galūnę su elastiniu tvarsčiu – tai padės pašalinti išpučiant.

  Jei norite perkelti Vagišiai namusLa leidžiama tik su ramentais pagalba, o vėliau galite pereiti ant nendrių. Gydytojai rekomenduoja jį naudoti šešis mėnesius. Tokiu atveju, jums reikia įdėti kortelę kartu su valdomas kojos. Pasilenkti į priekį vairuojant neįmanoma, o jei kažkaip jums sunku – sumažinti savo tempą ir eiti mažais žingsneliais. Namų darbai leidžiama atlikti. Vienintelė sąlyga – darbas gali, jei nėra apkrova pažeistą galūnę. Griežtai draudžiama metu gravitacijos pakelti reabilitacijos bet namuose.

  Kaip naudoti ramentus

  Po kelių dienų po endoprotezavimo gydytojas sako, kad išlipti iš lovos. Pirmą kartą tai atsitiks su AN kineziterapijos instruktorius, kuris paaiškina pacientų teisių judėjimą ir ramentus naudoti pagalbos. Iš vaikščioti technika yra taip:

     

  • , kai lipant laiptais judėjimas prasideda sveikos kojos;
  •   

  • judėjimas yra: remtis ramentais ir vykdyti sveiką galūnę ant žingsnio;
  •   

  • toliau nešdintis ramentais nuo grindų ir perkelti savo kūno svorį ant kojų;
  •   

  • traukti valdomą galūnę, tuo pačiu metu pertvarkyti Ramentai ant viršutinio laiptelio;
  •   

  • važiuojant žemyn laiptais yra priešingai – pirmą kartą pateikti scenoje ramentais;
  •   

  • remdamasis jais, žemyn sužeistą koją, paliekant dėmesio sveikatai;
  •   

  • ant tos pačios etape įdėti savo gerą koją ir atsiremti į jį.

  Veiksminga rinkinys pratimai po klubo sąnario pakeitimo

  Be fizinės terapijos reabilitacijos negali būti namuose po klubo sąnario pakeitimo. Universalus pratimas atkurti galūnės funkcijos nėra: kiekvienas reabilitacijos laikotarpis reiškia įvairaus sudėtingumo judesių įgyvendinimą. Mokymo programa yra pasirinktas gydytojas. Pirmąją dieną reabilitacijos pacientas yra leidžiama daryti namuose tokių pratimų:

     

  • pakaitinį patraukiant pirštai į ištemptas kojas;
  •   

  • KruTraukimo judėjimas pėdos;
  •   

  • suspaudimo / unclamping pirštai.

  Vėliau, pratimai tampa vis sudėtingesni ir atrodyti taip:

     
  • stovi protezavimo koja į priekį yra pateikta 25-30 cm ir grįžta į pradinę padėtį (10-15 kartojasi);
  •   

  • kojos pakeliamas su kelio sulankstytomis iki 30 cm (10 kartų) aukščio;
  •   

  • kojos kiek įmanoma atiduoti ir grįžta, pacientas yra saugomi kėdės ar keiksmu, stovi su plokščiu nugaros (6-7 kartus);
  •   

  • kėlimo kojas aukštyn nelankstant kelio (10) pasikartojimų skaičius.

  Natūralus gyvenimas su dirbtinio sąnario

  Prieš metus, aš pakeisti klubo sąnario. Aš suteikti sau fizinį aktyvumą rekomenduojamą gydytojas. Kur galiu rasti platų pratimų?
  Galina, klausimas yra prašoma elektroniniu paštu. paštu.

  Tai buvo 8 mėnesių po klubo sąnario pakeitimo. Ar galiu miegoti ant valdomas kojos ir daryti be pagalvę tarp kojų?
  Ana N., Minskas.

  Susipažinkite su ekspertais centras traumatologijos ir ortopedijos, medicinos kandidatų. Mokslai – Andrejus Borisovas, direktorius klinikinio darbo pavaduotojas; Andrejus Varanovich, todėl tyrėjas.

