Sąnarių tipų sąvokos

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

koncepcija

Šiandien mes atskleisti Tema: “. Bendrų tipų jungčių koncepciją” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

žmogaus sąnariai: tipai, anatomija, struktūra

Žmogaus skeletas susideda iš visų sąnarių. Jų dėka, kaulai slysta sklandžiai, nepakenkiant tarpusavyje.

Kaulai, raumenų, sąnarių ir raiščių sudaro vieną kaulų ir raumenų sistemos. Artikuliacija skiriamas pagrindinis vaidmuo šiame procese.

Dėl atliekami jų svarbias funkcijas: palaikyti kūno padėtį, judėjimo kūno dalių.

Kur yra kieto kūno kaulo, taip pat yra sąnariai. Vienintelė vieta, kur jų nėra – tai poliežuvinis kaulas kaklo.

Kokie yra žmogaus sąnariai

Bendras (articulatio) – yra lankstus ryšys (įtaiso) du galai kaulų. Kilnojamasis sąnarys yra atsakingas už standžios skeleto struktūros mobilumą.

Kai kurie žmonės yra judresni nei kitais, kiti lieka be jokio judėjimo. Viskas priklauso nuo to:

    

 • Kiek rišiklis yra tarp skeleto ryšio galuose.
 •   

 • Kas yra rišiklio kompozicija.
 •   

 • Kas yra paviršiaus formos.
 •   

 • Kaip įtempta ir kokias pareigas užima raumenų, raiščių.

Atsižvelgiant į šiuos kriterijus, sąnariai yra skirstomos į du tipus.

Kokie yra sąnarių ir kur jie yra

kalbėti apie juos kaip funkcinis ir struktūrinis medicinos bendruomenei.

Funkcija

Articulatio, sudarantys šią grupę skiriasi pagal judėjimo pagaminti:

    

 • synarthrosis (fiksuoto). Vieta – liemens griaučiai ir kaukolė. Jie saugo vidaus organus nuo pažeidimų.
 •   

 • Plokščia sąnarį (slabopodVizija). Atlikti panašias funkcijas kaip synarthrosis. Vieta – kaukolė, liemens griaučiai,.
 •   

 • diarthrosis (juda iš sinovinio membranos). Judėjimo atliekami per platų. Vieta – viršutinės ir apatinės galūnės.

struktūrinė

Ši grupė yra padalintas:

    

 1. pluoštinės, kurį sudaro fibrozinio audinio, be įpjovos, į sandarų vietą, nejudančios. Tarp jų: ​​
 2.   

 3. Gvozdevidnye, patekti lyg gylis strypo. Tai apima dantų, įtvirtintus žandikaulį.
 4.   

 5. Sindesmoznye- neaktyvi pluoštinių tankus formavimas jungiamojo audinio tarp antrosios ir pora sudarytu iš kaulų dilbio.
 6.   

 7. siuvimo- fiksuotas sąnarių kaukolė,.
 8.   

 9. Sinhondroznye- vis dar Chrzęstny ryšys bazė kaukolės. Ar epifizinėse augimo plokštės ilgųjų kaulų. Linkę kaulėjimas. Pavyzdžiui: bendra, vienijanti plačiausia dalis krūtinkaulio pirmą lanko formos lygaus kaulo.
 10.   

 11. sinovinio- juda. Jie ritininės erdvė užpildoma sąnarių skysčio, veikia kaip lubrikantas. Sąnarių kremzlės apima kaulus ant viršaus. Kapsulė juda kartu su į antkaulio raiščių. Išoriškai iš šono raiščių jungia šepečiu ir kaulų.

Mobilus ryšys su sinovinio membranos yra padalintas į:

Kiekvieną articulatio atlieka svarbią funkciją, kuri skatina koordinuotą darbą ir raumenų sistema.

Kokie elementai sudaro sąnarių

Pagrindiniai komponentai articulatio: tuščiaviduris, Asakains epiphysis, krepšys arba kapsulė, kremzlės, sinovinio skysčio membrana ir.

Skystos užpildo tarpas veikiantis kaip tepalo, kad palengvintų sklandų stumdomas iš sąnarinių paviršių.

hialino kremzlės arba pluoštiniai formos diskąiruyut articulatio. Sąnario kapsulę supa PORAVIMOSI galus kaulų ir juda į sąnario paviršiaus antkaulio.

sausgyslės ir raumenys stiprinti bendrą kapsulę, palengvinti judėjimą reikiama kryptimi. Meniskų į pusmėnulio formos – papildomo ugdymo, stiprinimo articulatio.

Karkasiniai jungtys yra sumontuotas arterinės, neuroninio tinklo.

Pagal bendrų paviršių skaičius apibrėžta laipsnio kaulų junginio:

    
 1. Paprasta, pvz interfalanginiai turi 2. sąsajos paviršius.
 2.   

 3. “Sudėtingos”(alkūnė) – keletas paprastų sąnariai, kiekvienas atlikdamas savo judėjimą atskirai,.
 4.   

