Taršos sąnario išnirimas

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

Šiandien mes atskleisti tema: “. Dislokacija čiurnos sąnarių” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

gydymo metodus dislokacija pėdos, simptomų sužalojimo, jo identifikavimo

Dislokacija kojų šalia pėdos – tai yra vienas iš labiausiai paplitusių traumų, kurios atsiranda tarp sportininkų. Tačiau žmonėms, tai nėra nesusijęs su sportu, gali atsirasti žala, ypač žiemą. Dislokacija – iš raiščių pažeidimas tilptų kartu. Sunkius sužeidimus dažnai atsitinka sąnario kapsulės plyšimas, šalia kraujagyslės, nervai. Traumos sustabdyti, sukeliantis stiprų skausmą ir su pėdos problemomis darbe. Taisyklės restauravimas motorinio aktyvumo priklauso, kaip gerai pirmąją pagalbą ir pakėlė papildomų būdų korekcijos ir reabilitacijos. pažeidimas kodą TLK-10 S93.

pėdos

Struktūra

Daug tipų patempimų pėdos yra paaiškinta medicinos mokslo iš kaulų, sudarančių galūnę daug. Jie yra 26, ne mažiau kaip 27.

pėdų – sunku išdėstyti galūnių, daro svarbų darbą. Ši parama funkcija ir elastingas. Tai užtikrina, kad:

    

 • statinė vertikali padėtis;
 •   

 • bėgiojimas ir pėsčiomis;
 •   

 • šokinėja.

papėdėje 4 skyriai:

    

 1. masyvi galinio kulno kaulų. Tai buvo ji, kuris laikosi asmens svorį. Kaulų reiškia čiurnos, bet tuo kulkšnies užpakalinėje dalyje.
 2.   

 3. Tarsusas, esantis kulkšnies sandūroje. Tai keli trumpi kaulai, kurie yra glaudžiai liečiasi vienas su kitu. Jų ryšys yra labai stiprus, nes raiščių. Pagrindinis tikslas raiščių – apie išilginę arka formavimas, kuris palengvina judėjimą, o vaikščioti.
 4.   

 5. kita dalis – Śródstopie. Ji apima vėduoklės formos skirtingų vamzdiniai kaulų, leidžianti padidinti guolio sritįkiekvieno veiksmo metu. Raiščių tarp Padikaulių ir čiurnos kryželis raktą Lisfranc.

apvalinimo pėdų pirštikaulių. Jie yra labiausiai mobili. Dėl falanga jeigu impulsą vaikščioti, bėgiojimą ir šokinėjimą.

Priežastys dislokacija

gali dislokuoti jokių sąnarių pėdos srityje. Dažniausiai susiduriama su traumos iš čiurnos ir pėdos traumos. Pasitempiau ji manė tą dalį, kuri yra žemiau pažeisto sąnario. Traumos yra išorėje ir viduje. Sunkumas gali būti skirtingi, pagal šią funkciją spinduliavimo normalaus ir dalinių variantų. Dalinio (arba kitaip subluxation) išlieka nedidelis kontaktas tarp gretimų paviršių. Visu dislokacijos visiškai prarado kontaktą. Sunkios traumos dažnai papildo lūžis.

Yra daug priežasčių, patologijos:

    

 1. traumų. Kyla, kai staiga netikėtai tūris, sukimo, kad pėdos dalimi yra susijusi su kita dalis tęsiasi. Taip atsitinka dėl poveikio, kritimo.
 2.   

 3. patologija. Šie dislokacija yra laikoma nepagrindine komplikacijų tam tikrų ligų. Šios sritys apima artritas, naviko, artritas buvimą, sutrikimų raiščių, įgimtų anomalijų raiščių ir kaulų.
 4.   

 5. būdingas silpnumas raiščių. Ji diagnozuojama vaikams per pirmąsias kelias gyvenimo savaites. Bet tai ne visada, nes yra tikimybė, kad diagnozuoti problemą tik po vaikas.

priežastys yra įgimta dislokacija žalos gimdymo metu, sutrikęs vaisiaus poziciją gimdoje, problemos ir raumenų sistema.