  Klausimas:. Pasak PSO, 2025 m ligų ir traumų, sąnarių dalis į ligų ir raumenų sistemos struktūra beveik dvigubai (šiandien Baltarusijoje ambulatorija daugiau nei 230 tūkstančių pacientų su artrozės, apie 10.000, kuriems reikia sąnario ).

  sąnarių pralaimėjimas, deja, pridėtas įrodymas, negalios, todėl negalios. Perlaužus klubo, nepakeliamas iškęsti skausmą, jūs negalite eiti …

  Vaizdo (paspauskite žaisti).

  A. B:. Tikrai, yra stiprus skausmas, sutrikusi eisena, bauginantis judančių mintis. Šiuolaikinės technologijos leidžia sunkus liga atlikta viso klubo sąnario. eriš keitimas žymiai sumažina skausmą, asmuo vėl gali užsiimti kasdiene veikla.

  Po operacijos, jums turėtų vengti staigių purtyti sąnarį, aktyvus sporto. Jei pacientas toliau pirmauja energingą gyvenimo būdą, o ne numesti svorio, tai sukels protezo sunaikinimą, skausmas grįš – reikia iš naujo (peržiūros) operacijos pakeisti susidėvėjusius sąnarius

  .

  Klausimas:.? Kokie pojūčiai, kuriuos reikia parengti po operacijos

  A. Klausimas:. Asmuo gali jausti tam tikrą Jungtiniame atsparumą, ypač didelio lenkimo. Kartais sumažėja jautrumas aplink pjūvį odoje. Laikui bėgant, šie jausmai yra išlyginti, dauguma žmonių mano, kad jie nepilnametį palyginti su skausmu ir riboto judumo prieš operaciją.

  Klausimas:. Kaip pasirengti Grąžinimo mylimam žmogui iš ligoninės

  ?

  A. Klausimas:. Nors veikė atsigaus namuose būtina atlikti patikimus turėklai išilgai visų laiptų; pašalinti judantys pledai ir elektros laidus iš didelio judėjimo paciento būdu. Pateikite padidėjęs sėdynė ant tualeto; suoliukas dušu ar maudytis (reikia šepetys su ilga rankena valymui). Kėdė turi būti stabili, su stipriu nugaros ir porankiais, kietų pagalvių iki kelių žemiau klubų sąnarius. Tos pačios firmos pagalvę turėtų būti įdėti į automobilio sėdynės ant sofos, ir tt Būtina rūpintis kitų mažų dalykų: .. Norėdami pirkti ragą su ilga rankena įdėti ir kilimo kojines ir batus, žnyplės ir intriguojantis objektus (jie padės išvengti pernelyg nuolydžio kūno, kurioje galite sugadinti sąnarius).

  Klausimas:. Kokios po operacijos komplikacijų

  ?

  A. B. Jų atsiradimo tikimybė yra maža. Gali išsivystyti sąnarių infekcija, širdies priepuolis ar insultas. Didinti komplikacijų riziką, lėtinės ligos trukdo atsigauti. Po Pašalinti siūlės, tai yra būtina siekiant išvengti drėgmės ant žaizdos, kol jis visiškaiatidėtas, o ne išdžius; padengti savo tvarstis, kuris apsaugo nuo dirginimo drabužius ar kojines.

  Kraujo krešuliai kojų venų arba dubens srityje ypatingą nerimą po artroplastiką. Gydytojas vieną ar daugiau priemonių, kad užkirstų kelią kraujo krešulių (pvz, kraujo skiedikliai, elastiniai tvarsčiai arba kojinės). Būtina atidžiai sekti visus gydytojo patarimo. Tai bus sumažinti galimą riziką kraujo krešuliai pradžioje sveikimo laikotarpiu. Įspėjamieji signalai jų atsiradimo – kojų skausmas nėra susijęs su įpjovimas vietoje; paraudimas blauzdos dalis; patinimas šlaunų, veršeliai, kulkšnių ar pėdų. Apie kraujo krešulys plaučiuose skatinimo kalbėti dusulys, krūtinės skausmas. Jei tokie simptomai pasireiškia – gydytojas iš karto

  !

  skatinti bendrą infekcija po operacijos ir dantų procedūrų, kad, odos ir į šlaplę uždegimą. Todėl, prieš bet chirurginių procedūrų (.. t h, kai pas stomatologą registratūroje), kuris gali sukelti bakterijų patekimo į kraują, būtina pasikonsultuoti su gydytoju: gali tekti vartoti antibiotikus. Tai neįmanoma padaryti raumenis injekcijų sėdmenų regione ant valdomas pusėje, kuri yra svarbi įspėti medicinos personalas.