 5. Integruotas(temporomandibuliarinio) – dviejų kamerų bendra su intrasąnarinių kremzlės.
 6.   

 7. Kombinuotas(radioulnar) – 2 atskiras šarnyro, bet atlikti tą pačią funkciją.

Anatomija žmogaus sąnariai

bendra pavadinimassąnario paviršiauskremzlėssąnario kapsulėFormakrūtinkaulio-raktikaulioapykaklės kaulų (krūtinkaulio), raktikaulio įrantos krūtinkauliosąnario diskoIšsamus vienodopetiesdepresija mentė, žastikaulio galvossąnario lūpųpritvirtintas prie kaulų krašto depresija ašmenų, tęsiasi išilgai peties galvos apdailai ant kaklosferinėmishumeroulnarginglymoid jus pjovimo spindulys, pečių blokassąnario diskoVINTO formos išpildymąacromioclavicularacromial paviršiaus raktikaulio, taikant šias acromionsąnario diskiniaiPlokščiashumeroradialradialinio galvos foveaThe iš krumplio galvos žastikauliosferinėmisriešoriešo plokštuma šviesų kaulų, proksimalinio WIDE paviršius pirmoje eilėje riešo šepečiaisąnario diskoišsamus, kompleksas, elipsės žinomasradioulnar proksimalinėradialinio išpjovos į alkūnkaulio, kad apskritimo radialinissąnario diskoyra fiksuotas ant spindulio kaklo, apimantis atgal 2/3 alkūninio duobės, priešais – karūną, radiacija neturi įtakos epicondylesCILINDRINIO CueTazob DRENThe šlaunikaulio galvos, Semilunar plokštumos dubens kaulosąnario lūpųChasheobraz-oji sferinioKeliosąnario plokštuma alkūnės, krumplio šlaunies, viršutinis paviršius blauzdikauliomeniskoatašė, vykstantiems iš briaunos paviršių girnelės, blauzdikaulio, viršuje, apeinamas girnelės paviršių, pakyla, eina tarp condyles, epicondyle šonuosesudėtinga, condylar, kompleksas

kulkšnies-ojiIš šlaitus vienetas, blauzdikaulio plokščių paviršių abiejų kulkšniųSujungti į išilgai kraštų kremzlės, fiksuoja dalis priešais šlaitus kaklokompleksas ginglymoid

plokštumų

Kaip matote, visi kaulų sąnarių tilptų harmoningai į bendrą žmogaus skeleto ir atlikti svarbų kaulų ir raumenų funkciją.

Bendrų tipų jungčių

koncepcija

Tipai sąnarių

jungtys gali būti suskirstyti į grupes, priklausomai nuo formos ir skaičiaus porinių paviršių yra arba jų funkcijų – skaičius ašys, aplink kurią bendra gali gaminti judėjimą. Yra šie formos judėjimo sąnarių.

1. Judėjimas aplink fronEK ašis: sumažėjimas tarp karjeriniai kaulų kampu – lenkimo, flexio, ir į jų tarpusavio kampu padidėjusios – pratęsimo, extensio.

2. Judėjimas aplink sagitalinės ašį: požiūris į vidurio plokštumos – Ieškinio, adductio ir atitolimo nuo jos – ašmenys, abductio.

3. Judėjimas aplink vertikalią ašį: sukimosi, pasukimo kampas, į išorę sukimosi, supinatio, vidinėje pusėje pasukti, pronatio, ir apskrito sukimąsi, circumductio, kuriame supamasis kūgio ruožo aprašoma.

judesio sąnarių, susijusių su porinių paviršių pelėsių funkcijų diapazonas. Jei vienas paviršius yra mažas, o antrasis – didelis, šiame sąnario turi platų judesio. Priešingai, sąnarių, kurių ilgis apytikriai lygus grupę iš judėjimų sąnarinių paviršių yra maža. Taip pat, judėjimo suma sąnarių yra susijęs su, kad būtų nustatyta, kad raiščių ir raumenų laipsnis.

iš sąnarinių paviršių forma yra palyginti su įprastais būdais geometrinių organų (perdavimą, elipsės, cilindras, ir kt.) Todėl, jie klasifikuojami pagal formuoti ir išskirti šiuos sąnarius: plokščias, rutulio formos, elipsės, Bloczkowy, condylar, cilindro formos, prie balnelio. Iki ašių skaičius izoliuoti Daugiaašiai, biaxial ir vienaašius sąnarius. Iš sąnarių paviršių sąnarių forma yra taip pat nustato jų judrumą funkciją, ir todėl, ašių skaičius. Todėl, forma ir numeris ašių galima išskirti tokius rūšis sąnarių: 1) vienaašius – Bloczkowy cilindrinis; 2) Dviaše – elipsės, balno; 3) daugiaašiu – rutulio formos, plokščia. Judėjimas sąnario sukelti jos sąnarinių paviršių formos.

1. Vienaašės sąnarius. Ginglymoid sąnarių, ginglymus, ant vieno iš sąnarinių paviršių turi skersai gulintį cilindrą, ir iš kitos – įdubos takelį, kuriame cilindrų melo. Judėjimas tokiu sąnario yra įmanoma tik aplink priekinės ašies – fleksija ir pratęsimas. Kurio vienašius Bloczkowy sąnarių pavyzdys gali būti interfalanginiai sąnarius. A Bloczkowy bendrą yavl įvairovėspiralės yra užimtas, articulatio cochlearis, kur griovelis ant Artikuliaciniu paviršiaus esančio šiek tiek įstrižai, susijusių su plokštuma, statmena sukimosi ašies. Tęsiant šio griovelio nesudaroma ratą ir varžtą. Tai yra goleno-stop ir alkūnės sąnarius. Ši grupė apima cilindrinį šarnyrinės jungties, articulatio trochoidea, kur sukimosi išilgai dlinnika kaulų ašį. Aplink vertikalią ašį sukimosi įvyksta viduje – ir lauko pronation – supination. Pavyzdys yra sija-alkūnė arba šarnyro ašinis Atlas slankstelio. Pastarosios sukimosi vyksta aplink odontoid procesą.

2. Biaxial sąnarius. Elipsės formos sąnarių, articulatio ellipsoidea, iš sąnarių paviršių forma yra arti prie elipsoido. Ši bendra judėjimas įmanoma apie dvi ašis: priekinės – lenkiant ir tiesiant, sagitaliniu – atitraukimo ir pritraukimo. Dviaše bendra judėjimas įmanoma, kai atliekamas apskritą sukimąsi, circumductio. Pavyzdys yra spindulių-riešo arba ATLAS of-pakaušio sąnario. Pagal dviaše sąnarių yra taip pat balnas, articulatio sellaris, sąnarių, kurio paviršius panašūs į balno formos. Judėjimo šiame sąnario yra tokie patys kaip elipse. To pavyzdys yra bendra riešo sąnarių nykščio. Condylar sąnarių, articulatio condylaris, taip pat yra susijęs su Dviaše (į jų sąnarių forma paviršiai ji priartėja prie elipsoidą). Ši bendra judėjimas galima apie dvi ašis. Pavyzdys yra kelio sąnario.