Variacijos

Visi patempimų skirstomi į šias rūšis:

    

 1. subtalar. Kulkšnė yra vis dar vietoje, ir greta kulno, stačiakampio gretasienio ir Navicular skiriasi. Tuo pat metu gerokai sužeisti minkštųjų audinių kraujagysles. Sąnarių ertmės ir audinių apėmė didelį hematoma. Taigi ten yra patinimas, skausmas, Naruraukšles kraujotaka į pėdos maistinių medžiagų. Važiuojant šį žalos padidina gangrena pėdos riziką.
 2.   

 3. Išnarinimas perdavimas jungtis, suformuota čiurnos. Tai pasireiškia tiesioginiu poveikiu trauminio faktoriaus. Stop būdami dislokuoti viduje oda nugaros pusėje yra stipriai ištemptas. palpuojant metu gydytojas aptinka Navicular kaulo poslinkio. Stiprus patinimas.
 4.   

 5. Išnarinimas Padikaulių. Vienas iš rečiausių pėdos traumos. Paprastai sukelia žalą į priekinės briaunos. Traumų mechanizmas – nusileisti ant pirštų. Tuo pačiu metu perkeliant pirmoji ir penktoji falanga kaulus ar visi penki. Tampa sunkia deformacija pėdos, patinimas, nukentėjusysis negali žingsnis koja. Ir sudėtinga judesius su jo pirštai.

Kaip ir atleiskite pirštą patempimų. Dažniausiai tai atsitinka su metatarsophalangeal sąnario nykščio. Pirštas perėjo į vidų ženkliai arba į išorę. Žalos provokuoja stiprus skausmas, kad padidėja ėjimo metu ir stumia nuo žemės sužeista koja. Sunku padažas, dėvėti batai, kartais neįmanoma.

Simptomai ir požymiai

kiekvienas turi savo simptomus žalos, o būtent:

    
 1. Dislokacija čiurnos skausmas, pastebimas deformacijos, nesklandumus, nukentėjusysis negali vaikščioti arba liesos ant kojų.
 2.   

 3. subtalar dislokacija: iš didelio skausmo ir deformacijos išoriniu
 4. apraiška.
    

 5. Dislokacija čiurnos sąnarys: variklinių veiklos stotelių, aštrus skausmas su judėjimo minimumo, didėja edemos, stiprus mėlynavimas ir patinimas
 6. stoka.
    

 7. dislokacija pėdos dalys: pėdos trumpinimas, jo deformacijos ir skausmas.
 8.   

 9. Dislokacija falanga: deformacija pirštais, stiprus skausmas, patinimas.

Kaip į: išnirimo ar patempimas

tempimo vadinamas raiščių plyšimas. Taigi pluoštai gali būti pažeista mažinimą. Šiuo atveju tai pasireiškia patinimas veltinisskausmas, patinimas ir, atrodo hematoma. Skirtingai nuo tempimo ir išnirimas akivaizdus – į tempimo kaulų nepatiria atveju, bet kai įmanoma dislokacija gali sugadinti raumenų ir kaulų audinį. Rentgeno spindulių yra reikalinga tiksliam diagnozę. Po studijų paveikslėlį gydytojas nustato sužalojimo tipą.

Pirmoji pagalba: Ką daryti

Draudžiama bandyti sumažinti sustabdyti dėl jų pačių. Jūs galite pabloginti tik žalą ir sukelti pavojingų komplikacijų. Norėdami perkelti sužeistą koją, taip pat neturėtų būti.

Pirmoji pagalba namuose yra įgyvendinti šiuos veiksmus:

    

 1. Augalų auka patogiai.
 2.   

 3. žiemos avalynės šaudyti draudžiama, todėl, kad nebūtų nušalęs kojas.
 4.   

