Sąnariai po operacijos

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

Šiandien mes atskleisti temą: “sąnariai po operacijos.” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

reabilitacijos laikotarpiu po operacijos ant kelio

operacijos kelio sąnario dažniausiai atliekamas dėl traumų, savo ligos pralaimėjimą. Šiuolaikinė medicina siūlo efektyvius metodus diagnostikos tyrimo, gydymo ir pakeisti kaulų sąnarių. Kokybinė reabilitacijos užtikrinti žmonių negalios, bendros funkcijos ir jo ligamentous aparatūros atkūrimą.

Tipai operacijų

šiuolaikinė medicina turi veiklos rūšių dėl kelio sąnario daug. Apsvarstykite labiausiai paplitusi tarp jų.

Endoprosthesis

kelio endoprotezavimas padės atkurti galūnių funkcijų ir pamiršti apie skausmą. po sunkios laužymo ar nesėkmę konservatyvaus gydymo jis buvo paskirtas. Bendras protezas susideda iš metalinio nario bendrų sudėtinių dalių ir gretimo blauzdikaulio (ji apima metalinę plokštelę ir plastiko plėvelę). Jo burna gali būti cemento, kai specialus kietiklis arba cementless kaulų, teikiant mechaninį priedą. Iš reabilitacijos po intervencijos pagrindas – tai fizioterapija, įskaitant masažas ir fizioterapija dėl bendro vystymosi.

artroskopija

Kelio artroskopija – tai yra vienas iš labiausiai efektyvių minimaliai invazinių operacijų, kad yra atliktų diagnostikos arba terapiniams tikslams. Per mažų pjūviai 5-10 mm ilgio su specialiais laparoskopinių priemonių gydytojas gali prasiskverbti bendra ir atlikti būtinus manipuliacijas. Duomenų atkūrimas laikotarpis iki vykdyti.

Arthrotomy

Ši intervencija teikia išpjaustytųai kelio sąnario kapsulė tikrinti arba pašalinus pūlius, kraujo, neoplazmos. Esminė sudedamoji dalis ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu – priešuždegiminis gydymas. Be to, pacientas turi atlikti kineziterapijos, masažo, fizinės terapijos. Artroskopinės kelio operacijos leidžia audinys su minimalia žala atlikti efektyvų patikrinimą ir gydymą pacientas.

kremzlės transplantacija

Šiuolaikinė medicina leidžia augti kremzles nuo chondrocitų (jos pagrindinė ląstelių) paciento, bet labiau tikėtina, kad naudoti donorų medžiagą. Visą judėjimas bendrą ir fizinio aktyvumo yra įmanoma, po 12 savaičių.

svarbus pasiekimas transplantacijos kremzlės srityje – trimatis autologinio chondrocitų transplantacijos (3D – ATC), kuri leidžia pakeisti defektų ypatingą kolageno matricą su paciento chondrocitų. Jo matmenys visiškai atitinka didžiausia problema sritis, nėra reikalo nustatyti skiepų medžiagą.

Labai svarbu suprasti, kad dėl kremzlių akto atstatymo tik kaip papildomą komponentą terapijos tepalas, suteikti mažai įtakos ir kad tam tikrais atvejais.

Taip pat išskirtos intervencijos, pavyzdžiui, arthrodesis (bendras nustatymas nejudančia), artroskopinę debridment (tikrinimas ir pašalinimas kremzlės dalelių negyvų ląstelių LAVAGE kaulų ryšį), osteotomios kelio (korekcijos jo ašiai, tuo iš vienos pusės sąnarių pažeidimo).

Po bet kokią operaciją, dėl kelio sąnario artroskopijos, įskaitant, gydymui priekinė kryžminis raištis plyšimas arba kita traumos galimų komplikacijų: infekcinės uždegimas, trombozės, tromboembolijos, kaupimo kraujo sąnarių (hemarthrosis). Siekiant sumažinti jų išvaizdą, pacientas yra skiriamas plataus spektro antibiotikų, mažos molekulinės masės heparinų prieš kraujo krešulių (Fragmin, Fraksiparin) ir sumažinti uždegimą ir skausmą – nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, Ketonal, paracetamolio.

Kad žaizdos užgis gerai, dalyjeervye dieną turi būti vykdomas bendrą drenažo, žaizdos, padaryti kelio sąnario punkcija ir pašalinti sukauptas skystis jo ertmės ir perrišimas daryti su antiseptiniai tirpalai ,.

naudoti

Patarimas:, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei po artroskopijos, susegimo sankabomis raiščių jauti kūno temperatūros padidėjimą, paraudimas kelio, patinimas, didėja raumenų skausmas

Savybės pacientų reabilitaciją po operacijos

Kaip taisyklė, sveikstantiems po operacijos apima šiuos veiksmus:

    

 • elastinga bandaging galūnės iš priekinių į viduriniame trečdalyje šlaunies;
 •   

 • imobilizacijos (teikiant Stillness kojas) per 12 valandas;
 •   

 • izometrinių pratimų saugaus plėtros kojų, kad sukelti raumenų įtampą, bet be siūlių;
 •   

 • pasyvus ir aktyvus judesiai, masažas 3-5 valandas;
 •   

 • klasė salėje, baseine su 10-14 dienų.

Aptarkite su savo gydytoju leistiną apkrovą kelio sąnario po operacijos

įtraukimas į reabilitacijos programą po artroskopinės tam tikrų veiklos rūšių, priklauso nuo paciento būklės, buvimą ar nebuvimą komplikacijų, laipsnio funkcijos sutrikimas, funkcijos. Kryptys fizinė terapija, kiekvienu atveju yra skirtingas ir priklauso nuo žaizdos gijimas, skausmas, lygio pažeidimai tonas keturgalvio, komplikacijų.

reabilitacijos kelio

etapai

FaziųSimptomaiPratimai
I. Pooperacinisšviežios žaizdos, skausmas, trūksta tonas raumenys šlaunies (Atonas)1. Susitraukimo keturgalvio šlaunies raumens.

