Peties sąnario kaklelis

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

Šiandien mes atskleisti tema: “. Peties sąnario kaklo” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

kaklo peties lūžis

peties kaklo lūžis yra pažeidimas būdingas į žastikaulio vientisumo pažeidimo, šiek tiek žemiau lokalizuota peties sąnario.

Ši žala yra labiausiai paplitusi vyresnio amžiaus žmonėms, nes retinimo kaulinio audinio ir kitų su amžiumi susijusių pokyčių.

Kas yra chirurginio kaklo lūžio peties simptomai, ir kas jo gydymas?

priežastys ir klasifikacija

gali išprovokuoti žalos eismo įvykių, avarijų, kuriems į rankas. kaulų lūžių rizika yra didesnė ligų, tokių kaip, osteomielito, osteoporozės ir kitų kaulų ligų.

lūžiai kaklo peties dažniausiai fiksuoto moterims menopauzės, kurią sukelia hormoninių sutrikimų, kalcio trūkumas.

Tarptautinės klasifikacijos skyrius identifikuoja peties žala ofsetinės rankos be šališkumo, kuris yra būdingas konkrečių simptomų ir charakteristikų gydymo.

Be to, tokie pažeidimai yra suskirstyti į 3 pagrindines kategorijas:

    
 1. trenkiasi lūžis – yra būdinga tai, kad periferinių kaulų fragmentų atsiradimo galvos.
 2.   

 3. Adduktsionny – žala kompensuoti fragmentai – centrinės ir periferinės, rasti kampe.
 4.   

 5. ne trenkiasi (pagrobimas).

Pasak ekspertų, didžiausias pavojus yra žala, lydimos marža didesnė iškilimo iš zonos žastikaulio.

Klinikinis vaizdas

Su gimdos kaklelio pečių lūžiai atsirasti pacientams, kuriems taip klinikinių požymių:

    

 1. Boleznennye jausmas, su aiškia tendencija stiprinti spausdami peties sąnario arba bando srautą.
 2.   

 3. patinimo.
 4.   

 5. mėlynuoja oda, sukelia pažeidžiant venos procesus.
 6.   

 7. hematomos formavimas.
 8.   

 9. fizinio aktyvumo ir bendrų funkcijų apribojimai.
 10.   

 11. Crepitus.

Auka ženkliai pakeitė peties formos, mažėja jos dydis. Pažeidimas iš žastikaulio kaulų fragmentų vientisumo kompensuoti labai nepalankių manifestus skirtingas ir pradėti simptominį apraiškas šiuos:

    

 • aneurizma;
 •   

 • parezės;
 •   

 • paralyžius;
 •   

 • parestezija;
 •   

 • lėtinis skausmas sindromas;
 •   

 • nekrozės audinių pažeistų sužeista galūnė.

trenkiasi lūžių simptominė vaizdas gali būti išreikštas silpnai, net skausmo manifestus šiek tiek.

Tai pavojinga, nes už kelių dienų ir nukentėjęs asmuo gali nežinoti tokio sunkaus sužalojimo, kad žymiai apsunkinti tolesnį gydymą ir gali sukelti nepageidaujamų poveikių vystymuisi akivaizdoje.

Kokie padariniai?

Pagrindinis neigiamas poveikis kaklo peties traumos – dėl to pagrindinių funkcijų galūnių, sąnarių pažeidimas, apriboti jo motorinio aktyvumo.

Be to, traumos spinduliavimo didelės rizikos dėl šių komplikacijų:

    

 • netinkamo kaulų gijimas;
 •   

 • Potrauminio artrozė gamtos;
 •   

 • klaidinga bendra formavimas;
 •   

 • Kostnina;
 •   

 • osteomielito;
 •   

 • stojimo procesus infekcinės pobūdžio.

Dažnai tai vykdoma kartu traumos traumų nervų galūnėse, sausgyslių ir raiščių, kraujagyslių. Kaip padidinti riziką ir tt rezultatasoyavleniya funkciniai sutrikimai ir neurologinis.

Kaip suteikti pirmąją pagalbą?

Jei įtariate, kad iš žastikaulio vientisumo pažeidimas yra būtina numatyti kompetentingą pirmąją pagalbą nukentėjusiajam. Visų pirma, jo nukentėjęs galūnės imobilizuota, suteikia jai šiek tiek išlenktas poziciją ir prie kūno.

Prieš Autobusų transportas ranką supakuotą su vatos ar minkštųjų audinių sluoksnio taikyti. Pažastų pridėti nedidelį minkštą pagalvėlę.

Galite naudoti autobusą dėl savadarbių medžiagų, tokių kaip lentos, storo kartono, vytelių, lazdos gamybai. Jei nukentėjusysis jaučiasi skausmas, jo būklė gali būti sušvelnintos panaudojant ledo kompresą nustatyto nukentėjusių zonos, tabletes ar injekcijų analgezijos vaistus.

Tada jums reikia tiksliai ir greitai pristatyti pacientą į artimiausią skubios pagalbos skyrių, kur specialistas diagnozuoti ir pasiūlyti geriausias dėl konkrečios klinikinės situacijos gydymą.

gydymo metodai

terapijos gedimų žasto pasirinktas individualiai, priklausomai nuo sunkumo, tipo traumos, buvimo ar nebuvimo kartu skiriamų komplikacijų.

Ši nesudėtinga lūžis galūnių fiksuoto kvalifikacijos teisingą padėtį, o po to gydytojas paaštrina autobusų ar Gipsas. Vidutinis laikotarpis imobilizacijos yra apie 1-2 mėnesius.

Jei kaulų fragmentai yra perkelta, pirmas dalykas, gydytojas daro iš naujo. Ši procedūra yra labai skausminga, todėl atliekama taikant vietinę nejautrą. Sunkiausia klinikinių atvejų, kai nėra rankinio atitikimo kaulų fragmentų galimybė, atliekama operacija – endoprotezavimas.

operacija atliekama pagal bendrąją anesteziją. procedūros metu, specialistas lygina pažeistus fragmentus žastikaulio ir fiIRG juos su specialiais metalo konstrukcijų. Po 3-4 mėnesių, pacientas daro antrą operaciją, kurioje procesas yra pašalintas pagalbinių tvirtinimo įrenginius.

senyviems pacientams gydyti daugeliu atvejų atlieka konservatyvių metodus. Jei rentgeno parodė žmogaus pagrobtus lūžių buvimas, pirmiausia atliekamas siekiant skeleto traukos, o po tinkas yra taikomas už 1-1,5 mėnesius.