3. Multi-krypčiai sąnarius. Šarnyrai, articulatio spheroidea (cotylica), turi didžiausią judėjimo laisvę. Jie gali būti sukami aplink trimis tarpusavyje statmenų ašių: kaktikaulio, sagitalioje ir vertikalių. Apie pirmąją ašį, kad sulenkimas ir išplėtimo apie antrą – įtraukimo ir įjungimo, apie trečioji – pasukti į išorę ir į vidų. Rutulinis įmanoma bendra apskrito sukimosi. Pavyzdys takogsąnario yra peties sąnario. Jei sąnarių paviršiaus daugiau nei pusapvalės formos, kaip matyti iš dubens-klubo sąnario, kai šlaunikaulio galvos yra taikoma giliai Gūžduobė dubens kaulų, taip vadinamo puoduko formos sąnario, articulatio cotylica. Prie šios grupės priklauso plokščių sąnarių sąnarių, articulatio PLANA, kur bendri paviršiai yra šiek tiek išlenkti ir yra apskritimo segmentus, su dideliu spinduliu. Pavyzdys yra tarpslankstelinių sąnarių ir jungtinės vadovai į šonkaulius.

Jei Jungtinis švietimo imtis dviejų kaulų dalis, šie sąnariai yra vadinamas paprastas, articulatio paprastoji, jei trys ar daugiau – sudėtinga, articulatio composita. Pirmosios jungtinės pavyzdys yra peties, mėginį iš antrosios pavyzdys – alkūnkaulis. Sumaišyti sąnarių – iš kelių atskirų sąnarių derinys, kur judesiai yra atliekami tuo pačiu metu. Pavyzdžiui, jūs negalite judėti smilkininio sąnario be to nėra kita judėjimas.

nustatantis sąnarių skaičių keletą veiksnių: sankabos SĄNARINIŲ paviršių, sustiprinti jų kapsuliniai raiščių, raumenų ir raiščių strypo, pridedamą per sąnarius, periferiškai.

sąnariai yra išreikšta individualios, amžiaus ir lytinės funkcijos. Į sąnarių kaulų mobilumas priklauso nuo individualios struktūros šių junginių. Tai nėra vienodai ryškus žmonių įvairaus amžiaus, lyties ir lygio tinkamumą.

19. Klasifikacija sąnarius. Tipų judesio sąnarių

klasifikavimas sąnarių. Yra tarp judesių į pobūdį ir iš sąnarinių paviršių formos sąnarių santykiai. Sąnarių paviršiaus, palyginti su geometrinių formų segmentų. Iš sąnarių paviršių sąnarių forma yra padalintas į sferinės, elipsoido, balno, cilindrinisir Bloczkowy.

Įvairūs forma sąnarių, kas rodo galimą judesius apie ašių [1967 Tatarinaujuose C – Anatomija ir fiziologijos]

tipai judėjimo sąnarių. Kai nustatantys judesiai sąnarių atliekamas tyliai suskirstyti į tris pagrindines ašis: šoninis, ANTERO-galinei arba Sagitāls ir vertikali. Yra šie pagrindiniai judesiai: aplink skersinę ašį – įlinkimas(fleksija) ir Nieugięty(traukos vonia); aplink sagitaliniu ašies – atitraukimo(pagrobimo) ir lieto(pritraukimo); aplink vertikalią ašį – sukimosi(sukimosi). Kai sąnariai taip pat gali būti periferinė arba judėjimo ratu, kai laisvasis galas kaulo aprašoma apskritimą. Kai sąnariai yra įmanoma judėjimas aplink vieną ašį, kitose – apie dvi ašis, trečioje – trimis ašimis.

vienaašiaisąnariai yra cilindro formos ir Bloczkowy, Dviaše– elipsoido ir balno, trijų ašiųarba daugiaašiu – rutulio pavidalo. Pavienį-ašies sąnario pavyzdys yra interfalanginiai pirštų sąnariai A Dviaše – riešo sąnarių, trijų ašių – peties sąnario. Be to, yra šarnyrai su lygiųjų sąnarinių paviršių. Šie sujungimai yra vadinamas vienodo; jie gali būti tik maža slydimo. Bendras vadinamas Paprasta, jei ji yra sudaryta iš dviejų kaulų, ir sunku, jei jame yra trys ar daugiau kaulai. Du ar daugiau sąnarių, kurioje judėjimas gali atsirasti tik tuo pačiu metu, kartu sudarantys vadinamasis bendra bendra yra.

Kas yra sąnariai yra vyras? Anatomija

raumenų atstovaujama aktyvų ir pasyvų dalį. Žmogaus sąnariai – jo judesių pagrindas. Todėl mes turime susipažinti su jų struktūra ir klasifikacija. Mokslas, studijos kaulų jungtis, vadinamas artrologija.

Bendras judriai bendra kaulų paviršiai, yra apsuptas specialia apsaugine maišelį, kurioje bendra skysčio. Kaip į variklio alyva, sąnarių skysčio neleidžia kaulų ištrinti pagrindus. kiekvienas suŠarnyrinė jungtis turi paviršių, ir yra kilnojamas jų junginys.

Bet yra ir formų, sąnarių, kurie nejuda arba sėdimas su amžiumi gali virsti kaulų pynimu. Jie yra kaukolės pagrindo, ir pritvirtinkite dubens kaulus. Tai atsitinka, kai žmogus eina savo galutinį tašką plėtros ir organizmas pradeda senėjimo procesą.