 5. imobilizuoti pėdų priemones po ranka – kad stora sklandžiai objekto tinkamą dydį ir pritvirtinkite jį su tvarsčiu, nekeičiant pėdos
 6. poziciją.
    

 7. Prisegti atšaldyti kompresą 10 minučių, tai 30 minučių jį dar kartą.
 8.   

 9. Rašyti nuskausminamieji.

Tai turėtų būti įmanoma greitai atnešti pacientui į ligoninę.

Siekiant nustatyti sužalojimų ir galimų susijusios problemos aukai sunkumas atliekamas rentgenogramą pėdos ir šoninių projekcijų. Remiantis jos rezultatais, gydytojas nustato gydymo dislokacija pėdos tipas :. konservatorių ar rezoliucinės

Gydymo pradžioje – sumažinti dislokacinius gydytojas pagal vietos ar bendrąją anesteziją. Be to, bendri su imobilizuotais gipso įtvarai, vyksta galutinis rentgeno spindulius.

procesas, pakoreguokite

Nepriklausomai nuo žalos sunkumą reikia mažinti. Geriau tai daryti iki šviežių žalą. Lėtinis patempimų, kai nuo sužalojimo buvo daugiau nei 3 savaites, gydyti tik chirurginiu būdu.

iš naujo etapai yra:

    

 1. anestezija. Atkurti struktūrą ir vietą sąnario yra patogiau po intraveninės narkozės, nes jis greitai ir gerai atpalaiduoja raumenis.
 2.   

 3. diaplasis.
 4.   

 5. Įsipareigoti.Ėjo dauguma skyrimo, ji privalo atlikti iki 10 savaičių.

, per pėdos imobilizacijos draudžiama ja remtis. Nuėmus gipsą reikalingą reabilitacijos su kineziterapijos, masažo ir kitų metodų išieškojimo mobilumo pagalba.

judėjimą atkūrimas pėdos

Po sąnarių kapsulės atsigavo, būtina pradėti galutinį etapą reabilitacijos terapijos grįžti į savo įprastą fizinį aktyvumą. Specialistas pagal žalos sunkumą bus pasirinkti, kaip efektyviai gydyti:

    

 1. Dienos šviesos gimnastika. už kulkšnies pratimai rekomenduojami gydančio gydytojo ar treneriu LFK.
 2.   

 3. Masažas pėdų. Kursas turi profesionalų masažo terapeutas. Jis efektyviai plėtoja sąnarių, raumenų ir raiščių. Po galutinio gydymo ji moko pacientui veiksmų, kad leidžiama vykdyti dėl jų pačių rinkinį.
 4.   

 5. Nešioti ortopedinius batus, padeda išvengti atrofija ir deformacijos pėdos.
 6.   

 7. Kojų gydymas namuose yra naudoti tepalus su analgetikais liekamųjų skausmui mažinti (diklofenako, Diklogelya). Vaistai paskyrė gydytojas.

Gimnastika reabilitacijos

Sekite visas rekomendacijas padeda greitai atstatyti koją ir grįžti į pažįstamą gyvenimą.

Komplikacijos

Po gali atsirasti žala ir netinkamo gydymo komplikacijų:

    

 • lėtinis dislokacija – iš neteisingai pasirinktą gydymo pasekmė;
 •   

 • sausgyslės plyšimas;
 •   

 • artrozė, artritas;
 •   

 • neurologinių problemų dėl traumų nervinių pluoštų;
 •   

 • žaizdos infekcija į atvirą lūžio atveju – tai sukelia karščiavimą, paraudimas, abscesas;
 •   

 • kraujagyslių trombozė dėl kraujagyslių traumos.

Sprains pėdos pasitaiko rečiau nei traumų į kitas kūno dalis. Stiprinti ir užkirsti kelią žalai prie upesomenduetsya pėsčiomis basomis ant smėlio, žvyro, kilimo jūsų pirštai, renkant nedideles daiktus nuo grindų su savo pirštų.