Privalomas dalis pagyvenusių žmonių gydymui yra medicinos terapija. Galų gale, šiems pacientams pastebėta keitimo pobūdį pažeidimo, kalcio trūkumas, osteoporozės bei kitų ligų, lėtina atitikimo pažeistą kaulą procesą.

Todėl, norint sėkmingai atgauti savo paskirtą hondroprotektory, kalcio turinčių vaistų, analgetikai, vaistai, kurie pagerina regeneracijos ir kraujotakos procesus. Siekti vitamino “terapijoje.

Jei įtariate, kad infekcinės pobūdžio komplikacijų vystymuisi, gydytojas gali rekomenduoti gydymą antibiotikais, atsižvelgiant priešuždegiminių vaistų.

susigrąžinimo periodą

reabilitacijos laikotarpis su pečių traumų kaklo, vidutiniškai, yra apie 2,5-3 mėnesius. Tikslios datos yra nustatoma individualiai, atsižvelgiant į rūšį ir laipsnį sunkumo traumos, gydymo metodai, savybės konkrečiam pacientui.

Patys ilgai ir sunkiai reabilitacijos senyviems pacientams. Dėl išgijimo kai kuriais atvejais tai gali užtrukti iki šešių mėnesių.

Pagalbos susigrąžinimo procesas gali būti atidėtas, jei pacientas kenčia nuo lėtinių ligų. Dažnai atkūrimas vėluoja dėl tokių potrauminių komplikacijų, tokių kaip sepsis, kraujo krešulių, pūlingo ir infekcinių procesų.

reabilitacijos kursas turėtų būti išsami pobūdžio. Terapinės priemonės, būtinosai susigrąžinti peties sąnario funkciją ir užkirsti kelią galimų komplikacijų, jau pradeda kitą dieną po to, kai buvo įdėti į gipso.

pacientai nustatytas šias fizioterapijos procedūros:

    

 • ultragarso terapija;
 •   

 • parafino vonelės;
 •   

 • lazerio terapija;
 •   

 • diadynamic;
 •   

 • druskos vonios;
 •   

 • purvo aplikacijos;
 •   

 • elektroforezės.

labai svarbi ekonomikos atsigavimo, normalizuoti kraujotaką ir motorinio aktyvumo žaisti reguliarų, sistemingą fizinius pratimus. Pratimai terapija padeda išvengti raumenų atrofijos, edema.

Pratimai su nutrūkstančia pečių kaklo pirmiausia skirta iš pečių ir alkūnių sąnarių vystymosi. Konkretus rinkinys pratimai ir optimalaus lygio stresą lemia gydančio gydytojo. Daugeliu atvejų, žinoma, prasideda nuo paprasčiausių pratimų, pavyzdžiui, lenkimo-extension rankas.

Po 2 savaičių prijungtas mahi, sesijos su plėstuvo. Kitas žingsnis – galutinis įskaitant pilną gimnastikos nukreipta į galutinį atkūrimo sąnario funkcija. Paskutinis klasės apie mėnesį. Labai geri rezultatai pateikiami pamokas baseine!

Nuėmus gipso pacientams nustatytas masažo kursą, kurį sudaro 8-12 seansų. Vietinis masažas skatina normalizuoti kraujotaką ir apyvartą, lankstant raumenis, padidina bendrą tonusą organizme.

reabilitacijos laikotarpis yra labai svarbu atkreipti dėmesį į paciento mitybą. Jos dieta turėtų būti vaisių, šviežios daržovės, pieno ir pieno produktų, riešutų, kiaušinių, grūdų, jūros gėrybių ir žuvies. Ši produktų Suite yra prisotintas mineralinių medžiagų, vitaminų, skatina greitą regeneraciją kaulinio audinio.

lūžis chirurginio kaklelį žastikaulių – labaikompleksas traumos, ypač kai ji ateina į vyresnio amžiaus pacientams.

didelė rizika, susijusių komplikacijų, prastos sintezės, judėjimo sutrikimų.

“Smart laiku medicininė priežiūra ir holistinis požiūris į reabilitacijos, daugeliu atvejų, išvengti tokių nemalonių komplikacijų ir visiškai atkurti peties sąnario funkciją.

Priežastys ir gydymas, gimdos kaklelio lūžių peties

pečių kaklo lūžis yra laikoma bendra žala ir pažeidžia peties kaulo vientisumo. Dažniausiai tai įvyksta vyresnio amžiaus moterų osteoporozės. Dažnai ši žala pasireiškia vaikams. Tokie lūžiai yra gerai lydyto ir komplikacijos yra retos. Bet jei yra ryškus šališkumo ir nėra gydymas, tačiau ateityje asmuo turi ribotą judėjimo sužeisti peties. Šiuo atžvilgiu neigiamas yra adduktsionny sužalojimo tipą.

Daugeliu atvejų pečių lūžio priežastis veikia netiesiogiai traumą, jis gali būti, pavyzdžiui, į rankas patenka, rankos ar tiesiai ant alkūnės. Šiuo vertus galima sulankstyti arba įstumtas į šoną. Lūžis iš vaikų žastikaulio vyksta rudenį, akcentuojant jo alkūnės.

kaklelio žasto lūžiai yra klasifikuojami taip:

    

 1. 1. Adduktsionny. Tai lūžis, kuris įvyko rudenį dėl prie alkūnės sulenktos.
 2.   

 3. 2. Pagrobimas. Tai atsitinka, kai žmogus nukrenta įsitraukia į rankas.
 4.   

 5. 3. Lūžiai su slankiojimo ir be poslinkio fragmentų.
 6.   

 7. 4. Lūžiai išnirimų.
 8.   

 9. 5. Transcondylar lūžis. Jis susijęs su intraartikuliniam lūžių distalinio žastikaulių.