  Tuo sąnario infekcijos rodo pastovų padidintoje temperatūroje (>37 0), šaltkrėtis, paraudimas, jautrumas arba patinimą, pooperacinis siūle, vandens išleidimo iš žaizdos, didinant sąnarių skausmas aktyvaus ir inertiškos būklę. Jei kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  kelias savaites po operacijos negali būti apetitas. Bet jūs turite žinoti, kad už audinių gijimą ir atkurti jėgas ir subalansuoto aukšto kaloringumo dietos, kurioje yra baltymų, vitaminų ir mineralų raumenis. Reikia gerti daug skysčių.

  Klausimas:.? Koks turėtų būti “namų” reabilitacijos užtikrintai stovėti ant savo kojų po bendros pakeitimo

  A. Q:. Labai svarbu, ypač pirmąjį nGödel po bendro pakeitimo, atlikti fizinius pratimus. Su jų kompleksai galima rasti ant traumatologijos ir ortopedijos svetainėje – www.ortoped.by.

  pusantro mėnesio po paliekant ligoninę būtina atlikti paprastus kasdienius veiksmus. Palaipsniui plėsti programos pėsčiomis – pirma namie ir tada gatvėje. Palaipsniui didinti kelionių trukmę, sutelkiant dėmesį į sveikatos būklę; Vėl įprastą namų darbus. Stenkitės sėdėti, stovėti, lipti aukštyn ir žemyn laiptais. Ir, žinoma, kelis kartus per dieną atlikti specialius pratimus atkurti mobilumą ir stiprinti klubo sąnarį.

  A. B:. Aš atkreipti ypatingą dėmesį į: negali nukristi! Tai gali sukelti žalą ar dislokacija bendrą galvos protezo, kad reikia pakartotinės operacijų. Atminkite, kad laiptais – pavojingas “provokatorius”. Iki šiol, bendra neturi gauti stipresnį ir įgyti mobilumo, tai geriau jiems ne eiti. Pradžioje, jūs turėtumėte naudoti ramentus, cukranendrių, remtis kažkieno ranka, kol pakankamai stiprybės ir gebėjimo išlaikyti pusiausvyrą ir vaikščioti be pagalbos ir pagalbos.

  A. Klausimas:. Siekiant užtikrinti tinkamą atsigauti ir išvengti poslinkis protezo, neįmanoma įdėti veikė tolimiausią į kitą koją. Turime bandyti ne kirsti valdomas kojos Sąlyginis Line kamieno vidurį. Nesulenkite kojos daugiau nei 90 laipsnių. Sėdi toje pačioje padėtyje – ne daugiau nei valandą; atsistojus, būtinai remtis porankiais. Pernelyg ne paversti savo pėdas į vidų arba į išorę. Gulėti taip: pirma atsisėsti ant lovos, tada pakėlė kojas, pasukti link lovos viduryje. Naktimis, būtina įdėti pagalvę tarp kojų iki atšaukia chirurgas ortopedas. Miegoti ant valdomas kojos, taip pat, gali tik specialistas leidimo.

  Tai nėra rekomenduojama diske per pirmuosius 1,5-2 mėnesių po operacijos. Užima vietą automobilyje, turime atsigręžti į sėdynę, eiti į jį ir kėlimo savo kelius, lėtai apsisukti.Dėl patogumo, kūno sukimosi ant sėdynės, pageidautina įdėti į plastikinį maišelį.

  naujas jungtinis aptinka metalo detektoriumi metu oro uoste patikrinimą, todėl būtina iš anksto perspėti darbuotojus. Sąnarių liga, susijusi su nuolatinės negalios, todėl negalios. Perlaužus klubo, nepakeliamas iškęsti skausmą, jūs negalite eiti …

  Variklio režimas po endoprotezavimo

  ankstyvosios reabilitacijos laikotarpis – po išrašymo iš ligoninės

  .

  operacija po. Dabar daug kas priklauso nuo jūsų. Pabandykite greitai ir tiksliai atlikti visus gydytojų rekomendacijas – tai yra labai svarbus jūsų kuo greičiau pasveikti.