2. Tvirtinimo padanga.

3. Didinant tiesios kojos.

II. Ankstyvas gydymasotsutstWie tonas per kelio lenkimo Quadriceps iki 90 °, švelnus skausmas, dažnas pūliuojančiu1. Izometriniai pratimai.

2. Padidinti judesio diapazoną.

3. Treniruoklio be krovinio.

III. Pabaigoje žaizdaatonijos ir be skausmo, kelio lenkimo galbūt iki 120 °, galbūt vidutinio sunkumo pyorrhea1. Treniruoklio su apkrova.

4. Dviračiu

IV. Reabilitacijos ir atstatymoIš išskyros iš žaizdos, dalinio atkūrimo raumenų judėjimo pilnas nebuvimas, apriboti sporto veikla.1. Funkciniai, izokinetinės pratimai.

2. Palaipsniui didinti fizinį aktyvumą.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad jei pacientas padarė plastinę operaciją ant kapsulės raištis ar menisko buvo atliktas siūlę reikia imobilizavimo ne mažiau kaip 10 dienų, o standartinis reabilitacijos planas šiuo atveju reikia koreguoti. Atkūrimo laikas priklauso nuo fizinio aktyvumo prieš intervenciją ir po jos.

fizioterapija (Kineziterapija)

Dėl specialių pratimų tikslas po artroskopijos – didinti raumenų tonusą, alkūnės plėtrą grąžinti visą jo funkcionalumą. Tinkamas tvarkaraštis savo veiklą ir pacientas gali rekomenduoti tik gydytojas arba reabilitacijos specialistas, priklausomai nuo paciento būklės. Fizioterapinė apima pratimų su elementais lenkimo ir pratęsimo kelio, nuspaudžiant tarp sąnarių kieta pelota, pakelti ir nuleisti, arba nukreipimo į tiesios kojos kryptimi, blauzdos pratęsimo su kroviniu.

Patarimas:, po to, kai operacija yra būtina siekiant išlaikyti padidėjusi poziciją galūnės: jis turi būti virš širdies lygio ant pagalvės, kuri yra fiksuota pagal blauzdos ir pėdos

.

pradiniame etape užsiimti fizinės terapijos geriau įtvaras (petnešomis, fiksavimosąnarių, bet ne apribojant raumenų judėjimą), kuris bus apsaugoti pacientą nuo pakartotinio traumos. Vidutiniškai, kad 10 pratimus kas 1-2 valandas. Raumenų įtampa trukmė – 3-5 sekundes. Izometriniai elementai atlikti 10-15 kartų trijų rinkinių su 15 sekundžių pertraukos kas 2 valandas.

vėlai gydomųjų pratimų tampa vis sudėtingesni:

    

 • lankstant kelio iki 30 ° į gulint ir išplėtimo kartojamas 10-15 kartus per tris serijos su 15 antroji sustabdyti kas 2-3 valandas (galbūt pridedant apkrova ne didesnė kaip 3 kg vienam kulkšnies);
 •   

 • gulint pagal volo pėdų apsuptų ir forma lenkimo kampas 45 °. Būtina ištiesinti galūnę ir laikyti jį ne mažiau kaip 10 sekundžių. Pratimai atliekami 2 komplektai su 2 minučių kas 2-3 valandas pertraukos;
 •   

 • sėdi ant kėdės, jums reikia sulenkti tuo kelio koją ir ištieskite apatinę koją su iki 3 kg prie kulkšnies apkrovos. Apkrovos turėtų būti maksimalus, tačiau negali būti mažesnė nei 50%. Pratimai atliekami 3 rinkinius su pusę minutės, iš kurių kiekvienas yra 20 elementai pertraukos “lenkimo-pratęsimo.” Pareigos kartojama 3 kartus per dieną.

Galutinis etapas reabilitacijos po artroskopinę leidimus vaikščioti ant viduriniosios toli 2-3 kartus per savaitę. Tačiau vaikščioti greitai arba paleisti data negali būti vėlesnė nei 8 savaites po intervencijos. Dviračiu saugiai ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę 15 minučių. Šis laikotarpis trunka iki 6 savaičių, priklausomai nuo organizmo ir paciento atkūrimo. Naudinga yra masažas. Tikslas kriterijus veiksmingumo klases gali būti tik dinaminiai atkūrimas oporosposobnosti pėdų.

Patarimas:, kad 5 savaičių reabilitacijos draudžiamų vaikščioti su paramos dėl išlenktas kojos ir ištiesinti kelio aktyviai intervale nuo 0 iki 40 °

.

Fizioterapija

Pagrindinis tikslas 6-7 savaičių reabilitacijos – reabilitacijos ir kelio sąnarių judrumą, tonas, prasta raumenų elastingumasRA, vaikščioti įgūdžiai. Patartina naudoti geliai, losjonai nuo uždegimų, edema (Lioton, Dolobene). Ji buvo per šį laikotarpį pradėti masažuoti šlaunis ir blauzdos raumenis, plaukimas. Baseinas praktikos elementai, pavyzdžiui, lankstymo, žirklės, Hip pagrobimo, Mahi kojos tiesios, poluprisedaniya dėl sąnario vystymuisi. Stiprinti organizmą ir normalizuoti kraujotaką padeda magnetiniu terapija, lazerio terapija, elektroforezė.

operacijos kelio sąnario, įskaitant susegimo apkabėlėmis raiščių nėra labai sudėtinga technologiškai, tačiau šie pacientai būtinai raštingi atkūrimo programą. Priešingu atveju pasekmės gali būti mažas funkcionalumas kaulų jungtys ir padidinti jūsų šansai komplikacijos, pakartotinių rizika.