Be to, lūžiai peties, priklausomai nuo poslinkio laipsnis kaklo gali būti paveikti ir nevkolochennymi. Pirmasis yra būdingas atsiradimo kaulų fragmentų vienas kito atžvilgiu. Transcondylar kaklo lūžis į vaikų žastikaulio pasižymiAš tariamas deformaciją, kurį sukelia poslinkio ir patinimą iš minkštųjų audinių. Šiuo atveju, yra kraujavimas į bendrą ertmę. Peties motorinio aktyvumo nėra arba jis yra labai ribotas.

kaulų lūžių simptomai yra keičiami ir priklauso nuo būdo, kuriuo ji buvo padaryta. Bendra visų traumų rūšys, tokios apraiškos apima:

    

 • skausmas peties sąnario;
 •   

 • pilna funkcija sužalotas rankos netekimas;
 •   

 • yra apribotas judėjimas peties;
 •   

 • patinimas;
 •   

 • vaizdo sutrumpinimą peties.

Kartais nutinka ir taip, kad chirurginio kaklo peties traumos susidaro fragmentai spaudimas ant nervų ir kraujagyslių pluoštas, o tada yra daug komplikacijų, pavyzdžiui, aneurizma, paralyžius, parestezija, pernelyg patinimas peties įvairovė.

lūžis chirurginio kaklo peties gali būti diagnozuota rentgeno peties sąnario, kuris yra gaminamas 2 projekcijomis. Patologija galima aptikti palpuojant ir – yra patinimas ir aštrus skausmas paveiktoje zonoje. Jei yra abejonių, diagnozuojant, kompiuterinė tomografija paskirtas.

Jei asmuo gavo žalos, tada jis turi sugebėti teikti pirmąją pagalbą. Tai visų pirma siekiama pašalinti skausmą ir imobilizacijos paveiktos rankos. Siekiant šio tikslo, nukentėjusieji turi būti suteikta bet kokia anestetikų narkotikų – Ketorol, nimesulidas arba analgin. Imobilizuoti viršutinę dalį nukentėjusiam galūnių, naudojama trikampė tvarstis.

gydymas kaklelio žastikaulio lūžis atlikto šiose srityse:

    

 1. 1. Perdangos gipso įtvarai. Naudojamas, kai nėra sudėtinga paprastą lūžis.
 2.   

 3. 2. Sumažinimas. Tai labai skausminga procedūra, todėl nukentėjusysis turi anesteziją.
 4.   

 5. 3. Imobilizacijos.
 6.   

 7. 4. Uždarytos rankiniu būdu pakoreguokite.
 8.   

 9. 5. Valdymas. Tai gydymo metodas yra taikomas, jeigu daromos žalos buvo reikšmingas per metuslovoe kompensuoti arba visiškas atskyrimas fragmentų. Operacija yra atliekama taikant bendrąją anesteziją.

pagyvenusių žmonių vkolochnnnyh gydymas lūžių atliekamas 2 etapais, pirmajame sustingusią, o tada pateikti tvirtinimo tvarstį 6 savaites. Gydymo transcondylar žastikaulio lūžis atliekamas ligoninės aplinkoje perskirstymas ir padengtos gipso įtvarai. Masažas su šiuo patologijos tipą nepaskirtas. Gipso pašalinamas maždaug po 2 savaičių.

Labai retai, kaklo peties žalos apsunkina aseptinio nekrozės galvos vystymosi. Šiuo atveju į aukos poreikius sužeisti bendrą endoprotezavimas. Jei tai neįmanoma, turi būti dar chirurginę procedūrą – arthrodesis. Nukentėjęs bendra yra apsaugota fiksuotoje padėtyje.

Po pagrindinio gydymo kurso pacientams, sergantiems traumos iš žastikaulio, ar transcondylar lūžių ir kitų poreikių organizavimo ir atlikimo valymo. Reabilitacijos paprastai ilgas ir siekiama iš motorinio aktyvumo kūno puses. Laikas priklauso nuo traumos sudėtingumo. Būtina visiškai atkurti judesio peties amplitudę. Norėdami tai padaryti individualiai parinktus specialius terapijos pratimus. Toks pratimas padės sumažinti skausmą, aktyvavimo regeneracijos ir prisitaikymo procesus, teisingą palyginimą kaulų fragmentų. Kompleksas susideda iš šių elementų:

    

 • pratimai pirštais;
 •   

 • kvėpavimo pratimai;
 •   

 • kūrimas peties sąnario;
 •   

 • pratimai peties diržą raumenis.

reabilitacijos veikla vykdoma ligoninėje, kur yra speciali įranga, ir namų su instruktoriumi. Toks mokymas turėtų būti kasdien. Jei per bet pratimai atsirasti skausmas įvairaus intensyvumo, rekomenduojama sustabdyti kartuyatiya.

Valymas, išskyrus fizinės terapijos apima įvairių fizinės terapijos metodai:

    

 • masažas;
 •   

 • elektroforezės;
 •   

 • UAD;
 •   

 • purvo aplikacijos;
 •   

 • magnetas;
 •   

 • druskos vonios.

sudėtingesnių pratimų pajamos iki galutinio etapo reabilitacijai. Laikymasis yra būtina, kad koordinavimo gebėjimai, jėga ir judrumas išieškojimo. Po to vyksta per visus reabilitacijos etapai yra visiškai atkurta tiek vidaus, ir profesionalus.

Veiklų

tipus ir priežastis, simptomus ir diagnostiką ir gydymą gimdos kaklelio lūžių peties

peties kaklo lūžis yra iš žastikaulio vientisumą, kad A dalis, kuris yra vadinamas gimdos kaklelio struktūros pažeidimas. Tai gana dažnas žalą, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Tačiau ji vis dar dažniau moterims pažangių metų. Gydymas paprastai konservatyvi, bet tuo besivystančių komplikacijų, poslinkis fragmentus, arba negalėjimas palyginti juos uždaryti mažinimo operacijos reikia rizika.

žastikaulio yra vamzdelio ilgis, kaip visi jie turi diafizės (arba vidurinį) epiphysis ir du (viršutinė ir apatinė). Proksimalinis, arba viršutinės epiphysis žastikaulio turintys sferinės formos sąnarių galvą. Toliau yra galvos susiaurėjimas, kaklo yra anatominis pečių. Pagal jį yra du tubercles, yra tvirtinimo raumenų sausgyslės plotas, atitinkamai vadinamas didelis ir mažas. Iškart po ir virš tos vietos, kur pečių pridedamas prie krūtinės raumens, yra lygtinai paleisti iš viršutinio epiphysis ir diafizės iš žastikaulio sienos. Tai sąlyginė riba vadinama chirurginė kaklo. Atleiskite, nes chirurginis kaklo lūžis peties yra daug labiau tikėtina, kad lūžio anatomijos. Nuo apatinio krašto sąnario kapsulės pritvirtintas prie žastikaulių dėl šių pauguraines, chirurginis kaklo lūžis yra laikomasPapildomas sąnarių traumos.