  Po operacijos, kojos tvirtinama prie išmetimo į specialius “batai”. Abi kojos tvarstis elastinis tvarstis, kuris kartu su pratimais gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių sutrikimai. Kai jūs pagaliau pabusti iš narkozės, pradeda daryti paprastus kvėpavimo pratimai (kvėpavimo gylio ir išplėstinė iškvėpimą) ir judėjimo pirštais ir kulkšnies sąnarius abiejų kojų (Jums bus mokomi, kaip tai daryti prieš operaciją). Pakartokite jiems kelis kartus per dieną.

  Kai bus perkeltas į palatą (paprastai tai atsitinka nuo 2 diena), pereikite prie platesnio rinkinio pratimus atliekant juos kartą prie instruktorius fizioterapijos pratimus ir 2-3 kartus orientavimo diena – vien.

     

  • Laisvas judėjimas geros kojos (lenkimo į kelio, kėlimo iki į atitraukimo kryptimi)
  •   

  • lenkimo ir pratęsimas čiurnos sąnario valdomas kojos iki nuovargio jausmas į blauzdos raumenis.
  •   

  • šlaunies raumenų įtampą operuotąja koją tiek, kiek įmanoma, kai bandote ištiesinti jį į kelio sąnario. įtampos trukmė 1-3 sekundes.

  Kartkartėmis per dieną pakeisti valdomas kojos prie kelio padėtis, todėl pagal jį 10-20 minučių mažas voleliu. Po 2-3 dienų, “įkrovos” paprastai pašalinami. Sekiteyra užtikrinti, kad kojos, vis dar, didžiąją laiko dalį buvo iš kai kurių nukreipimo padėtyje, o kojų pirštai buvo išsiųsti tiesiai į viršų. Nuo 2-3 dienas, jums gali būti leista atsisėsti ant lovos, rankas padėti sau ir tada sėdi ant lovos su savo pants žemyn. Sėdėti poreikis, atmesti liemens atgal, guli ant kamšalu pagalvė paskos. Įsitikinkite, kad nors jūsų klubo sąnario buvo virš kelio.

  Po kelių dienų po operacijos jums bus leista keltis iš lovos. Pirmą kartą tai daro tikri su gydytoju pagalba, arba į kineziterapijos instruktorius. Jie paaiškins, kaip naudoti ramentus vaikščioti, ir kiek tai įmanoma įkelti valdomą koją. Jei jūs stovite nuolat lovoje, kitą dieną galite (su gydytojo leidimu!) Vos keli žingsniai, nebūtinai remiantis ramentais ar hodilki. Atminkite, kad jums reikia padaryti tiek ramentus į priekį tuo pačiu metu, stovi ant jo geros kojos. Tada iškėlė valdomą koją ir pasvirusi ant ramentų ir iš dalies – Veikiančios koją, tai pikio neoperuotame koją. Stovint ant jos ramentais vėl kentėti į priekį.

  Tekinimo lovoje ant šono, o vėliau ant jo pilvo (5-8 dienos), įsitikinkite, kad naudojate voleliu (arba pagalvę) įdėję jį tarp šlaunų. Tai bus išvengti nepageidaujamų suveikimo koją.

  Po 7 dienų kojos tvarstis paprastai elastiniai tvarsčiai tik šviesiu paros metu: tvarstis yra taikomos ryte prieš atsistojus, ir naktį – kilimo.

  Variklio režimas 3 mėnesius po operacijos.

  susigrąžinimo periodą po klubo sąnario endoprotezavimo trunka kelis mėnesius. Jo trukmė priklauso nuo amžiaus, bendros būklės savo sveikata ir judėjimo sutrikimų, prieš operaciją, kurios dėl kitų klubo, kelio ir stuburo funkcijų mastą. Tačiau, bet kuriuo atveju, net jei iš karto po operacijos, gausite norimą rezultatą, po kelių mėnesiųį pooperacinio reabilitacijos gydymas turi būti tęsiamas ir griežtai laikytis šių gairių.

  Variklio režimas.