Reabilitacijos po artroskopinės operacijos dėl peties sąnario

Rekomendacijos reabilitacijos gydymo po artroskopinės operacijos dėl peties sąnario.

pirmosiomis dienomis po operacijos yra simptominė terapija, šalčio vietoje veikė priežiūra gydytojas bandaging. Kartu su šia atkuriamojo gydymo pradžios.

Bendrosios rekomendacijos sumažinti gydymo:

1 Tvirtinimo galūnę naudojant tvarstį prie korekcija vidutinio pagrobtus padėtį tikrai per 3-4 savaites po operacijos.

Visos judesiai yra atliekami su ribota judesių amplitudė, ir nevykstant skausmo slenkstį. Neleidžiama aštrių, pirminių, mėšlungiški judesiai, ribojama išorės sukimosi rankos.

Užsiėmimai vyksta 2-3 kartus per dieną, pratimas 10-15 pakartojimų.

Jeigu Jungtinis išsipučia, didinti sąnarių skausmas po fizinio krūvio, bendra nėra atkurtos iki ryto – apkrova turi būti sumažinta ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Optimalų elgesys reabilitacinis gydymas su fizinės terapijos gydytojas.

Tai naudinga naudoti mašiną pasyvios judėjimo peties sąnario ( “Artromot»)

vystymosi

-8-12 savaitė (Tikslai: pradžia stiprumo mokymas, mokymas iš peties sąnario stabilizatorių, kineziterapijos raumenis, atstatyti judesių amplitudė Jungtiniame visais lėktuvai tiesiog pridėkite pratimą, skirtą koordinuoti ir proprioception išieškojimo.).

-Uprazhneniya naudojant blokas imituoklius, svorius ir gumos amortizatorius. Atlikti standartinį pratimų apkrovą skirtingų raumenų grupių pečių juostai, su vidutinio sunkumo apribojimą spektrą judesio ir palaipsniui didinti iki terpėje.

– Mankšta baseine, su atsparumo vandeniui.

-Uprazhneniya koordinavimo atliekama naudojant kamuolius arba platformos. Šis pratimas gali būti surengti kamuolį prie sienos, ar pratimą su dėmesio kamuolį ar platformos. Šie pratimai yra geriausia pradėti fizinę terapiją pagal gydytojo priežiūra.

-Imitatsiya sporto dalies įkrovą, (eismo reketas mėtymo judesio …) lėtai režimu, tai yra įmanoma, su gumos amortizatoriai naudojimo. -Increase judesių amplitudė tūrį.

Ribinės sporto krovinius iki 4-6 mėnesių.

Tai sumažinti gydymo režimas yra patariamojo pobūdžio ir turi būti atnaujinama su kiekvienu atskiru atveju gydytojas, atsižvelgdamas į žalos, veiklos rūšies ir pobūdžio, tikimasi, krovinius.

sąlygos ligoninėje artroskopinę gydymui kelio sąnario patologijos metu gali būti skirtingi. Šiuo metu yra tendencija sutrumpinti buvimo ligoninėje. Reguliariai gydymo etape ne daugiau ne menisko operacijų svyruoja nuo kelių valandų 1 dieną, kai plastiko artroskopinę kryžminis raištis nuo 1 iki 3 dienų.

stacionarioje gydymo metu:

Tvarsliava. Paprastai patikra traumos ir persirengimo atliekami 1 diena po operacijos, 3-4 valandas ir 7-12 valandų. Atliekamas aseptines užpildai kaitos, jei reikia, sąnarių pradūrimo už skysčio evakavimo. Siuvimo pašalinimas atliekamas nir 7-12 valandų.
Naudojant uždegimo ir širdies bei kraujagyslių narkotikus.
Elastinis bandaging galūnių iki 3-7 dienų.
Krioterapija -5 iki 3 dienų.
Limfos.
Priklausomai nuo operacijos, kuri yra leidžiama tam tikrą veiklą laipsnį tipo.
Po meniscectomy vaikščioti su pėdų dozavimas apkrova leidžiama nuo pirmos dienos po operacijos. Rekomenduojama apkrova ribos, lazda ar ramentais naudojimas siekiant remti alkūnę iki 5-7 dienas po operacijos. Kai bendras menisko rekomenduojame vaikščioti su ramentais be pasitikėjimo ant kojos iki 4 savaičių.

Kai plastiko PKC į ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu taip pat rekomenduojama vaikščioti su ramentais (naudoti ramentus remti alkūnė), kad 3 savaites. Iš pradžių atliekami vaikščioti be apkrovos ant kojų. Tada, kai vaikščioti pėsčiomis (ne kojinių) dedamas ant grindų, bet be svorio perdavimo dėl veikė galūnių. Skausmui nesant atliekamas palaipsniui didinti ašine apkrova tiesia kojos.

papildomas sutvirtinimo kelio sąnario.
naudojamas kartu menisko operacijų elastinga bandaging ploto sąnario, arba dėvėti minkštas (arba pusiau standžių) kneecaps. Kai plastikas naudojamas PKS bendra fiksacija pooperacinis įtvaras lankstas, su palaipsniui didinti leistinas lenkimo kampu. Judėjimas gali prasidėti laiku 3-5 dienas po operacijos, leistinas kampas lenkimo palaipsniui didinama iki 90 laipsnių 2-3 savaites po operacijos. Naktimis, galite užrakinti petnešomis ir pratęsimo.