Kokio tipo lūžiai

suskirstymas į lūžių chirurginio ir anatominių kaklų iš žastikaulio neatspindi žalos mechanizmas, o ne įtakos gydymo taktiką priemonių pasirinkimas. Gydymas priklauso nuo skirtingos dėl skirtingo mechanizmo žalos tipų lūžių.
Todėl, priklausomai nuo dydžio, mažesnio iš žastikaulių fragmentų vietą išsiskiria:

    

 • pagrobimą (ištekėjimas) lūžis;
 •   

 • adduktsionny (priekinis) lūžis;
 •   

 • Suspaudimo (trenkiasi) lūžių.

pagrobimo- tai paprastai yra patenka į skiriama Žinoma, kai kaip simultaniško veiksmo dviejų priešingų jėgų rezultatas, distalinės dalies žastikaulio eina į vidų, o viršutinė fragmentas išsiskleidžia jai šoninį dalį ir vidinėje pusėje, bet atmestas rezultatas tiek žemyn ir į priekį. Ne tokių traumų tarp fragmentai kampu žastikaulių atsidaro į išorę.

Adduktsionnye- kritimo į slėgiui jautrių, kad yra išliejama prie krūtinės, rankos. Kaip labiau judumu apatinių kraštų apatiniame fragmentu žastikaulio rezultatas nėra pareikšti, o viršutinis galas Belieka praktiškai nejudėdamas. Kaip rezultatas, svirtis yra suformuotas, kad chirurginis kaklą žastikaulių. tokiu būdu centrinė fragmentas tęsiasi į priekį ir į išorę, ir distalinį, taip pat atmetė šoninis, pakyla tuo pačiu metu. Kampas suformuota atvirą vidų.

suspaudimoarba lūžiai yra kritimo dėl ištiesintos rankos ar tiesioginio smūgis į peties kaulų formavimosi nepasitaiko, kai svirtis rezultatas. Pagal šiuos mechanizmus gaminti poslinkio traumų fragmentus arba nėra arba yra nereikšmingas, todėl šių lūžių gydymas yra visada konservatyvi.

Pagrindinė priežastis, gimdos kaklelio pečių lūžių yra traumos. Tačiau, kaip jau minėta, vyresnio amžiaus moterims, tokie lūžiai dažnai pasitaiko. Taip yra dėl to razvivayuschimsTuriu osteoporozės, kuri sumažina kaulų sijelių kiekį, kaulų tampa plonesni išorinės sienos, ir taip pat padidina medulinės kanalo dydį. Gydymas šiais atvejais turi apimti priemones, skirtas kovoti su osteoporoze.

Simptomai ir diagnostika

Kai kompresiniai lūžiai be poslinkio atitinkamiems pacientams lengvos vietinės skausmą, padidintos keliais judesiais. Apžiūra bendro ploto yra vidutiniškai patinusios. Aktyvus judėjimas, nors ribotas apimties, nes iš skausmo, bet įmanoma. Apčiuopa nukentėjusio srityje padidina skausmą.

lūžiai su poslinkio būti šviesesni. bendri kontūrai aiškiai deformuoti, suskaidytas rankos ir ašis. Aktyvus judėjimas yra visiškai neįmanoma, ir PASYVIŲJŲ apimtis žymiai apribota. Iš žastikaulio sukimosi nesukelia judėjimą palei galvą kaulų. Patikrinimas, viršutinio žandikaulio ašinė jėga sukelti labai padidėjo vietos skausmas.

retas atvejis slydimo fragmentai gali suspausti nervų ir kraujagyslių pluoštas, atrodo mėlynos veido iš rankų išvaizda, nes yra pažeidimai nutekėjimą kraują žasto venos, jos patinimas ir hiperesteziją. Tokiais atvejais gydymą reikia atliekami su A kraujagyslių chirurgijos specialistas pagalbos, ir nepageidaujamas poveikis buvo dažnesni.

Siekiant paaiškinti diagnozę yra paprastai pakanka pečių X-spinduliai, ašine ir priekinės projekcijos. Jei žala yra abejonių, padarė KT ar MRT sąnario.
Taip pat apklausoje turėtų žinoti apie žalos į pažasties nervų šakas perduoti mažėjančios krašto žastikaulio galimybę. Ši žala gali sukelti parezė iš deltinį raumenį, kartu su odos jautrumas dėl šoninio paviršiaus iš proksimalinės trečdalis peties praradimo. Tai sukelia kabančios galūnes su per didelio įtempimo nervų galūnes ir raumenų skaidulas, apsunkina gydymą ir reabilitaciją. Tokiu komplikacijų gydymo ir ttSparva kartu su neurochirurgo.

Gydymo taktika

Nuo šio sužeidimo retai gali sukelti pavojingų komplikacijų pirmosios pagalbos teikimo nukentėjusiems paprastai pakanka imobilizacijos paveiktos rankos ir skausmui malšinti. Tada nukentėjusysis turi būti vežami į ligoninę sėdimoje padėtyje.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Kai ĮtaKojaNtIS lūžis sumažinimas nėra būtinas. Po anestezijos ir sutampa 6 savaites tvirtinimo persirengimo neigiamą poveikį paprastai neišauga. Atsižvelgiant į šviesos postimmobilizatsionnoy kontraktūra judesių amplitudė atveju atkuriama greitai po kineziterapijos ir fizioterapijos kursą.
Kitais atvejais, gydymas po pirmosios pagalbos pradėti su uždara mažinimo. Jei pakanka iš naujo dar reikalingos imobilizacijos galūnių iki dviejų mėnesių ir pakankamo skausmo malšinimo.

labai pamainą, pavojingų komplikacijų vystymuisi, ar nesėkmingas keičiamos būtinos chirurginio gydymo. Suaugę po atviru mažinimo paprastai atliekama osteosintezė plokštelę, o gebėjimas vaikams atlikti fiksacijos stipinus.

pooperaciniu laikotarpiu nuo trečio dieną reabilitaciniam gydymui atlikti judesius pirštais, o tada prijunkite kitų sąnarių pradžios. Reabilitacijos laikotarpiu taip pat parodė, fizioterapijos ir masažo.