  Palaipsniui didinti pėsčiomis trukmė daugiau pasitikėjimo ramentais. Einant, pabandykite išlaikyti nugarą tiesiai, laukiu, įdėti koją tiesiai arba šiek tiek pirmaujanti ją į šoną. Sulenkti kelius, kai pėda yra į orą, ir išplėsti, kai pėdos remiasi į grindis. Jūs geriau eiti kelis kartus per dieną, tačiau vienu metu – ne daugiau kaip 30 minučių, palaipsniui didinant tempą ir atstumą pėsčiomis. neturėtų pakilti daugiau nei 1 laiptais per pirmuosius 2 mėnesius po operacijos.

  Poilsis geriau gulėti ant nugaros 3-4 kartus per dieną. Jūs galite gulėti ant šono, bet tuo pačiu metu ir toliau naudoti volelį arba pagalvę tarp šlaunų, kaip tu anksčiau ligoninėje. Negalima miegoti ant minkšto arba per mažo lova, pageidautina, kad tai buvo virš kelių lygyje (stovint).

  suknelė turėtų būti sėdi ant kėdės. Naudokite kitų pagalbos, išleisti kojinės, kojinės ir batai, kaip jei jūs pakreipti savo liemens žemyn, tai sukels pernelyg lenkiant į naują klubo sąnario. Negalima stovėti ant vienos kojos, kai antrą suknelę, o ne pasukti koją kaip suknelė batus.

  Jei telpa jūsų klubų turėtų būti virš kelių. Norėdami tai padaryti, sėdėti ant kieto kėdės su pagalvę po jos sėdmenų.
  Nesėdėkite per mažos kėdės ir liesos atgal, nes Jūs turėsite sulenkti į priekį, atsistoti, ir tai yra negerai. Kai sėdi pėdų turėtų stovėti ant grindų tarp jų turėtų būti 15-20 cm atstumu. Nesėdėkite “snukio iki kojų” ir jo kojos kirto, nereikėtų sėdėti be getting daugiau nei 40 minučių.

  Kiti tipai fizinio aktyvumo.

  Naudojimas ne padėti ar specialūs prietaisai dostavaniya objektai nuo grindų, gulėti ant kėdės, stovi toli nuo jūsų. Negalima pašalinti elementus, kurie yrasu Jumis arba į šoną, iki liemens sukimosi, su fiksuotais kojomis. Siekiant atsižvelgti į šiuos elementus, pirmos eilės teisinga kryptimi, prilimpa prie dalyko veidą. Nekelkite sunkių daiktų.

  Galite išsimaudyti duše, bet būkite atsargūs ne slydimo ant drėgnų grindų ar į vonią, naudoti papildomų atsargumo, kai skalbimo pėdų žemiau kelio. Atminkite, kad jūsų naujas jungtinis neturėtų būti išlenktas daugiau nei 90-500 .Nezhelatelno į tualetą sėdėti ant mažos sėdynės. Norėdami ištaisyti šią padėtį, galite įdėti Guminis žiedas arba specialų dekoderį.

  Galite paruošti maistą, nuvalykite dulkes, plauti indus. Tačiau nereikia naudoti dulkių siurblį, nereikia padaryti lova, nenaudokite skuduru skalbimui grindų, nereikia atlikti darbą reikia nemažai fizinių pastangų.

  Specialūs medicinos gimnastika.

  Kad pagerinti savo naują sąnario funkcijas turėtų tęsti fizinių pratimų, kad jūs išmoko ligoninėje, palaipsniui apsunkina juos ir didinti pakartojimų kiekvieno pratimo skaičių. Pratimai padės jums atgauti mobilumą sąnarių ir parengti judėjimo raumenis be papildomos paramos.

  Čia yra didelių specialių pratimų sąrašas.

  Pradinė gulint:

     

  1. Kintamosios kojų išlenkimą Atsižvelgiant į kelio sąnario be kėlimo kojas nuo grindų (dugną).
  2.   

  3. Kintamosios kojos nukreipimui į priekį slydimo ant grindų.
  4.   

  5. modeliavimas dviračiu.
  6.   

  7. Place pagalvę (pagalvėlė) pagal kelio pakaitomis ištiesinimo IN kelio sąnario
  8. kojas
     

  9. sulenkti kelius, pakaitomis ištiesinti kojas ir grįžti į pradinę padėtį.
  10.   