Išnarinimas – žalos, kuri reikalauja ilgalaikio gydymo tuo traumos. Jei laiku pagalba neteikiama, tai veda prie negrįžtamų arba sunkiomis korekcijos poveikį. Taigi, bent menkiausią įtarimų traumos turėtų kreiptis į gydytoją.

Ženklai, simptomai ir gydymas dislokacija pėdos

Tarp visų išnirimų, išnirimas pėdos pasitaiko retų atvejų, susijusių su nuo raištis vientisumo pažeidimus, kartais – kauluose elementus. Žmogaus pėdos struktūra turi daugiau nei 25 kaulus, kad suformuoti pagrindinius padalinius: čiurnos, pado ir falangų. Čiurnos susideda iš šokikaulio, Kulnakaulio, Navicular, kuboidu ir pleišto formų kaulų. Kulkšnies sujungia Astragalus ir blauzdos kaulą, ir kartu jie sudaro stabilią šakute, kad turi apkrovą į asmens svorį forma natūra.

Tipai gedimus

klasifikavimas išnirimų pėdos yra taip:

    

 • subtalar dislokacija pėdos diagnozuojama keliais atvejais. Pagrindinė priežastis, dėl šios žalos rūšies – tucking galūnių. Būdingi simptomai kyla dėl raiščių plyšimo, o intensyvaus skausmas, patinimas ir deformacija forma. Siekiant patvirtinti diagnozę ir atskirti nuo išniro lūžio radiografijos nereikia.
 •   

 • Žala Astragalus.
 •   

 • išnirimas iš čiurnos srityje pėsčiomis lydi intensyvus skausmas nukentėjusio kojos. Kiti požymiai dislokacija pėdos – Sunkios patinimas formavimas, dažymas odos melsvos spalvos, atskleidžia mėlynės ir deformacijas ir kulkšnies. Galūnių mobilumas yra griežtai ribojama, nukentėjusysis negali grįžti pėsčiomis.
 •   

 • Žala pirštai retai diagnozuojama. Priežastis gauti tokį žalos – tiesioginių smūgių poveikį. Yra į jausmas simptomų forma plėtraskausmas, deformacijos pirštų, iš edemų susidarymo.
 •   

 • Žala kaulinio audinio atsižvelgiant į priekinių kulniukų zonoje gali būti visiškai arba neišsami. Simptomai atitinkamam pacientui į patinimas, stiprus skausmas, sutrumpinti ir pratęsimo pėdos forma.
 •   

 • Žala čiurnos kaulų gali lydėti skausmas, patinimas, deformacija kojas. Tuo pažeidimo vietoje pastebėta kraujotakos sutrikimų.

Jei pėdos patempimų kartu su traumų ligamentous aparatai ir kaulų ląstelių – toks sužalojimas buvo klasifikuojamas kaip sunkus. Normaliai paveiktų sąnarių bus galima tik tada, jei gydytojas tinkamai lygina kaulų fragmentai.

Pagrindinės priežastys, kurios gali išprovokuoti įvairių tipų snukio traumos:

    

 • staiga smurtinio lenkimo pėdos poveikis vieninteliu srityje.
 •   

 • stiprus poveikis į blauzdos ant nugaros arba priekyje srityje.
 •   

 • tucking langelio šoną arba iš.
 •   

 • kritimas iš didelio aukščio.
 •   

 • SHARP posūkis pėsčiomis.
 •   

 • Stiprus, tiesioginis smūgis į pirštu.

Žmonės, kurie susidūrė su panašia traumos yra įdomu, ką daryti su dislokacija? Šiuo atveju, bet kuriuo atveju negali sumažinti kaulų ar sąnarių sau. Auka turi būti paguldytas į ligoninę kuo greičiau arba priimtas į artimiausią skubios pagalbos stoties.