Visu Smashing galva peties, kuris yra retas, arba jo aseptinis nekrozė, reikalingas sąnario pakeitimo.
identifikuojant kraujagyslių komplikacijų ar neurologiniai gydymą ir reabilitaciją, kaip jau minėta anksčiau, yra atliekamas kartu su specialistų atitinkamų profilius.
Šių lūžių prognozė paprastai palankios, pečių sąnarių funkcija daugeliu atvejų yra visiškai atstatytas.

Gal Jus domina:

kaklo peties lūžis gydymas ir reabilitacijataip žalos

kaklo peties lūžis – žalos, kurioje kaulo vientisumas sulūžtų peties sąnario viršuje. Tokia žala yra labiausiai paplitusi moterų po 50 metų.

Žala atsiranda, jei per Žmogaus kritimas pašalina ranką atgal ir stumia ją prie kūno. Po to, kai traumų ribotų judėjimą rankos į peties sąnario, atsiranda skausmingos jutimai.

Kad išsiaiškinti diagnozę, būtina atlikti rentgeno diagnostiką. Konservatyvaus gydymo susideda iš analgeziją, iš naujo kaulų fragmentų, imobilizacijos (imobilizacijos galūnių). Jei tai neįmanoma surengti uždarą sumažėjimą (kaulų nustatymo), chirurginis gydymas.

paplitusių priežasčių

žastikaulio yra ilgas kaulų, kuris susideda iš viduryje (diafizės) ir dviejų galinių dalių (epiphysis) ir pereinamosios porcijomis tarp vidutinio ir epifizėms plokštės (metafizio). Viršutinėje dalyje kaulų yra patalpintas rutulio, pagal kurią yra anatominė kaklo. Plyšiai šioje srityje yra labai reti.

Pagal anatominę kaklo buvo padėtas didelis ir mažas kalno, kuris prideda raumenų sausgyslių. Tarp šių tubercles ploto paviršiui, prie kurios pridedama didelį krūtinės raumuo, yra chirurginė kaklo peties. Traumos yra dažniausiai randamas šioje srityje.

Pagrindinės priežastys, dėl lūžio:

    

 • sumažėjimas;
 •   

 • Atšokti;
 •   

 • fiziniai poveikiai pašalinio;
 •   

 • osteoporozės (kaulų irimas);
 •   

 • Pakeisti metafizio struktūra – sumažinti kaulų sijelių sumą, plonesni Išorinės sienos prie sienos tarp metafizio ir diafizės, kaulų čiulpų kosminių padidėja.

klasifikacija

Bendra priežastis pečių chirurginio kaklo lūžio – netiesioginis traumos, kai tuo pačiu metu vingiu kaulų ir spaudimą ant jo. Žala priklauso nuo rankų padėtį ant žolės metumes. Jei rankos laisvai kabo, lūžio linija yra patalpintas skersai. Kai kaulų fragmentas įspraudžiama į galvą – tai ĮtaKojaNtIS lūžis kaklo peties (dešinėje). Šiuo atveju tai yra įmanoma, kad išlaikyti išilginę ašį, arba sudarytų kampą, kuris dirba galinio.

Priklausomai nuo kaulų lūžių padėtyje atskirti 2 tipų:

    

 • Adduktsionny (parodyta viduryje) – suformuota per kritimo išlenktas viršutinės galūnės. Per incidentą alkūnė yra pareikšti situaciją, ir ji turi didžiausią poveikį. Dėl apatinių kraštų distalinio žastikaulio mobilumo daro maksimaliai sumažinti. 7, kurių viršutinės briaunos distalinio galo yra sustabdytas viršutiniame trečdalyje žastikaulių. Rezultatas yra svirtis, kuri daro spaudimą per ilgą ranką, bet negali atsirasti išnirimas galvos, nes raiščių-kapsulinis vieneto apsaugo nuo šios. Kaip rezultatas, lūžis įvyksta silpniausios vietoje kaulų, kuri yra chirurginis kaklo. Centrinės otlomok juda į priekį ir paaiškėja. Periferinė otlomok išlinkusius išoriškai ir yra perkeliama į viršų. Kampas tarp fragmentų suformuota, atsidaro į vidų arba;
 •   

 • pagrobimą (kairėje) – įvyksta per paskirtą peties kritimo. Dėl to, kad tuo pačiu metu veiksmų pajėgų 2 kryptimis distalinis fragmentas yra perkeltas į vidų. Jo išorinis kraštas įjungia važiavimo atbuline centrinio fragmento vairavimo poziciją. Kaip pasekmė, centrinis otlomok šiek tiek atrėmė žemyn ir į priekį. Distalinis fragmentas, kuris yra per centrinė, sudaro kampą atidaryti į išorę.

Diagnostika

Rentgeno tyrimas peties sąnario padės gydytojo nustatyti tikslią diagnozę. Rentgenograma atliekama ašinių (horizontaliai) ir priekinės projekcijos. Sukurti ašinio petį grąžinami 30-40 ° nuo liemens fotografiją. Jei pečių pagrobus didesniu kampu yra poslinkio kaulų fragmentų rizikos.Jei reikia, kompiuterinę tomografiją peties sąnario.

Tai yra pakankamai sunku nustatyti paveikė metaphyseal lūžių (sritį, kurioje yra diafizės tampa epiphysis) iš žastikaulio. Taip yra dėl to, kad ši žala jokių klinikinių simptomų.

Tyrimo metu, svarbu, kad būtų galima atskirti žalą arba išnirimas kaklo pečių lūžis.Atlikti diagnostiką, kad būtų atsargūs, nes galite sugadinti pažasties nervas, kuris yra už žastikaulio.

Yra paralyžius viršutinės galūnės, hiperekstenzija nervinių galūnėlių bei raumenų rizika.