Tai galima vaikščioti visą paramą pėsčiomis (į ortozės), vaikščioti su vienu ramentas arba be papildomos paramos.
diapazono judesių bendros plėtros. Leidžiamas suma lenkimo daugiau nei 90 laipsnių kampu (iki visiško spektrą judesio). Šiuo metu ji turi būti iki galo pratęsimo ir lenkimo pageidautina 90 laipsnių neskausmingas būdas.
formavimas teisingai eisena. Jūs turite vaikščioti lėtai, su ilgais sėkmės, sutarayas neturi būti minkštas ant valdomas kojos.
Gydomieji pratimai siekiama stiprinti šlaunų raumenis. Klasės pageidautina atliekamas pagal fizinės terapijos gydytojo priežiūros, ir atsižvelgiant į bendrą reakciją į apkrovą.
Užsiėmimai vyksta 2-3 kartus per dieną 10-15 pakartojimų. Geriau ir išlaikyti kojos tiesios (kojinių savaime). Ne giliai lėtai pavasario pritūpimai (lenkimo 30-40 laipsnių), su šviesos pasipriešinimo pratimai (gumos juosta), treniruoklio su streso minimumo ir nedideliu kampu lenkimo Jungtiniame, todėl stiprinimas ir išleidimo dalių keturgalvio šlaunies raumens, pratimai baseine – pirminių vaikščioti, Pasivaikščiojimas vandeniu.

Jeigu Jungtinis išsipučia, didinti sąnarių skausmas po fizinio krūvio, bendra nėra atkurtos iki ryto – apkrova turi būti sumažinta, ir kreiptis į gydytoją

.

Tai galima vaikščioti ir pratybos funkcinės ortozės, su pilna apimtimi judėjimo.
Tęsinys stiprumo mokymas. Treniruoklio, aktyvus lenkimo ir tiesimo, atitraukimo, ir į elastinga atsparumo (gumine juosta) vaiduoklis, o ne lėtai giliai pritūpimai (lenkimo iki 60 laipsnių), pratimai baseine, vaikščioti ir veikia vandenyje, gal plaukti krūtine. Yra pamokos blokuoti treniruokliai, neturinčios pakrovimo priešais raumenų grupių šlaunies simuliatorius naudojimui.
mokymo koordinuoti judesius. kūno arkliukas ant smilgos kojų, žingsnis po žingsnio, mankšta ant platformos su draudimo kontroliuojančioji paramą.
Tai yra būtina siekiant išvengti staigaus pratęsimo ir hiperekstenzija kojas mojuoti, šokinėja, sukimo apkrovas. Nepaisant skausmo mažinimo šioje ryšulio yra restruktūrizavimo procesą, jo stiprumas sumažėja ir bendra turi būti apsaugoti.

Ėjimo be apribojimų.
Tęsinys pratimai stiprinti galūnių, treniruoklio, plaukimo, blokuoti mokymų, pratybų platforma raumenis.
mokymo koordinuoti-oji judėjimas – valdo pusiausvyrą nestabili platforma tiesių ir lenktų kojų, su atvirų ir uždarų akis, turintis pusiausvyrą ant pripučiamo pagalvėlės, naudodamosi 1 kojos, tvarkingas lunges, šoniniai laipteliai.
4-6 MĖNUO:

Tęsti mokymus, kuriais siekiama stiprinti raumenis ir judesių koordinacija.
Galimas bėgimo ant plokščio paviršiaus.
Iš antkelius naudojimas pagal krovinį, iš nepatogios judėjimo (transporto, kelionių) ir gimnastikos klasių pavojus.
Tai yra būtina siekiant išvengti ankstyvų didelės apkrovos, anksti grįžti į sportą, Sharp pratęsimo kojų, ypač blauzdos judesius “, kraujavimas”, šokinėti, veikia ant kietų arba nelygių paviršių, susisukimo apkrovos, kritimo, nekontroliuojamų judesių metu sporto pratybų.

Ribinės apkrovos sporto po plastinės PCB turi būti iki 4-6 mėnesių.
apribojimas kontaktinius sesijas arba sportuoti, kad 9-12 mėnesių.

Tiesiog norėjau pabrėžti, kad iš reabilitacijos programos atranka turėtų būti atliekami individualiai ir atsižvelgti į daugelį veiksnių. Tai gana ilgas ir svarbus etapas gydymo, nerengiant kuris yra mažai tikėtina, kad pasiekti gerų funkcinių rezultatų gydymui.

Reabilitacijos ir mankštos po kelio operacijos

Bet operacija dėl bendro, nepriklausomai nuo apimties ir sudėtingumo, būtinai reabilitacija. Didžiosios iliuzija manyti, kad operacijos sėkmė jau išsprendė visas problemas. Be kompetentingos pooperacinės reabilitacijos kelio nebus atkurti visą spektrą judesio, ir anksčiau ar vėliau bus susirgti.

Reabilitacijos

planas

yra ruošiamas kiekvienai individualiai pacientui gydytojas-reabilitacijos specialisto, atsižvelgiant į įvairius veiksnius, pavyzdžiui, įvairių:

    

 1. sudėtingumas ir apimtis chirurginės intervencijos.
 2.   

 3. pažeidžiant sąnario funkcijos laipsnį.
 4.   

 5. buvimas ar nebuvimas komplikacijų.
 6.   

 7. greta esančiųgidai ligą.
 8.   

 9. fizinio laipsnį.

Labai svarbu suprasti, kad reabilitacija turi būti išsami, ty yra šie:

    

 • subalansuotą mitybą su pakankamai kiekio produktų polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekis, baltymų, cinko, kalcio ir seleno.
 •   

 • papildymo chondroprotectors padėti atkurti kremzlę (Gliukozaminas + chondroitino).
 •   

 • specialūs pratimai, masažas, mankšta stresas.
 •   

 • Fizioterapija,

žingsnius reabilitacijos

Visa reabilitacijos laikotarpis gali būti suskirstyti į šiuos etapus:

    

 1. anksti atkūrimas
 2.   

 3. Atkurti funkcijas,
 4.   

 5. Vėlyvas atkūrimas
Vaizdo (paspauskite žaisti).

kiekvienos iš jų trukmė priklauso nuo apimties ir sudėtingumo operacijos ir paciento būklės.