  11. Alternatyvus priveržimo išlenktas kojas jo pilvo su savo rankas.

  pradinę padėtį gulėti ant pusėje (kai neoperuotame pusėje) pagalvėlė (pagalvėlių) tarp šlaunų:

     

  1. Kėlimo kojas tiesiai į viršų (švino klubo)
  2.   

  3. iš ištiesinti kojos užpakalinėje dalyje (klubo pratęsimo) judėjimas

  pradinę padėtį gulėti ant jo pilvo:

     
  1. kojos fleksija į kelio sąnario
  2.   

  3. pėdų kelio išplėtimas remiasi pirštai tuo pačiu metu streso sėdmenų raumenis.
  4.   

  5. Grynas Kojų kėlimas prieš

  pradinę padėtį stovint ant jo geros kojos, piešimo rankas kėdėje:

  Kai pasinaudoti jums neturėtų jausti skausmą, kartojant šiuos judesius lėtai nuo 5 iki 8 kartų. Šie pratimai kaitaliojami su rankų judesius ir kvėpavimo pratimai.

  nuotoliniu laikotarpis po operacijos (daugiau nei 3 mėnesius).

  Jis paėmė 3 mėnesiams po operacijos. Jums reikia turėti kontrolės rentgeno tyrimo, po kurio chirurgas ortopedas nuspręs, kad plėsti variklio režimą galimybe klausimą, ir kai kurių profesijų ir grįžti į savo ankstesnį darbą. Tačiau tam, kad ateityje – nuotolinio laikotarpiu po operacijos – išvengti galimų sunkių komplikacijų, jums reikia žinoti ir laikytis rekomendacijų

  skaičiaus.

  Variklio režimas

  diskomforto nėra Jungtiniame, jūs jau negalite naudoti ramentus, ir eiti į lazda, – jis turi būti imtasi ranka ant priešingoje pusėje prie valdomas kojos. Svarbu laikytis tinkamai pasirinko – pagal savo ūgį. Tai galite patikrinti taip: – imtis stovintį cukranendrių rankoje, jei jis Jums tinka, tada tuo metu remia alkūnė šiek tiek sulenktos ir pečių juostos nepakyla.

  vidutiniškai po 6-8 mėnesių po operacijos, galite pereiti prie vaikščiojimo su cukranendrių, net be išankstinių konsultacijų su gydytoju. Atminkite, kad naujasis jungtinis geriau neperkrauti, pavyzdžiui, ilgai vaikščioti (pėsčiomis, kelionėse, ilgas keliones, ir tt). Vėliau, jei reikia, iškrauti jį su lazda.

  Bet kuriuo atveju, jei yra sąnarių diskomfortas, ir jūs pradedate šlubuoti -Paimkite lazdą rankoje. Tai leis išvengti sąnario nuo perkrovos, todėl iš klibošanas.
  Nepamirškite, kad jūs turite leidžiamiems krovinį limitą. Tai nėra būtina kelti ir nešti sunkius krovinius, kurių svoris didesnis kaip 20 kg., Tai yra neįmanoma padidinti kūno svorio daugiau savo amžiaus norma. Atkreipkite dėmesį, kad kai kėlimo objektą, sveria 20 kg, veiks apie bendrą galią iki 70 kg. Prisegti didžiausias pastangas (pašaras ir tt), siekiant sumažinti savo svorį, jei jis yra virš normos.

  Bendra fizinė veikla.

  Savo nuožiūra, jeigu šių pratimų rinkinį, kurį padariau po operacijos, tai yra per lengva atlikti – tai įmanoma išplėsti ir apsunkinti. Kaip ir anksčiau, dauguma pratimų turėtų būti daroma gulint. Nuolatinis, pridėti pratimai, pavyzdžiui, poluprisedanie – pirmą kartą, remdamasi savo kėdės, o tada – į ranką ant diržo.