Kai ĮtaKojaNtIS lūžis atrodo vidutinio stiprumo skausmą į peties sąnario srityje, kuris padidina su judėjimo. Pečių srityje išsipučia lūžis, kraujosruva dažnai pasitaiko. Auka gali judėti galūnę ne alkūnės ir riešo, bet aštrus skausmas atsiranda bet koks bandymas. Paspaudę ant pečių galvos, turinčio skausmą.

simptomai kaklo peties lūžis su tūris šviesesnės: suskaidytas rutulio formos peties sąnario, acromion procesas iš išsikišimų ir galva šiek tiek kriauklės.

Pažeidė rankos ašis, jis eina šiek tiek įstrižai, ir jos medialinio galas yra nukreiptas į vidų ir į priekį.

alkūnės sąnario juda pirmyn tarp jo kūno ir trumpas atstumas, tai nėra fiksuota. Pažeisto rankos sutrumpėjo 2 cm.

Auka negali judėti aktyviai, lėti judesiai lydi aštrus skausmas ir crunching kaulų. Kai ratu, jungtinės galvos nejuda kartu su peties.

Kai gydytojas palpates chirurginis kaklo lūžis peties vietoje, bus ryškus lokalizuota skausmas. Pacientams, sergantiems asteninė konstitucijos pažastų rasite distalinio fragmento pabaigoje. Ten yra suspaudimu nervų ir kraujagyslių pluošto rizika perkeliant kaulų dalelių. Kaip pasekmė, sutrikusi venų drenažas, pasireiškia cianozė, rankos išsipučia, jausmas ikiyvaniya.

kaklo peties kaulų lūžių

Po diagnostikos priemones ir nustatant lūžio tipą gydomas. chirurginis kaklo lūžis peties gydymo gali būti stacionarus ir ambulatorinės. Paprastu lūžio rankos yra užfiksuojamas ant galūnių ir kūno nustatyti gipso įtvaras (magistralės). po 4-8 savaičių pašalinti tvarstį.

Kai kaulų fragmentų, vežančių iš naujo tūris paskirtas (sumažinimas) ligoninėje. Procedūra yra lydi stiprus skausmas, todėl yra atliekama naudojant vietinę anesteziją.

Tai yra labai sunku sužalojimų gydomi tik chirurginiu būdu. Operacijos metu dėl lūžio peties kaklo, naudojant bendrąją anesteziją, kad matytųsi Fragmentų, koreliuo ir įrašo galus. Kaulų yra sujungti metalo konstrukcijų. Kaip struktūroms medžiaga, naudojama medicinos lydiniai, kad padaryti nesioksiduoja. Kaulų fragmentai gręŀiniai ir sujungti juos su metalo prietaisų.

Daugeliu atvejų po žastikaulio lūžis aukos poreikius torakobronhialnoy gipso kaklo. Technologijos klojant Aktoriai:

    

 1. Įdėkite pacientą ant taburetės;
 2.   

 3. Vieta sužeistą ranką tam tikroje padėtyje:
     
  • viršutinio trečdalio peties traumos – esant maždaug 70-80 ° kampu;
  •   

  • Tuo apatinio trečdalio peties savo ruožtu – sudaryti 45 ° kampu;
 4.   

 5. Lenkimo nukentėjęs peties bent iš 45 kampu iki 80 °;
 6.   

 7. visam paveiktoje kūno (pečių juostos, klubo kaulų, alkūnės, peties, riešo sąnarių) išdėstyti vilnos, kuris po to reikia sutvarkyti pagal tvarstis apskritimo ilgis;
 8.   

 9. ant korpuso ir pažeistiems vertus pusės tinko padangos, gera petį, siekiant ją išspręsti nėra būtina;
 10.   

 11. korsetas ir tinkuotos rankų rinkiniai specialios tarpinės (pavyzdžiui, medinio pagaliuko), jums taip pat reikia tinkuotos.

Jei lecheNia kompleksas (pagrobimas) žalos, kuriame perkeltų kaulų fragmentai, naudojant tvarstį Whitman-Gromov po kaulų fragmentų mažinimo.

reabilitacijos po peties kaklo lūžis

Pagrindinis uždavinys reabilitacijos – atkurti fizinio aktyvumo pažeistą galūnę. Siekiant šio tikslo, nukentėjusieji turi atlikti fizinę terapiją. Kai pratimai gali būti atliekami ne anksčiau kaip po 3 dienų nuo kaklo pečių lūžis. Žinoma, gali būti suskirstyti į 4 laikotarpius:

Atlikti pratybų terapija gali būti namuose ar sveikatos priežiūros įstaigose. Iš kiekvieno pratimo dažnis – ne daugiau kaip 10 kartų.

Be fizinio gydymo gimdos kaklelio peties lūžio paskirtas fizioterapijos:

    

 • Magnetinio – gydymas konstanta arba kintamojo dydžio (didelės arba žemo dažnio) magnetinio lauko;
 •   

 • Diadynamic – apdorojimas srovė, kurio dažnis yra nuo 50 Hz iki 100 Hz;
 •   

 • Ultrahigh dažnio terapija – iš aukšto dažnio magnetinio lauko poveikis pažeisto ploto;
 •   

 • Phonophoresis – tuo pat metu veiksmai ultragarsu ir medicinos preparatų;
 •   

 • Druska vonia;
 •   

 • purvo gydymas;
 •   

 • elektroforezė – vienalaikis poveikis smulkaus srovės ir įtampos ir vaistų
 • kūno.

masažas – tai taip pat svarbi procedūra kelyje į išieškojimo, fizinio aktyvumo. Turėtų būti padaryta profesionaliai, kuriai priklauso technologija pertrūkiais vibraciją.

Kad šis metodas masažuotojas paliesdami pirštais ar medinį plaktuką ant gipso tvarsčiu pacientas.

Apie atsigavimo valgio metu galima rasti čia.

Komplikacijos

unjoint ar netinkamai lydyto lūžių, pseudoartrozės (klaidinga bendru)

: –

komplikacijos šie gimdos kaklelio pečių lūžio dažnas reiškinys, jie gali nepakankamo gydymo metu atsiranda.

didelė rizika komplikacijų egzistuojaprasiveržimo laikas: kraujagyslių sužalojimas, nervų galūnės, raumenys, sausgyslės. Kaip pasekmė, yra kraujavimas, neurologiniai ar funkcinius sutrikimus sužalotojo galūnės.