Ankstyvas atsigavimas etapas

Jo trukmė “iki 2 savaičių po intervencijos. Šiuo metu, praleisti antibakterinį ir analgetikas terapija, taikoma ledo, todėl sterilų tvarstį, tvarsčiu. Dieną vėliau, pagal gydytojo priežiūros, galite pradėti pirmuosius apšilimo pratimus. Pratimai palaipsniui plėsti, bet įprastos apkrovos metu dar neatėjo. Pavyzdžiui, lipant laiptais turėtų būti įgyvendinama areštuoti žingsnį.

restauravimas bendrą funkciją

etapas trunka 2 savaičių iki šešių savaičių.

Per šį laikotarpį, svarbu palaipsniui didinti dozę ir apkrova veikė bendra. Gydomoji mankšta atliekamas kelis kartus per dieną. Norėdami užrakinti bendrą reikia naudoti kelio. Psichologinės adaptacijos įvyksta.

Vėlyvas atkūrimo fazė

Trunka daugiau nei 45 dienų. Įvykdyta operacija reikalauja ne tik laike kintančių-osios, ir ištaisant paciento gyvenimo vaizdą. Net po to, kai visiškai sugrąžinti motorinės funkcijos bendros poreikį atlikti sudėtingą pratimą kasdien, valgyti teisę ir reguliariai lankytis pas gydytoją.

Pasinaudojus įvairiomis atkūrimo laikotarpių

Pirmasis judesį sąnarių pradėti ne anksčiau nei 12 valandų po operacijos. Ar jie turi būti pagal gydytojo ar reabilitacijos instruktorius kineziterapeuto priežiūra. Paprastai, pradinis diapazonas susideda iš šių pratimų.

    

 1. Atsigulkite ant nugaros. Lėtai atlikti pėdos link tavęs judėjimą, o tada save. Kulno o ant lovos paviršiaus nesiimti.
 2.   

 3. Atsigulkite ant nugaros. Valdomas kojos tiesios, sveikas – sulenkto kelio. Pagal kulno pagalvėlė yra pagaminta iš rankšluosčiai. Per 5-7 sekundes, paspauskite ant kulno pagalvėlė, tempia raiščius ir raumenis žemiau kelio, tarsi bando sulenkti koją.
 4.   

 5. Atsigulkite ant nugaros. Sveikas kojos sulenktos ties kelio. Lėtai kelti tiesioginį valdomą koją iki 15-20 cm atstumu. Palaikykite 5 sekundes ir švelniai nuleiskite.
 6.   

 7. Atsigulkite ant nugaros. Abi kojos sulenktos per kelius, kurių paramos dėl kulno. Padermė šlaunies raumenis 10 sekundžių.

Po kelių dienų, kompleksas gali būti pratęstas šių pratimų.

    
 • stovi prie sienos ar kėdės (saugaus) pozicija. Tiesioginis valdomas koją lėtai pakelti ir užrakinti 45 laipsnių 5-7 sekundes. Atsargiai nuleiskite.
 •   

 • stovint, pasvirusi su abiem rankom ant kėdės nugaros. Paimkite nukentėjusiajai koją švelniai į šoną, šiek tiek pakelta. Užrakinti 5 sekundes ir lėtai nuleiskite.

Jausmas nepilnametis diskomfortas kelio, nėra priežasties negali vykdyti. Jeigu Jungtinis yra ne kurti, tada staigiai padidina sąaugų ir kontraktūros (nuolatinis apribojimas bendrą judėjimo) rizika.

Jei atliekate net lengvo fizinio krūvio į kelio patinimas atsiranda, tada pasefektyvesn paskirti specialų drenažo masažas.

Per antrąjį laikotarpį krovinio reabilitacijos gali būti palaipsniui didinama.

Vėlyvą atsigavimo laikotarpis, rekomenduojama reguliariai atlikti šias reikšmes:

    

 • užsiėmimus stacionarus dviratis. “Lengvas” būdas pedalais. Pradėti klases su 1-2 minučių per dieną su palaipsniui didinti iki trukmė iki 20 minučių ir pedalų pasipriešinimas “rimto»
 • lygio
    

 • Plaukimo baseine ir vandens gimnastika.

Per visą paciento reabilitacijos reikalingas polinkį Bendradarbiauti su gydytojais, kaip nuo bendros funkcijos atkūrimo veiksmingumas pirmiausia priklauso nuo atsakomybės ir drausmės pats žmogus.

Reabilitacijos po artroskopinės kelio operacijos

Rekomendacijos reabilitacijos gydymo po artroskopinės kelio operacijos.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

sąlygos ligoninėje artroskopinę gydymui kelio sąnario patologijos metu gali būti skirtingi. Šiuo metu yra tendencija sutrumpinti buvimo ligoninėje. Reguliariai gydymo etape ne daugiau ne menisko operacijų svyruoja nuo kelių valandų 1 dieną, kai plastiko artroskopinę kryžminis raištis nuo 1 iki 3 dienų.

LAIKOTARPIS stacionarus gydymas:

    
 • intraoperacinį antibiotikas – vienkartinės intraveninės plataus spektro antibiotikų, jei reikia, iš naujo įvedimas po 24 valandų.
 •   

 • prevencija tromboembolinių komplikacijų – suspaudžiamas megzti, elastinga bandaging arba galūnę operacijos metu ir po operacijos (3-5 dienas), kalbant apie mažos molekulinės masės heparinu preparatų (5-10 dienų), antikoaguliantus tabletinio
 • įvedimą.
    