Anatomija ir siūlių

Kiekvienas asmens gyvenimo judėjimas yra reguliuojami centrinės nervų sistemos, tada signalas perduodamas į norimą raumenų grupei. Savo ruožtu, ji nustato judesio norimą kaulą. Priklausomai nuo judėjimo bendros ašies operacijos laisvės atliekamas vienu ar kitu kryptimi. Kremzlės bendri paviršiai padidinti judėjimo funkcijų įvairovę.

Svarbų vaidmenį turi raumenų grupes, kurios prisideda prie sąnarių judėjimą. Ryšuliai struktūriškai susideda iš storo audinio, jie suteikia papildomų jėgų ir formą. Kraujo tiekimo eina per didelių pagrindinių laivų arterinių tinklo. Dideli arterijos šaka į arteriolių ir kapiliarų, auginančioms maistinių medžiagų ir deguonies į bendrą ir periarticular audiniuose. Ištekėjimo atsiranda dėl venų kraujagyslių sistemos.

Yra trys pagrindinės kryptys judėjimo, ir jie nustatyti sąnarių funkciją:

    
 1. Sagitāls ašis: pagrobimo funkcija – pareikšti;
 2.   

 3. Vertikali kryptis: supination funkciją – gulėdamas ant pilvo;
 4.   

 5. Priekinė ašis: atlieka lenkimo funkcija – pratęsimas.

Struktūra ir forma medicinoje sąnarių pagaminti paprastu būdu padalinti į klases. Klasifikacija sąnarių:

    

 • ašis. Ginglymoid tipas (pirštikaulių), cilindrinis bendra (spindulių-alkūnė).
 •   

 • Dviaše. Balno bendra (riešo), elipsės formos tipas (spindulių-riešo).
 •   

 • daugiakoordinatiniams. Šarnyras (klubo, peties), plokščia tipas (krūtinkaulio-raktikaulio).

Peržiūrėtiai sąnarių

Dėl visų žmogaus kūno sąnarių patogumui gali būti skirstomos į rūšis ir tipų. Populiariausias pasidalijimas grindžiamas žmogaus sąnarių struktūrą, dažnai galima rasti lentelėje. Klasifikavimas tam tikrų tipų žmogaus sąnarių pateikiama žemiau:

    

 • Sukamasis (cilindriniai tipas). Funkcinis pagrindas judėjimo sąnarių yra supination ir pronation aplink vertikalią ašį.
 •   

 • balno tipo. Ryšys nurodo prijungimo tipą, kai galiniai paviršiai kaulų sėdi apžergęs apie vienas kitą. Eismas vyksta palei jų galūnės ašį. Dažnai, ten yra sąnarių tuo viršutinių ir apatinių galūnių bazę.
 •   

 • rutulinio tipo. jungtinė nuosavybė yra išgaubtas formos galvos dėl kaulų ir depresija ant kito. Tai artikuliacija priklauso Daugiaašiai sąnarius. Judesiai jų dauguma mobiliųjų visų, ir taip pat labiausiai nemokamai. Atrodo, žmogaus šlaunikaulio ir pečių sąnarių kūno.

sąnarių klasifikacija yra gana sudėtinga, nes organizme daug junginių ir jie turi įvairių formų, atlieka specifines funkcijas ir uždavinius.

Ryšio kaukolės kaulų

Žmogaus kaukolė turi 8 dviviečiai kambariai ir ir 7 nėra suporuotas kaulų. Jie sujungti tankus pluoštinių siūlų, bet kaulai apatinio žandikaulio. Plėtros kaukolė atsiranda kaip organizmo augimui. Naujagimių kaukolė stogo kaulai pateikti kremzles, sąnarius ir net šiek tiek panašus į ryšį. Su amžiumi, jie stipresni, palaipsniui pereinantis į kietą kaulą.

veido kaulų yra greta vienas kito yra prijungtas sklandžiai ir plokšti siūlės. Priešingai, nuo cerebrinės skyriaus kaulų sujungtos pleiskanojančius arba dantytas sąnarius. Apatinė žandikaulio yra pritvirtintas prie kaukolės sudėtingas elipsės formos kompleksas kombinuotas Dviaše bendra bazę. Kuri leidžia judėjimą žandikaulio visų trijųRūšis ašys. Tai yra dėl to, kasdien proceso valgyti.

Junginių, stuburo

Stuburo susideda iš stuburo slankstelių, kad jų kūnai sudaro jungtį tarp jų. Atlanta (pirmasis slankstelio), pritvirtintą prie kaukolės pagrindo per condyles. Jis yra panašus į struktūrą į antrąjį slankstelio, vadinamas epistofey. Kartu jie sukurti unikalų mechanizmą, kuris yra būdingas žmogui. Ji prisideda prie pakreipti ir pasukti galvą.

krūtinės sąnarių klasifikaciją, ji yra dvylikos slankstelių, kuris su iš didžiojo krabo procesų pagalba yra sujungtos viena su kita ir kraštų. Sąnarių veiksmai yra nukreipiami iš priekio, geriau suderinimo su briaunų.

Juosmens susideda iš 5 didelių stuburo organų, kurie turi didelį skaičių raiščių ir sąnarių. Šiame skyriuje tai įvyksta dažniausiai išvarža, dėl netinkamo pakrovimo ir prasta raumenų vystymąsi šioje srityje.

Tada atlikite Stuburgalio ir kryžkaulio stuburo. Gimdoje yra kremzlės audinys, padalintas į daug dalių. Iki aštuntą savaitę, sujungti ir pradėti griežtinti devintą. Pasibaigus 5-6 metų amžiaus, jis pradeda kietėti stuburgalio departamentas.