Pavyzdžiui, kaip žalos chirurginio kaklelio žastikaulio rezultatas, fragmentai pakrautas nervų galūnės ir kraujagysles, dėl kurių atsirasti po komplikacijų:

    

 • Parestezija (tirpimo odos: tirpimo, dilgčiojimo);
 •   

 • Stiprus patinimas rankas;
 •   

 • Didelis hematoma dėl suspaudimo kraujagyslių ir kraujotakos sutrikimų;
 •   

 • pažeisto galūnių paralyžius;
 •   

 • nekrozė pažeistų audinių žaizdos rankos;
 •   

 • hiperekstenzija ir išsipūtusi kraujagyslės sienos.

peties kaklo lūžis pagyvenusių žmonių

pečių kaklo lūžių simptomai žmonėms virš 50 metų yra didesnis nei jaunesniems pacientams. Iškart po senom auka jaučiasi aštrus skausmas, kuris gali būti sutrumpinta tik stiprių analgetikų.

Gydymas pečių kaklo lūžio vyresnio amžiaus priklauso nuo traumos pobūdžio.

Kai operacija nėra būtinas adduktsionnyh kaklo lūžiai žastikaulio, pečių šiek tiek ištraukiant ir užrakinti padažas kuris gali būti pašalintas po 4 savaičių. Dėl grobimo traumos gydymo Atsargiai tempimo galūnes išilgai ašies, tada iškaltas autobusas, kuris pašalinamas po 5 savaičių.

Jei žalos išvaržą greičiausiai reikės operacijos, o tada vyks tempimas ir nustatantis galūnes.

Kadangi pagrindinė priežastis, dėl lūžių vyresnio amžiaus žmonių – yra osteoporozė, pacientas yra paskirtus vaistus, siekiant pagerinti kraujotaką ir įsotins kūną su kalcio.

atkūrimo laikotarpis po to, kai kaklo peties

lūžio

Su paprasta ruožtu chirurginio kaklelio žastikaulio (be išvaržos ir išnirimo) kaulų gydo in 2-3 mėnesius. Prognozė priklauso nuo bendros sveikatos ir patyrė vidinių rezervųSheha.

Taip pat atsigavimas gali būti atidėtas dėl įvairių pooperacinių komplikacijų: žaizdos infekcija, abscesas, infekciją kraujyje, kraujo krešulių susidarymo, ir tt.

.

Be to, išsaugojimas trukmė priklauso nuo lėtinių ligų: iš obliterating endarteritis (nuolatinė susiaurėjimas kraujagyslių) arba diabeto atkūrimo buvimas gali būti atidėtas.

Viktoras sistema – svetainė ekspertas 1Travmpunkt

Lūžis chirurginio kaklo peties – apdorojimas, priežastys, pasekmės

Pasibaigus kaklo peties judėjimo viršutinės galūnės savo ruožtu yra prarastas. Chirurginis kaklo yra iš peties sąnario, šiek tiek žemiau. Klinikinė būklė, dėl traumos ir gydymo gimdos kaklelio plyšimo žasto lūžiai chrezbugorkovym identiški, todėl šie lūžiai gali būti priskirta tik viena grupės.

Kaklo pečių dažniausiai sugenda dėl asmens priėmimo į netiesioginę žalą.

Auka gali kristi ant alkūninio lenkimo, ant pačio peties ar riešo, negalimas, tuomet kaulų yra sulenkta ir vertikalios spaudimo ant jo. Tais retais atvejais, chirurginis kaklo lūžis peties sukelia tiesioginio fizinio poveikio. Nuo kaklo pečių lūžis dažnai kenčia vyresnio amžiaus moterims, tai yra dėl to, kad toliau:

    

 • žymiai pasikeičia klimaksicheskih suskaidytas kaulų struktūrą ir gali sukurti osteoporozės;
 •   

 • dėl kūno baltymų kaulais moterų sumažėjo, pakeitimo metafizio peties prasideda, išorinė sienelė tampa plonesni, ertmė, kuri tęsiasi į kaulų čiulpų tapti platesnis, o ne užpildyti.

klasifikavimas ir mechanizmas gauti

Ši žala visada uždarytos, kaulų fragmentai negali pažeisti odos vientisumą. Iki traumos pobūdžio skiriasi, priklausomai nuo pozicijos, kurioje buvo ranką į žalos gamybos metu. Krentant šį neutralioje padėtyje viena vertus, tarp kaltės linija yra suformuotavisoje kaulų, kaulų fragmentas yra dalis galva rankos, formavimo ĮtaKojaNtIS lūžis žastikaulio.

Jei žmogus patenka ant sulenktos alkūnės, kai rankos yra pagrobtas į priekį, kažkas atsitinka adduktsionny lūžis. Kaulų šį rudenį veikia kaip svertas ir negali atlaikyti apkrovą. Yra centrinio fragmento ir atgal į išorinio krašto periferinės kaulų otlomok tęsiasi išorėn ir įstrižai į viršų tūris. Kaulų fragmentai patekti į atvirą kampe.

pagrobimo lūžis kaklo peties atsitinka, kai asmuo patenka į, laid back alkūnę. Nuokrypį periferinių fragmentų viduryje, per šį centrinis fragmentas deformuodamasis žemyn. Fragmentai yra į atvira į išorę kampu forma. peties kaklo perkeltų lūžis gali turėti tam tikrų komplikacijų, dėl to, kad kaulų fragmentai su aštrias briaunas galima susižeisti aplinkinių audinių, nervų ir kraujagysles.

Klinikinis vaizdas

Per smūgiuojamam lūžių pasitaiko vidutinio stiprumo skausmą tampa stipresnis fizinės veiklos metu. ištinusių audinių pažeidimas atsiranda hematoma. Vyras skauda, ​​kad judėjimas į peties sąnario, bet jis galėjo perkelti savo teptuką ir šiek tiek alkūnę.

Kai yra chirurginio kaklelį žastikaulių su poslinkio lūžis, simptomai daugiau ryškus. Ji yra sferinės formos peties sąnario, iškyšos acromion pažeidžiamas proceso ir nutraukiant pečių galvą. Ašis rankos neveikia, linija atrodo pasviręs, o jo centras yra paankstinti.