Pirmoji pagalba

Pirmoji pagalba dislokacija pėdos yra įgyvendinti šias rekomendacijas:

    

 • Nukentėjusysis privalo užtikrinti ramybę. Pacientas turi būti sėdimoje padėtyje.
 •   

 • yra taikomas šalto vieta traumos (pvz, butelis suvynioti į rankšluosčio iš šaldytuvo). Iš šaltą kompresą trukmė neturėtų viršyti 5-7 minutes. Po 20-30 minučių, šalčio, gali būti vėl taikomi.
 •   

 • pažeistą galūnę turėtų būti nustatomos: tai padarytirebuetsya perdangos kopėčių padangą, kuri gali būti pagaminti iš lengvai prieinamų medžiagų (mažų lentų, tvarsliava, audinio). Auka negali nutraukti juda į priekį, atgal ar į šoną, – jis turi būti toje pačioje padėtyje, kokia traumų
 • metu.
    

 • Iš žiemos sezono neturėtų būti pašalintas iš nukentėjusiojo batus, nes tai gali sukelti hipotermija ir kraujotakos sutrikimai.
 •   

 • intensyvaus skausmo gali suteikti pacientui tabletes skausmo vaistus nuo NVNU grupės.
 •   

 • Ateityje, jums reikia kuo greičiau pristatyti nukentėjusioji į ligoninę ar žalos taško.

Savęs gydymas išnirimų yra nepriimtinas, nes jis negali suteikti tinkamą rezultatą ir išprovokuoti sunkių komplikacijų. Dėl tolimesnės pagalbos, kreipkitės į patyrusius traumatologai ir chirurgai.

Kaip sėkmingai teiks gydymo priklauso nuo šių veiksnių:

    

 • Kaip išsamiai išnagrinėjo savybes ir žalos tipą.
 •   

 • gydytojai atskleidė poslinkis kaulų fragmentų laiku.
 •   

 • Kas anestetikai buvo naudojami.
 •   

 • Kaip teisingai, tiksliai ir nuosekliai gydytojas padarė visus reikiamus manipuliacijų metu iš naujo.

Bendras schema terapijos taip:

    

 • Šviežias sumažinti dislokacija su bendrąją anesteziją arba laidumo anestezijai. Esant poreikiui, papildomai gali būti naudojami vaistai nuo raumenis atpalaiduojančių grupe.
 •   

 • Po mažinimo procedūra reikalauja bendrą fiksaciją su gipso įtvarai ir atlikti rentgenografijos kontrolę.
 •   

 • Trukmė imobilizacijos gali užtrukti iki 11 savaičių, priklausomai nuo žalos pobūdžio.
 •   

 • Kai tvarstis bus pašalintas, gydytojas turi paskirti fizioterapijos šilumos terapija, gydomųjų snukio vonios, terapija, šoko terapija, mankštos terapijos forma.

Prieš PreeceTupa terapija nebūtinai turi būti atliekamas keliais rentgeno projekcijomis.

Atranka tiksli režimas sutrinka pėdų atlieka gydytojas, atsižvelgiant į priežastis ir gedimo pobūdis:

    

 • Atsižvelgiant į terapijos subtalar tipo žalos žinoma reikalauja iš naujo procedūros, atliekamos naudojant laidų arba bendrąją anesteziją. Po to išniro galūnės nebūtinai imobilizuoti 1,5-2 mėnesius. Daugiau rekomendavo elementų fizinės terapijos ir medicinos gimnastika reabilitacijos procese dalyvautų buvo greitesnis ir leidžia pasiekti geriausią gydomąjį poveikį. 12 mėnesių po traumos rekomenduojama specialiai parinktų gydytojas ortopedinius batus naudojimą.
 •   

 • Terapija išnirimas kaulų elementų pėdos ir čiurnos atliktų tuo pačiu principu: sumažinti su anestezijos ar anesteziją, atkūrimo metu naudoti su fizioterapija ir mankštos terapijos aktyvacijos. Ateityje ji rekomendavo ortopedinių batų ir Supinatoriai naudojimą.
 •   