“visiškai sakralinės stuburo formuojasi iki 28 metų. Šiuo metu, atskirti slanksteliai lydyto į vieną skyrių.

apatinio galūnių sąnarių diržo

struktūra

kojos susideda iš sąnarių, tiek didelių ir mažų skaičius. Juos supa daug raumenų ir raiščių, sukūrė kraujagyslių ir limfagyslių tinklas. Apatinio galūnės struktūra:

  Kojos turi raiščių ir sąnarių daug, iš kurių judžiausių ir sferinės klubo sąnario. Štai ir viskas, vaikas, mažai Gimnastika ir gimnastai pradėti kurti pasitikėjimą. Didžiausias krūva čia – šlaunies vadovas. Vaikams, tai yra nepaprastai tęsiasi, o tai sukelia mažens GI konkursaimnastov. Ankstyvą formavimo dubens lygmens, nustatyto įstatomi gaktos ir klubikaulis kaulą. Jie yra prijungti prie pirmųjų sąnarių apatinių galūnių kaulų žiedas diržo. Tik 16-18 metų jie sukaulėti ir saugiklis į vieną dubens kaulų.

Iš viršutinės galūnės sąnarių diržo

struktūra

rankų ir šepetys apima sąnarių ir raiščių, kurios gali labai subtiliai reguliuoti veiksmų, ir mažiausių judėjimo peristaltiką daugybę. Vienas iš labiausiai sunku čia yra peties sąnario. Jis turi daug sutvirtinimai ir pynimo raiščius, kad slozhnonalazhivayutsya vieną. Pagrindiniai trys pagrindiniai raiščiai, kurie yra atsakingi už grobimus, pritraukimo, auginantys rankas į šoną, į priekį ir į viršų.

“Geriau rankas virš peties, pradeda juda raumenys ir raiščiai ašmenų. Jungia petį su mentės stiprus Pluoštinių raištis, kuris leidžia asmeniui atlikti sudėtingų ir sunkių veiksmų su svoriais įvairovė.

alkūnės sąnario dėl struktūros klasifikacija yra labai panašus į kelio sąnario statybos. Ji apima savo narystės trijų sąnarių, apsuptas vieno pagrindo. Vedėjas į alkūnės sąnario kaulų bazės yra padengtos hialino kremzlės, kuri pagerina stumdomas. Į vieną bendrą ertmę atskirti judesio išsamumo užraktą. Atsižvelgiant į tai, kad alkūnės sąnario apima pečių ir alkūnių kaulų judėjimą, skersiniai poslinkiai nėra įvykdytos visiškai. Jie slopina įkaito raiščius. Jungtinio judėjimas yra dalyvauti, o interosseous membrana dilbio. Per tai yra melas nervus ir kraujagysles iki pusės pabaigos.

Jo pradžia tvirtinimo raumenis riešo ir čiurnos už maždaug riešo sąnario. Iš plonos raiščių daugybės reguliuoti peristaltiką judėjimą tiek su ranka atgal, ir į šonus.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

nykščio žmonių bendra paveldėjo iš beždžionių. Žmogaus anatomija yra panašus su sistemaNiemi mūsų senovės giminaičiai tik ši bendra. Anatomiškai, tai sukelia grabus refleksas. Tai kaulų artikuliacija padeda bendrauti su daugeliu supančių objektų aplinką.

Ligos sąnarių

žmonėms, sąnarių, galbūt labiausiai pažeidžiamų liga. Tarp pagrindinių patologijos būtina skirti hypermobility. Tai yra procesas, kai yra padidėjęs aktyvumas kaulų junginių už leistinų ašių taikymo sritį. Nepageidaujamai patempimas, todėl artikuliacija trunka giliai judėjimą, kuris yra labai bloga poveikį aplinkinių audinių kaulų galvų. Sukelti tokį judėjimą per tam tikrą laiką, kad deformacijos junginiai paviršiai. Ši liga yra paveldima, kaip ji dar turi būti peržiūrėta gydytojai ir mokslininkai.

Hypermobility dažnai diagnozuojamas jaunoms moterims ir genetiškai nustatytas. Ji veda prie deformacijos jungiamojo audinio ir ypač kaulų sąnarių.

Su šia liga natūra nėra labai rekomenduojama pasirinkti darbą, kuris ilgą laiką turi būti toje pačioje padėtyje. Be to, turi būti pasirūpinta užsiimti sportu, nes yra dar labiau hiperekstenzija raiščių rizika. , Kad, savo ruožtu, galai su išsiplėtusių venų arba osteoartrito.

Dažniausiai ligos forma:

Sveiki sąnariai yra mūsų laiko, kuris yra sunku pastebėti, kol asmuo yra susidūręs su jos problemos prabanga. Kai kas judėjimas tam tikra artikuliacijos daroma su skausmu, asmuo gali duoti daug atkurti sveikatą.

žmogaus gyvenimas būtų sunku įsivaizduoti be tikslių ir užtikrintai judesius. Kalbėdamas bet profesijos kuriame dalyvavo žmogaus fizinį pajėgumą, turėtų pagerbti sąnarių ir raiščių pagalba. Jie aktyvuoja refleksas, ir mes vargu ar kada nors pastebėsite, kaip niekingas nuspręsti mūsų likimą nuo vairavimo, ištrinkiteivaya sudėtinga operacija. Į visa tai mes padėjo sąnarių kuri gali paversti gyvenimą taip, kaip jūs norite daryti.

Tipai judesio sąnarius. Klasifikacija sąnarių kartu sukimosi ir forma.

ašių

jungtys yra suskirstyti jų sąnarių forma paviršiaiir iki sukimosi ašių skaičius,, aplink kurią atliktasjudėjimas šių sąnarių.

Formasąnarių paviršiai nustato ašys, aplink kurią eismo eina skaičių. Jungtys gali būti vienviečiai, dviviečiai ir multi-ašis.

vienaašiaisąnariai yra cilindrinis ir Bloczkowysąnariai, taip pat cilindrinių(natūra Bloczkowy). Paskatinti – proksimalinį ir distalinį radioulnar ir mediana atlantiniu ašinio. Judėjimas – , pasukite, aplink vieną ašį. Ginglymoid – tai interfalanginiai ir čiurnos sąnarių, spiralės – humeroulnar bendra. Judėjimas atsiranda aplink juos priekinės (skersine)krypčiai – tai sulenkimą ir išplėtimas.