 • Krioterapija į pooperaciniu laikotarpiu – šalta vietoje 30-40 minučių, 3-4 kartus per parą pirmąsias 3 dienas.
 •   

 • Pateikite bendrą ramybės ankstyvoje pooperaciniu laikotarpiu. Jei reikia jungtinės Fiksacijos korekcija tvarstis. Paprastai galūnės yra vertikalioje padėtyje. Kai plastikas naudojamas kryžminis raištis fiksacija įtvaras Lanksčiai sujungtas bendra uždarytoje padėtyje, arba iš 20-30 laipsnių sąnario kampas.
 •   

 • analgetikas terapija, nesteroidinis priešuždegiminiai vaistai (NVNU).
 •   

 • Limfodrenažinis.
 •   

 • Pratimai terapija pirmoje paros
  1 – izometrinių įtampa šlaunies raumenų, pėdos judėjimą čiurnos sąnario.
  2 valandos – papildomas pasyvus judėjimas kelio, į neskausmingą diapazone 20-30 laipsnių lenkimo ir pilno ištraukimo siūlės. Turimos pacientas aktyvacijos leidžiama vaikščioti su išmatuotas apkrovos pėsčiomis.
 •   

 • Kai aktyvuota, papildomą Pagalba / cukranendrių arba ramentus, priklausomai nuo leistina apkrova ant kojos,

LAIKOTARPIS ambulatorinis gydymas, 1-3 dienos:

    
 • Tvarsliava. Paprastai patikra traumos ir persirengimo atliekami 1 diena po operacijos, 3-4 valandas ir 7-12 valandų. Atliekamas aseptines užpildai kaitos, jei reikia, sąnarių pradūrimo už skysčio evakavimo. Siuvimo pašalinimas atliekamas, 7-12 valandų.
    
 • anti-uždegiminių ir širdies ir kraujagyslių narkotikų vartojimas.
    
 • elastinės bandaging galūnės iki 3-7 dienų.
    
 • Krioterapija į 3 -5 dienų.
    
 • Limfodrenažinis.
    
 • Priklausomai nuo operacijos, kuri leido kai aktivnosti.Posle meniscectomy vaikščioti laipsnį su išmatuotas apkrovos pėdos tipą leidžiama nuo pirmos dienos po operacijos. Rekomenduojama apkrova ribos, lazda ar ramentais naudojimas siekiant remti alkūnę iki 5-7 dienas po operacijos. Kai menisko siuvimo rekomenduojama vaikščioti su ramentais be pasitikėjimo ant kojos iki 4 savaičių.
     
  • Tai galima vaikščioti visąatraminės kojos (į ortozės), lazdos su vienu ramentas arba be papildomos paramos.
     
  • raida spektrą judesio BENDRUOSE. Leidžiamas suma lenkimo daugiau nei 90 laipsnių kampu (iki visiško spektrą judesio). Iki šio laiko turi būti pilno ištraukimo ir lenkimo 90 laipsnių, tai pageidautina neskausmingas operacija.
     
  • formavimas teisingai eisenos. Reikia vaikščioti lėtai, su ilgais sėkmės, bando ne šlubuoti į valdomas kojos.
     
  • Gydomieji pratimai siekiama stiprinti šlaunų raumenis. Klasės pageidautina atliekamas pagal fizinės terapijos gydytojo priežiūros, ir atsižvelgiant į bendrą reakciją į apkrovą.

  Užsiėmimai vyksta 2-3 kartus per dieną 10-15 pakartojimų. Geriau ir išlaikyti kojos tiesios (kojinių savaime). Ne giliai lėtai pavasario pritūpimai (lenkimo 30-40 laipsnių), su šviesos pasipriešinimo pratimai (gumos juosta), treniruoklio su streso minimumo ir nedideliu kampu lenkimo Jungtiniame, todėl stiprinimas ir išleidimo dalių keturgalvio šlaunies raumens, pratimai baseine – pirminių vaikščioti, Pasivaikščiojimas vandeniu.

  Jeigu Jungtinis išsipučia, didinti sąnarių skausmas po fizinio krūvio, bendra nėra atkurtos iki ryto – apkrova turi būti sumažinta, ir kreiptis į gydytoją.

     

  • Galima vaikščioti ir pratybos funkcinės ortozės, su pilna apimtimi judėjimo.
     
  • Tęsinys stiprumo mokymas. Treniruoklio, aktyvus lenkimo ir tiesimo, atitraukimo, ir į elastinga atsparumo (gumine juosta) vaiduoklis, o ne lėtai giliai pritūpimai (lenkimo iki 60 laipsnių), pratimai baseine, vaikščioti ir veikia vandenyje, gal plaukti krūtine. Yra pamokos blokuoti treniruokliai, nenaudojant pakrovimo raumenų priekinio grupės šlaunies simuliatorius naudojimui.
     
  • Mokymo koordinuoti judesius. kūno supamasis dėl išlenktas kojų, žingsnis po žingsnio pratimų platformoje, su baimeovkoy laikydami paramą.

  Tai yra būtina siekiant išvengti staigaus pratęsimo ir hiperekstenzija kojas mojuoti, šokinėja, sukimo apkrovas. Nepaisant skausmo mažinimo šioje ryšulio yra restruktūrizavimo procesą, jo stiprumas sumažėja ir bendra turi būti apsaugoti.

  8-12 SAVAITĖ:

     
  • Ėjimo be apribojimų.
     
  • Tęsti pratimus, skirtus stiprinti galūnių raumenis, treniruoklio, plaukimas, blokuoti auklėtojai, pratybos platforma.
     
  • Mokymo tikslas judesių koordinavimą – likučio ant nestabilaus platforma, laikydami ant tiesių ir lenktų kojų, su atviromis ir užsimerkus, laikydami pusiausvyrą ant pripučiamų pagalvėlių, naudodamosi 1 kojos, tvarkingas lunges, šoniniai laipteliai.
     
  • Tęsti veiklą, kuria siekiama stiprinti raumenis ir judesių koordinacija.
     
  • Galimas bėgimo ant plokščio paviršiaus.
     
  • Naudoti antkelius pagal krovinį, iš nepatogios judėjimo (transporto, kelionės) ir fizinės terapijos sesijų pavojus.