  Po 3-4 mėnesių po operacijos pradeda mokyti kūno svorio perkėlimas ant valdomas kojos. Per bando atsistoti ant valdomas kojos pirmą kartą pateikti savo svorį ant abiejų rankų, tada vienas ir galiausiai nenaudojant savo rankas. Vaizduojamasis pratimai stovint ant valdomas kojos, toliau remtis savo kėdėje, kaip jūs veikėte anksčiau. Ateityje rekomenduojama eiti maudytis, slidinėti – reiškia vaikščioti ant slidžių lygioje vietoje, o ne vandeniu ar slidėmis. Tai naudinga važinėti dviračiu. Negalima gauti nunešė su šokinėja, bėgimas, gimnastikos, akrobatikos ir tt

  Kiti tipai fizinio aktyvumo.

  kasdieniame gyvenime, jūs dažnai susiduria su situacijomis, kurios gali sukelti diskomfortą Jungtiniame ar jos perteklių, skaičių.

  Šiuo atžvilgiu, mes rekomenduojame, kad visada prisiminti, kad:

     

  • ne staiga pasukti koją į vidų ir atlikti mojuoti
  •   

  • neturi pasukti stovint ant valdomas kojos, o geriau, kad mažas žingsnis teisinga kryptimi.
  •   

  • pageidautina lenkimo pirmyn tuo valdomas kojos ištiesintos.
  •   

  • Reikia nameliaiegat staigių judesių (drebulys, ir tt) ir valdomas kojos.
  •   

  • nerekomenduojama gauti už automobilio vairo anksčiau nei 3-4 mėnesiams po operacijos, o vėliau, transporto kontrolė, kas 1,5-2 valandas padaryti stop ir iš automobilio.

  į darbą, jūs galite pradėti ne anksčiau kaip po 3 mėnesių po operacijos, su sąlyga, kad darbas nebus susijęs su ilgai likti savo kojomis.

  Saugokite savo dirbtinį sąnarį gresia pavojus.

  Daugiau informacijos, mes rekomenduojame susisiekti ortopedas arba reabilitacijos specialistų, turinčių patirties gydant pacientus po bendros pakeitimo.

  Kaip gyventi, kai vietoj

  klubo

  Pasaulinė praktika nustatė, kad tinkamiausias būdas gydyti pažeistus klubo sąnarių sunkus etapas yra jų bendra jungtinė keitimas– pažeistų dalių dviejų komponentų dirbtinio sąnario pakeitimo.

     
  • sėdėti ant įstrižainės; sėdi, pakreipus į vieną pusę;
  •   

  • kirtimo kojas (ne kirsti valdomą koją teorinį vidurio linijos kūno);
  •   

  • sulenkti klubo daugiau nei 90 laipsnių;
  •   

  • pernelyg pasukti pėdas į vidų ar į išorę;
  •   

  • Jei norite pasukti liemenį su fiksuotais kojomis.
     
  • atnaujinimas gebėjimas sėdėti, stovėti, lipti aukštyn ir žemyn laiptais;
  •   

  • vaikščioti, iš pradžių iš namų, ir tada gatvėje;
  •   

  • pasivaikščiojimas su palaipsniui didinti mobilumą ir trukmę;
  •   

  • Specialios pratimai atkurti mobilumą sustiprinti klubo sąnario (kelis kartus per dieną);
  •   

  • namų.
     
  • saugiai pritvirtinti turėklai duše ar vonioje;
  •   

  • suolas dušas arba vonia;
  •   

  • turėklai išilgai visų laiptų;
  •   

  • iškeltas klozeto;
  •   

  • plauti – kempinę ilga rankena;
  •   

  • įrankiaiPagalba prisijungę įdėti ir kilimo savo drabužius, kojines ir batus be pernelyg klubo lenkimo. Pavyzdžiui, batų ragas su ilga rankena. Ar toks prietaisas: dvi juostos ar petnešos (40 cm kiekvienas), pridėkite du rutuliukus ir užtikrinti, kad apatinio trikotažo kraštą; nuslysti kojos į kelnes, kelnaitės, sijonai ir tt skyles, ir priveržkite drabužius naudojant įrankį į rankas lygiu; ..
  •   

  • įmonė sėdynės pagalvėlės (liks žemiau klubų kelius ant kėdės, ant sofos ar automobilyje).
  Vaizdo (paspauskite žaisti).

  Liudmila Rybin, gydytojas-reabilitacijos specialisto Zoe Dunaeva, fizinės terapijos gydytojas, Minsko regioninės klinikinė ligoninė.

Lagranmasade