Dviašesąnariai yra elipsės formos, balno ir condylarjungtys. Elipsės formos ir balno bendra judėjimas atsiranda aplink visąkrypčiai – sulenkimą ir išplėtimasir Sagitālskrypčiai – mesti ir pagrobimo. Elipsės formos – riešo, smilkinio-sąnarių; balno – riešo sandūrą nykščio, krūtinkaulio-raktikaulio. Kad condylar sąnarių įvyksta sulenkimą ir išplėtimasaplink visąašis ir sukimosi aplinkišilginė ašis .apima condylar kelio ir atlanto-pakaušio sąnarių.

daugiaašiusąnariai yra rutulio formos, puodelio formos(iš sferinės rūšies)ir vienodosąnarių i></. Sferiniai ir dubenėlio formos sąnarių judėjimoatsirasti trimis ašimis:visąsulenkimą ir išplėtimasSagitālslieto ir pagrobimoir vertikalios išilginėskrypčiai – sukimosisferinėmis -. ji yra pečių sąnarių, puodelio formos – klubo, skiriasi nuo peties didesnio gylio iš Sudėtinė duobė, kuri apima daugiau nei pusę galvos, taigi klubo judėjimas yra ribojamas palyginti su peties. plokštuminissąnarių judėjimastaip pat atliekamas aplink trys viena kitai statmenų ašių: priekinės, Sagitāls ir išilginio pjūvio bet masto judesiai apribotadėl to, kad plokščių paviršių. Su plokščia priklauso kulno, riešo ir šoninis atlanto-šarnyrais.

užpakalinėje dalyje (paviršiaus) raumenų, funkcija, inervacija.

paviršinius raumenis iš nugaros yra išdėstyti dviem sluoksniais. Pirmasis sluoksnis apima trapecijos M ir M latissimus atgal į sekundę – .. didelių ir mažų rombo raumenys, m Levator mentės ir viršutinės serratus užpakalinės prastesnės raumenų.

.

trapecijos formos m-. išplėtimas n. (Garo 11) ir gimdos kaklelio rezginio šakos. Raumenų pridedamas prie acromion ir mentės nugarėlė ir raktikaulio acromial pabaigoje – ašmenys arčiau stuburo, paverčia jį išplečia gimdos kaklelio stuburo dalies,, tentiniai galvą atgal.

Plačiausias m atgal (. M latissimus Dorsey)-. grudospinnoy nervų(trumpesni nervai žasto rezginio)raumenų yra pritvirtintas prie nedidelio kalvelė keteros. žastikaulis – “veda jo peties, sukasi jis medially,, stangrina kūną į rankas ne fiksuotase-oji viršuje. galūnių.

Dideli ir maži rombo raumenys ir m Levator mentės “-. nugaros nervo diskas”, (trumpas filialai žasto rezginį), rombo , yra pridedami prie medialinio krašto mentės – traukti ašmenų link stuburo ir į viršų. M. Levator mentės “yra pritvirtintas prie viršutinio kampo ašmenimis – ” pakelia viršutinę mentės kampasir traukia medially.

viršutinė ir apatinė galinių pavarųraumenys – tarpšonkaulinių nervų. Į viršų, pavarų dalyvauja įkvepiamo akto kelia šonkaulių 2-5. nuleisti, pavarų dalyvauja akto iškvėpimas”žemyn 11-12 šonkaulių.

Keystone. prasideda nuo išorės pakaušio keteros, į sprando raiščio, kad didžiojo krabo procesams, 7. gimdos kaklelio ir visi krūtinės ląstos slankstelių.

Plačiausia m atgal -. 6 iš didžiojo krabo procesų apatinio krūtinės, juosmens slankstelių ir visų DORS. iš kryžkaulio paviršiaus.

28. Krūtinės raumenys. Trikampiai krūtinės.

Paviršiauskrūtinės raumenys yra pectoralis major, pectoralis nepilnametis, poraktinės ir serratus priekinės. giliai- išorės ir vidaus tarpšonkaulinių, subcostal ir šoninės krūtinės raumenis. Deep raumenys įnervuotą tarpšonkaulinių nervų.

krūtinės m.guli ant priekinės krūtinės ląstos yra raktikaulio dalis Stereo-pakrantės dalis ir pilvo dalisir atitinkamai prasideda raktikaulio, krūtinkaulių, briaunų (2 -7) ir makšties tiesiai m. pilvo. Jis yra prijungtas, , kad į didesnė gumburų petieskauliukai keteros.

Seklus krūtinės ląstos m-. Plokščias, trikampio formos, yra po didelis, būdas Sia kraštai 2-5ir eina į coracoidašmenys. Abu raumenys įnervuotą šoninės ir vidutinis krūtinės nervų(trumpą veterinarąve žasto rezginio).

serratus priekinėsraumenų įnervuotą ilgas krūtinės nervų(trumpi šakos pečiai Weave), keturkampis formos, guli ant krūtinės ląstos pusėje, prasideda dantis nuo 1-9 šonkauliaiir eiti į medialinio krašto ir apatinio kampo mentės.

trikampiai krūtinės.didelis, ir mažas krūtinės raumenų forma priekinės sienelės pažasties ertmę.Tai yra izoliuotas trys trikampiai.

1. – šonkaulio-raktikaulio trikampis,tarp raktikaulio ir viršutinio krašto pectoralis nepilnametis m.

2. – briauna trikampis, atitinka į pectoralis nepilnametis m kontūrų.