  Tai yra būtina siekiant išvengti ankstyvų didelės apkrovos, anksti grįžti į sportą, Sharp pratęsimo kojų, ypač blauzdos judesius “, kraujavimas”, šokinėti, veikia ant kietų arba nelygių paviršių, susisukimo apkrovos, kritimo, nekontroliuojamų judesių metu sporto pratybų.

  Ribinės apkrovos sporto po plastinės PCB turi būti iki 4-6 mėnesių.
  apribojimas kontaktinius sesijas arba sportuoti, kad 9-12 mėnesių.

  Tiesiog norėjau pabrėžti, kad iš reabilitacijos programos atranka turėtų būti atliekami individualiai ir atsižvelgti į daugelį veiksnių. Tai gana ilgas ir svarbus etapas gydymo, nerengiant kuris yra mažai tikėtina, kad pasiekti gerų funkcinių rezultatų gydymui.

  Efektyvi restauravimas kelio sąnario po operacijos: programa

  chirurgija ant kelio Preslepučia tikslas atkurti veikimą ir visišką veikimą galūnės. Kelio sužeisti gana dažnai, ir kai sužalojimai reikalauja operacijos ir po pooperacinis etapas, kuris priima galutinį rezultatą gydymo. Kelio ir klubo sąnarių serga dažnai, nepaisant to, kad jie gali atlaikyti apkrovą sveria iki tonos, kuris gali atsirasti, kai asmuo veikia, šokinėja ir pan.

  Kaip yra gydymas?

  reabilitacijos po operacijos yra padalintas į etapus ant kelio sąnario:

     
  • stacionarus gydymas;
  •   

  • ambulatorinis gydymas;
  •   

  • vėlai reabilitacijos.

  įtakojančių veiksnių atkūrimo kartus, kelis. Svarbiausias iš jų yra operacijos sudėtingumo ir paciento stropiai atlikti medicininius nurodymus. Vidutiniškai veikė asmuo grįžta į pažįstamą gyvenimą 6 mėnesių iki vienerių metų.

  sunkiau pacientai dalyvauja, vykdant reikalavimus gydančio gydytojo, tuo sėkmingesnis bus sąnarių atstatymas po operacijos.

  Jei mes pamiršti pooperacinės reabilitacijos ir pailginti atsigavimas bus didelė rizika komplikacijų ir patologinės prigimties iš veikė galūnės procesus.

  Tai būtina kruopščiai planuoti, kaip sukurti kelio sąnarį po operacijos labiausiai sėkmingą atgavimą ir grįžti į normalų gyvenimą.

  stacionarinio gydymo

  Taisyklės gydymo ligoninėje skirtis priklausomai nuo operacijos ir svyruoja nuo dienų iki savaitės. Kai kuriais atvejais, su gydytojo leidimu, galite vaikščioti su ramentais jau į dieną veiklą, kitose – po vieną ar dvi dienas.

  Dėl buvimo ligoninėje laikas yra gana trumpas, iš veikė galūnių vystymasis prasideda gana greitai.

  Tai turėtų būti labai atsargūs, pasirinkti chirurgui, kad esate pasiruošęs patikėti savo sveikatą, nes kelio operacija, nors laikomas mažostraumuoja, ten vis dar yra įvesti operacijos metu infekcija, kuri gali sukelti sunkių komplikacijų rizika.

  Siekiant išvengti galimų komplikacijų infekcinio pobūdžio paciento gauna:

     

  1. antibiotikas sumažinti skausmą – uždegiminių vaistų.
  2.   

  3. Būtina tvarstis galūnės išgelbėti pacientą nuo komplikacijų, kurias sukelia kraujo krešulys.
  4.   

  5. Būtinai kreiptis ledo suvynioti į audinį, siekiant apsaugoti odą nuo nušalimo pirmą dieną.

  Šiuo metu bendras turėtų būti ramybės būsenoje, su kuriuo jis yra nustatytas petnešomis ar įtvaras. Kaip reikia Rodo sukaupta skystis.

  Kineziterapija po kelio operacijos per pirmąsias kelias dienas ribotas šlaunikaulio izometrinių įtampą raumenų ir judėjimo kulkšnies. Per antrą dieną po to, kai drenažo pašalinimas prisijungia kelio pasyvių gimnastika, kuriame neturėtų būti jokio skausmo, ji taip pat atlieka su papildomos paramos aktyvavimo – cukranendrių ar ramentus, priklausomai nuo to, kokios apkrovos

  rezoliucijos.

  “Osteoartritas – dažniausios patologijos įtakos raumenų sistemos, kenčia 20% pasaulio gyventojų pasiekė 40 metų amžiaus. Iki 70 metų amžiaus atvejų skaičius yra didesnis negu 60%.

  1-3 savaites po operacijos

  Po to, kai išleidžiamas iš ligoninės ateina ambulatorinio gydymo etapą, kurio metu pagaminti reguliariai tvarsliava, jei reikia, pasitraukimą skysčio per savaitę iki dviejų siūlai pašalinami.

  Šiuo metu pacientai parodė priešuždegiminiai vaistai veiksmai ir paramos laivams. Iki kito savaitę turi būti taikomos šaltas ir nustatyti bendras su elastiniu bandaging.

  Šiuo metu atitinkamas apimtis leido įstoti į bylą ir į faktinę galutinę veiklos:

     
  • Pasivaikščiojimas su apribojimoPaleisti;
  •   

  • be galūnės paremti;
  •   

  • nėra perdavimo kūno svorio kojos;
  •   

  • apkrova palaipsniui didėja su skausmo sumažėjimas.

  Per pirmuosius savaites nuo apkrovos atliktų su bendros fiksavimo su antkelius, elastinga tvarstį arba pooperacinio Įtvaras vyrių pagalba.

  Kineziterapija gali apimti, pavyzdžiui, elektros stimuliacija šlaunies raumenis.