Tuo chirurginio kaklo peties savo ruožtu su poslinkis atsiranda kaip alkūnės nugaros poslinkio ir padidinti atstumą tarp alkūnės ir žmogaus organizme. Sužeisti peties sveikas tampa trumpesnis dviejų centimetrų. Judėjimo sunku ir skausminga, jei jūs darote sukimosi judesius rankomis, galva nesisuka.

Tuo diagnozę apčiuopiant auka jaučiasi aštrių loyra lokalizuota skausmą. Pacientams, sergantiems asteninė konstitucijos, pažastų rasite negimdinio fragmentus distalinės dalies kaulas. Labai dažnai poslinkio skeveldrų veda į suspaudimo kraujagyslių ir nervų galūnės, kuris yra traumos, kodėl yra iš venos pažeidimas, rankų nusidažo mėlynai, patinimas pirštų gali būti dilgčiojimas.

Pirmoji pagalba

uždara lūžis chirurginio kaklelio žastikaulio, ten šiek tiek dažniau nei į kairę arba į dešinę ranką daugumai žmonių dirba. Nesvarbu, kurioje yra žalą pečių kaulo, kurioje aptiktas virusas, skubiai reikia suteikti pirmąją pagalbą, kuri yra malšinančių skausmą ir fiksavimo rankas ramybės.

Šiek tiek skausmas gali būti pašalintas su analgetikų namų rinkinys pagalba, pavyzdžiui, ketorol, analgin, ibuprofenas ir kt. Tai nėra būtina, kad vyras su sulaužytas duoti aspirino, nes tai gali padidinti vidinio kraujavimo ir sukelti dar mėlynės. Siekiant sulaikyti sužeistą galūnę reikėtų Audiniai, nosine ar drabužių trikampio rait į lygiašonio trikampio forma. Įranga padažu šią:

    

 1. Įdėkite dilbio skara, Gavę keletą pagrindinių kampo šalikai virš alkūnės krašto;
 2.   

 3. Susieti free briaunos paciento kaklo;
 4.   

 5. kampas netoli alkūnės lenkimo į viršų ir į pritvirtintas prie pečių juostos.

Diagnozė

Gydymas turėtų prasidėti tik po to, kai gydytojas įdėti galutinę diagnozę. Nes tai yra išorinė apžiūra ir apčiuopa žalos srityje, tada pacientas siunčiamas į rentgeno tyrimu. X-spinduliai turėtų būti padaryta tiesia linija ir viršūninio projekcija. Kad viršutiniam rentgeno nuotrauką paciento peties pašalinamas iš organizmo per trisdešimt – keturiasdešimt laipsnių. Kai stipresnis pagrobimo įmanoma sekAry perstūmimą fragmentų. Paaiškinti diagnozę ir įvertinti sąnario kapsulės gali būti atliekami kompiuterinės tomografijos.

sužalojimas paveiks simbolį, taip pat kaklo peties lūžį į vyresnio amžiaus žmonių dažnai atsitinka su klinikinio vaizdo vangus, todėl svarbu atskirti šią žalą, padarytą dėl išnirimo ar paprasta mėlynė tipą. Norėdami tai padaryti, gydytojas įvertina galūnių padėtį. Jei sužalojimas ir toliau bus ranka anatomiškai teisingą padėtį, lūžio droops dėl žalos į pažasties nervą. Pagyvenusiems žmonėms ši žala gali sukelti parezė, praradimo pojūtis ir paralyžius odos įvairovė.

Kai įtakos traumos gydymas gali būti atliekamas namuose, nes šios žalos rūšies nesukelia ypač rizikos. Su gera paciento tolerancijos prokainu, šis vaistas yra skiriamas į hematomas formavimas. Į pagyvenusių pacientų gydymui turėtų naudoti mažesnę dozę tirpalo, kaip jie tai gali sukelti intoksikaciją.

Gydymas dėvėti tinkas turėtų trukti apie tris – keturias savaites. Daugiau taktika gydymo ir reabilitacijos lemia gydytojas pagal paciento būklę ir jo kaulus.

Chirurgija

Gydymas operacija atliekama tais atvejais, komplikuoto lūžių. Gydytojui laikydami atvira mažinimo ir fiksuoja fragmentai įvairių metalo armatūra. Efektyviausias panaudojimas spyna, kuri turi termomechaninio atminties.

Siekiant nustatyti kaulų, gydytojas daro jį labiau angos atvėsina užraktą, suteikiant jai atitinkamą formą ir dydį, ir tada įterpia jį į skylę. Po to, kai fiksatorių įterpiamas ir kūno temperatūra buvo, ji tampa tos pačios formos kaip ir anksčiau įvedimo į kaulą. Fiksacijos yra toks stiprus, kad dauguma nustatymas nėra reikalingas.

Jei kaulų fragmentų fiksacija yra atliekama naudojant kitų tipų tvirtinimo detalės, po to, kai jų įrengimogydytojas nustato nukentėjusio galūnės gipse. Laikas kaulų atstatymo po operacijos ir toliau reabilitacijos yra tokie patys, kaip ir konservatyvaus gydymo. Po to, kai trys – keturis mėnesius, gydytojas veikas rentgeno tyrimas, kurio metu įvertina sintezės fragmentų laipsnį. Jei jie yra visiškai susilieję, paskirtas data pakartotinio veikimo išgauti metalo laikiklį.

protezavimas

Pasibaigus kaklo peties ruožtu kartais turi skirtingą poveikį, pavyzdžiui, sterilių nekrozcs peties galvos. Gydyti pacientą su tokiais traumos poreikius tik su bendru pakeitimo pagalbos. Protezo gali būti vienpolis ar iš viso, gydytojas Parenka tinka paciento amžių ir sveikatos būklę protezo.

Reabilitacijos laikotarpis

    
 • magnetoterapija;
 •   

 • elektroforezės;
 •   

 • phonophoresis;
 •   

 • druska vonia;
 •   

 • purvo;
 •   

 • hidroterapija;
 •   

 • masažas.
Vaizdo (paspauskite žaisti).

pacientas yra atkūrimo laikotarpiu, yra būtina sveikos mitybos ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra pakankamą kiekį kalcio ir vitamino D3 valgant. Greitai pasveikti rankinio apkrova turėtų būti teikiama palaipsniui ir skausmo atveju sustabdyti vykdymo ir pabandyti pakartoti vėliau.

Lagranmasade