3. – krūtininė trikampis,, tarp apatinių kraštų mažų ir didelių krūtinės raumenis.

trikampiai yra svarbios atsižvelgiant į pažasties arterija, kuri suteikia filialus šiose trikampių topografija. Per pirmąjį – ir grudoakromialnuyu. ., Ir tt, o antruoju – šoninio pilvą, trečiosios -. Subskapuliarinės a. ir priekinių ir galinių arterija vokai žastikaulio.

data: 2018/11/24; Peržiūros: 574; Darbo tvarką

Tipai žmogaus sąnariai

Žmogaus skeletas susideda iš daugiau nei 200 kaulų, kurių dauguma priemonės yra sujungtos kilnojamojo sąnarių ir raiščių. Tai jų dėka žmonės gali laisvai judėti ir atlikti įvairias manipuliacijas. Apskritai, visi tos pačios struktūros, sąnariai. Jie skiriasi tik forma, simbolių judėjimo, o karjeriniai kaulų skaičius.

Tipai žmogaus sąnariai

Jungtys paprastas ir sudėtingas

Dėl anatominės sąnarių prietaiso klasifikaciją

Pasak anatominės vieneto sąnarių yra suskirstyti į:

    

 1. Paprasta. Junginys susideda iš dviejų kaulų. Pavyzdys – peties arba interfalanginiai sąnarių.
 2.   

 3. kompleksas. Bendras sudaro 3 ar daugiau kaulai. Pavyzdys – alkūnė,.
 4.   

 5. Kombinuotas. Fiziologiškai du SoestVA egzistuoti atskirai, tačiau veikia tik pora. Tokiu būdu išdėstyti smilkinio-sąnarį (ji yra neįmanoma praleisti tik kairę arba į dešinę pusę žandikaulio, du bendra darbo tuo pačiu metu). Dar vienas pavyzdys – yra išdėstyti simetriškai sąnarių briaunų stuburo. Žmogaus stuburo struktūra yra tokia, kad judėjimas viename iš jų reiškia, kad kitą poslinkis. Siekiant tiksliau suprasti veikimo principą, skaityti straipsnį su gražių iliustracijų žmogaus stuburo struktūrą.
 6.   

 7. kompleksas. Atsižvelgiant į bendrosios plyšio yra padalintas į dvi ertmes, kremzlės arba menisko. Pavyzdys yra kelio sąnario.

klasifikavimas sąnarių, kurių forma

Pagal sąnario forma gali būti:

paskirstymas pagal judesio pobūdžio

gali kilti kaulų judėjimas sąnario aplink tris ašis – sagitalinė, vertikali ir skersai. Jie visi yra tarpusavyje statmenos. Sagitāls ašis yra ta kryptimi, nuo priekio link galo, vertikalus – iš viršaus į apačią, perdavimas – vienas nuo kito lygiagrečiai prailgintų rankas.
Pagal ašių sukimosi sąnarių skaičių yra skirstomi į:

santrauka judesių sąnarių

ašių skaičius sudaro bendrus Pavyzdžiai

vieną cilindrinį mediana antlantoosevoy (esantis tarp 1 ir 2 gimdos kaklelio slankstelio)

Vienas Alkūnės Bloczkowy

Dviejų Ellipsoid pakaušio (jungia kaukolės bazę prie viršutinės gimdos kaklelio slankstelio)

dviejų condylar kelio

du prie balnelio riešo nykščio

Trys sferinėmis pečių

Trys Butas Dugootroschatye sąnariai (apima visus stuburo dalis)

klasifikavimas bendrą judėjimo:

judėjimas aplink priekinio (horizontaliai) ašies – .. lankstumu (flexio), ty tarp lankstusis kaulų kampu sumažėjimasir, ir išplėtimas (extensio), m. e. in šio kampo padidėjimas.
judėjimas aplink sagitalioje (horizontalus) krypčiai – pareikšti (adductio), ty požiūrio į vidurinei plokštumai, ir paskirstant (abductio), ty pašalinus iš jos …..
judėjimas apie vertikalią ašį, ty sukimosi (pasukimo kampas): .. vidinėje pusėje (pronatio) ir į išorę (supinatio).
sukamasis judėjimas (circumductio), kuriame yra perėjimas nuo vienos ašies į kitą, ir viename gale kaulų aprašoma apskritimą, ir visą kaulų – kūgio

formos.

jungtimi.B yra tokie, vadinamas Šarnyrinė jungtis anatomija (junginys) iš dviejų ar daugiau kaulų. Žinduolių, šarnyrinės paprastai suskirstyti į tris grupes: synarthrosis – stacionarus (fiksuoto); Plokščia sąnarį (polusustavy) – judamoji dalis; ir diarthrosis (true sąnarių) – mobili. Dauguma sąnarių yra susijęs su sąnarių judrumą.

Fiksuotas sąnarius.

synarthrosis – tiesioginis ryšys tarp dviejų kaulų be tarpų tarp jų. Junginys gali užsiimti plonu sluoksniu Pluoštinių jungiamojo audinio ar kremzlių. Į kaukolės yra keturių tipų synarthrosis. Siūlės – tarp plokščių kaulų kaukolei ryšio; tipiškas pavyzdys – tarp Parietal ir priekinės kaulų siūlės. Schindylesis – synarthrosis forma, kurioje kaulų plokštė apima lizdą arba išėmą Kita kaulo. Tokiu būdu prijungtas Coulter (mediana veido kaulų) ir gomurikaulis. Gomfoz – synarthrosis tipas, kuriame kūginė apendiksas Vieno kaulo įtraukti į kitos išėma kaulų. Žmogaus organizme nėra dviejų kaulų artikuliacija, bet tai yra gerai prijungtas su žandikaulio dantis. Synchondrosis – nuolatinis ryšys per kaulų kremzlių; Tai būdinga jaunesnio amžiaus ir įvyksta, pavyzdžiui, tarp galų ir vidurinės dalies ilgųjų kaulų; Suaugusiems, šie kremzlių sukaulėti. Panašus bendra tarp pleištakaulis, įsikūręs prie kaukolės pagrindo ir pakauškaulis viduryje saugomas už keletą metų po gimimo vaiko.