  Švelnus masažas kelio sąnario, gali būti po operacijos skiriami greičiau. Tuo pačiu metu, jūs turite mokyti jį atlenkti į gulint.

  sąnarių hiperekstenzija pirmoje pooperacinio savaitę gali būti kupinas komplikacijų.

  nuolat pasyvios gimnastika, fizioterapija yra priskirtas.

  Apie jau mėnesį, kaip taisyklė, tai yra leidžiama eiti į įtvaras, pilnai remtis koja, priklausomai nuo judėjimo valstybė gali būti atliekamas be ramentas. Bet kokiu atveju, geriau eiti lėtai, šlubas ant valdomas kojos.

  Net neskausmingas 90 laipsnių posūkiams ir demonstruoja sąnarį visiškai.

  pratimai pratimas terapija kelio sąnario 4-6 savaites po operacijos, kuria siekiama:

     

  • stiprinti raumenis, ypač šlaunų;
  •   

  • plaukimo;
  •   

  • užsiėmimai stacionaraus dviračio;
  •   

  • Galite įvesti pratimą, o tai rodo nedidelį pasipriešinimą.

  susipažinti su pratimų pavyzdžiais reabilitacijos po artroskopinės operacijos kelio, jūs galite žiūrėti vaizdo įrašą.

  Jei skausmas ir patinimas ties operacija klasės kineziterapijos svetainėje reikia nutraukti kaip galima greičiau ir kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

  Šiuo metu, pridėti galią ir padėti atkurti koordinavimo pratimai, plaukiojimas, vaikščiojimas su funkciniu petnešomis, mokymo simuliatoriai bloko naudojimo.

  Pratimai turi būti didelis vapsvosCAU TI, kaip raiščių ir sąnarių reabilitacijos metu atlikti restruktūrizavimą, tokia trapi. Jų poreikis stipresnis apsauga, nes dėl sumažėjusio stiprumo, todėl staiga lenkimo ir pratęsimo, ir Mahi perkrovos draudžiama. Staigus judėjimas gali sukelti nepageidaujamų rezultatų, kurie paneigia visus pasiekimus laisvų metu.

  sumažinti savo svorį vieną kilogramą, jums pakilti su kelio ir klubo sąnarių 4-kilogramą krovinio.

  8-12 savaitė

  Šios žingsnio reabilitacijos stiprina raumenis, gerina koordinaciją. Plėsti leidžiamų pratybų sąrašą. Plaukimo velotreniruokliai yra įtraukta į šiuos pratimus:

     

  • fitball klasių ar pripučiamų pagalvėlių;
  •   

  • atakų, sulaikančių sąnarį;
  •   

  • Pratimai su platforma;
  •   

  • šoniniai laipteliai.

  pavyzdžiai reabilitacijos pratimai kelio žiūrite į vaizdo įrašą:

  Suteikiamas leidimas vaikščioti be jokių apribojimų greitį ir laiką.

  Per didelis aktyvumas su fizinių pratimų gali sukelti sąnarių skysčio kišenės, jos skverbtį į sąnario ir kai kurių kitų bėdų.

  slidinėjimas, plaukimas ir dviračių, o ne veikia, sit-ups ir šokinėjimą, kuriame per bendrą kovos su tarpusavyje kaulų, todėl traumų ir nešioti jį.

  4-6 mėn po operacijos

  Net ir po kelių mėnesių nereikėtų naudoti pernelyg apkrova, paskubėkite atgal į sportą. Nerekomenduojama aštrių lenkimo / pratęsimo, šuoliai, kritimo, veikia ant nelygaus paviršiaus ir pan. Žinoma dar reikia švelniai pagarbą.

  griežtai draudžiama atlikti pratimus skausmas. toliau negali būti sužeisti signalas sustoti ir ne

  – skausmo sindromas.

  reikalinga toliau stiprinti raumenis ir daryti pratimus ant koordinavimo, leidžiama pabėgioti, rekomenduojama naudoti keliosituacijų, kai įmanoma, nepatogi judėjimas: gimnastikos užsiėmimai, išvykos ​​į transporto ir tt.

  Nuo pratimų pavyzdžiai sustiprinti kelio, jūs galite pamatyti peržiūrėdami vaizdo įrašą:

  Išieškojimas po 6 mėnesių

  Kadangi reabilitacijos planą bendram įgyvendinimui sumažėja, raumenys stiprėja ir plečia leidžiama vykdyti asortimentą. Vidutiniškai, tada, kad visiškai atsigauti nuo kelio operacijos, tai trunka nuo šešių mėnesių iki vienerių metų. Daug kas priklauso nuo perduodamo eksploatuoti, pooperacinė efektyvumą ir tikslumą receptų sunkumo.

  Tuo šešių mėnesių pabaigos turėtų eiti į priėmimo pas gydytoją, kuris bus ištirti ir paskirti tyrimus, jei reikia. Pagal gavimo gydytojui rezultatų duos rekomendacijas dėl tolesnio reabilitacijos ir LEISTINA APIMTIMI veiklos.

  Tai rekomenduojama imtis-kurortinis gydymas, kuris konsoliduoti rezultatai atliktas darbas, ir pacientas gali grįžti į normalų gyvenimą.

  Žaidimai ir kontaktinis sportas yra geriau neužsiimti 9 iki 12 mėnesių po operacijos.

  Žinoma, tol, kol jie yra konservuota visos apkrovos pokyčiai turėtų būti derinama su gydančio gydytojo ir vykdyti juos jam prižiūrint.

  plėtoti reabilitacijos programą po operacijos, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių:

     

  • intervencijos laipsnį;
  •   

  • paciento būklė;
  •   

  • pažangą ir išieškojimo dinamika.

  Atsakingas ir laiko po operacijos laikotarpis yra būtina praeiti griežtą laikymąsi visų receptų, atsekti dinamikai ir klausytis savo jausmus. Tokiomis sąlygomis, prognozuoti dėl išgijimo dažnai palankios.

Lagranmasade