DalisI. Petritskaya mazgas

paprastai turi Fibro-kremzlinėms diską arba plokštę (čia yra tarpslankstelinių diskų) tarp dviejų elementų su kaulais arba kaulų yra sujungti tankus neelastinga raiščius. Pirmasis tipas yra vadinamas sąvaržos, antrasis – syndesmosis. Suderinamumo tarp stuburo įstaigas tarpslankstelinių diskų forma yra tipiškas vidurį, ir tarp viršutinės galuose šeivikaulių ir blauzdikaulio blauzdos šarnyro – kurio syndesmosis

Pavyzdžiui.

judamą sąnarių

– labiausiai paplitusi gyvūnų. Šio tipo jungtys (tikri jungtis) kaulingas paviršiai yra padengtos sąnario kremzlės, ir bendra yra apgaubtas Pluoštinių jungiamojo audinio, sąnarių pamušalu viduje korpuso kapsulę. Ląstelių, kurios išskiria tepalinis skystis apvalkalą, kuris palengvina judėjimą sąnarį. Pagal diarthrosis yra ginglymoid ir cilindro formos (strypas, rotacinės) sąnarių, taip pat rutulio formos, plokščia (judesiai yra valcavimo pobūdis), balno ir condylar (elipsės).

Bloczkowy sąnarius.

Būdingas pavyzdys – tarp pirštikaulius sąnarius. Judėjimas apsiriboja vienoje plokštumoje: pirmyn – atgal. Kaulų guli ant tiesia linija iš šono tūris iš jų turėti stiprią užtikrinimo raiščius. TMJ reiškia ginglymoid per, nors tai yra įmanoma ir stumdomas judėjimą. Kelio ir kulkšnies sąnariai gali būti šiek tiek rotacija, todėl, kad jie nėra tipiški Bloczkowy sąnariai, nors pagrindinis judėjimas šių pirmyn – atgal.

Cilindriniai sąnarių

Yra dviejų tipų. Pavyzdžiai sudaro bendros tarp pirmojo ir antrojo kaklo slankstelių (atlasu ir ašis) ir tarp spindulio ir alkūnkaulio galvos Rėmo. Atlantiniu-ašinis bendra odontoid procesas antrojo gimdos kaklelio slankstelio patenka į pirmojo kaklo slankstelių angą, turintys žiedo formą, ir yra paliekamas raiščių taip, kad judėjimas yra apribota sukimąsi aplink kaulų. Sandūra tarp galva šviesų šarvasTI ir alkūnkaulis žiedas apima radialines griovelius alkūnkaulis ir apvalūs raiščius, fiksuojančią galvos spinduliu, taip, kad galėtų suktis. Kitaip tariant, atlantiniu-ašinis bendra strypas (odontoid procesas) yra fiksuotas ir žiedas sukasi aplink jį, ir, esantys radioulnar bendrą žiede yra fiksuota ir viduje strypinių sukasi.

šarnyrai

pateikia didžiausią judėjimo intervalą: tai įmanoma, ir sukimąsi ir fleksija, taip, kad galūnė gali apibūdinti kūgio; Judėjimas yra ribojamas tik porinių paviršių matmenų. Pavyzdžiai yra pečių ir klubų sąnarius. Abu juos sudaro puoduko formos įduba, kurioje yra sferinį galvą.

plokšti sąnarių.

Tai paprasčiausias forma sąnario; paprastai, jis yra suformuotas dviejų lygaus kaulų porcija. Judesių amplitudė yra tik raiščių ir kaulų spindulių kraštus PORAVIMOSI paviršių. Kai kurie plokšti sąnarių susideda iš šiek tiek įgaubtos ir šiek tiek išlenkti paviršių. Šitie yra riešo ir kulkšnies sąnario, sakroiliinių, ir SĄNARINIŲ procesų slankstelių sąnarius.

Balnelio sąnarių

“primenantis balno raitelis, kuris gali padaryti pirmyn – atgal ir svyravimų į šonus. Bet sėdi iki jo balnakilpės, raitelis negalės padaryti rotacinį judesį, tada tai gali trukdyti jo kojų; kaip neįmanoma pasukti balno sąnario. Šis bendrą realiai nustatyto tipo žmogaus tik nykščio pagrindo: riešo sąnarių, kuri tarnauja kaip pirmojo plaštakos kaulų sėdynės, ir dviratininko – trapecijos formos kaulų riešo

.

condylar sąnarius.

veiksmų panašus į balnai, ty jie gali lenkimo – pratęsimo, pritraukimo – pagrobimą, taip pat lanko judesius. Sukimosi neįmanoma. Į šio tipo priklauso, pavyzdžiui, riešo sąnarių tarp sija, kurios Łódkowaty ir Pusmēnessveidīgs kaulų riešo.

sąnariai turi EILĖozvonochnyh.

ligų sąnarius.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Bet koks sąnarių uždegimas yra vadinamas artritas. Atskirti įvairių tipų artritu, kad priežastis yra infekcija, degeneracinių procesų, auglių, traumos arba medžiagų apykaitos sutrikimai. Reumatoidinio artrito, sąnarių sutinsta, skausminga ir standumas. Dažniausiai pasireiškia rankos, kelio ir klubo sąnarių ir stuburo sąnarius. Priežastis ligos lieka neaiški. Sinovitas – uždegimas sinovinės membranos – labai skausminga sąlyga, kuri atsiranda kaip žalos arba susirgti infekcine liga į sąnario kapsulės rezultatas. Dažnai ligų, sąnarių komplikacija yra patempimų. Bendrų traumų yra patempimų ir išnirimų sąnarių su daline plyšimo raiščių. Labai skausmingos vidusąnarinių kremzlės sužalojimų, ypač kelio sąnario. Kylančius iš bendrų sąaugų sukelti ankilozės – sąnarių judrumo ir imperforate. . irartritas. Podagra.

Lagranmasade