 • Jei traumos pirštai gydytojas atlieka sumažinti naudojant vietinius anestetikus, o tada bus rekomenduoti įtvaras įvedimo 14 dienų gydymo. Ateityje – gimnastika ir fizioterapinė.
 •   

 • gydyti išniro pėdos gydytojas bus ypač daug dėmesio skiriant čiurnos srityje. Pilnas išnirimas yra reta, ir lydi stiprus disfunkcija raiščių, taip pat sulaužytas kulkšnies. Kai kuriais atvejais čiurnos traumos gali būti derinamas su intraartikuliniam lūžių. Kadangi į kulkšnies žala dažnai lydi intensyvaus patinimas, nustatomas nuolatinis apskrito padažu iš karto po to, kai sumažinimas yra nerekomenduojama procedūrą. Nustatymas gipso leidžiama po to, kai edema (ne anksčiau nei po 4-6 dienų po to, kai sumažinimo procedūros) pašalinimo.

Jokiomis aplinkybėmis neturėtų būti leidžiama pulti pažeistą galūnę po sumažinimo procedūros. sunku povyazKi negalės laikyti kaulus pėdos, jei jie bus nedelsiant suteikta pernelyg apkrovos į paciento kūno svorį forma. Iš pradžioje streso pasekmės gali pasireikšti pakartotinai poslinkių forma. Ateityje jis yra kupinas sunkių komplikacijų dėl aštrių apriboti sąnarių mobilumą, reguliariai intensyvų skausmą ir potrauminių artrozė formų plėtrą forma.

Prevencija

Norėdami išvengti pasikartojančių pažeidimų pėdos rekomenduojama šias rekomendacijas:

    

 • žiemos sezoną rekomenduojama renkasi patogią avalynę eiti mažas, be kulnų.
 •   

 • nerekomenduojama šokti iš didelio aukščio.
 •   

 • Jei moteris nori aukštakulniai bateliai, transportavimo procesas turi būti atsargūs ir neskubi.
 •   

 • Tuo naudojasi turėtų žinoti apie saugumo priemones, laiką. turėtų būti prieš bet fizinis krūvis pagal įšilimo ir tempimo.

Šios traumos galūnių gali būti transformuota į lėtinę formą, todėl jums reikia stebėti savo sveikatą ir gyvenimo būdą.

Gal Jus domina:

išnirimas pėdų

Iš visų traumų gydymo dislokacija pėdos tipų yra labiausiai sudėtingas ir daug laiko atimantis procesas, ypač kai kartu su lūžio ir visiškai plyšimo raiščių. Pėdų deformacija – priklausantis sąnario kojų mechanizmo struktūros pažeidimas. Dėl šios priežasties gali tarnauti kaip šeimos istorijos, veikia uždegimą ar mechaninis žalą galūnių.

Iš dislokacijos Paaiškinimas pėdos

sąnarių

Sam dislokacija gali būti apibrėžiamas kaip stiprūs lenkimo nenatūralioje formos. Taip pat yra ir išvertimo pėdos tikimybė aukštyn, o Navicular kaulų žalą, bet tai atsitinka tik rudenį iš didelio aukščio.

Pagrindiniai veiksniai, provokuojantys pėdos ir jo sudėtinių dalių deformacijos:

    

 • lašas,
 •   

 • sužalojimų po kelių apiejie išėjo.

Žmogaus pėdos yra sudaryta iš 26 kaulų. Jie skirstomi į tris grupes:

    

 • čiurnos (kaulai įtraukti 7),
 •   

 • PĖDŲ,
 •   

 • pirštikaulių.

klasifikacija

Kulkšnies

Stabdžiai čiurnos ir raiščių pluoštai yra neveikiančių visiškai. Tai kaulų pasislinkimo tipas yra mažiau paplitęs nei kitos, ir gali būti:

Kai iškyla galutinis forma išorinių kulkšnies lūžių, ir kojinį yra perkeltas į išorę ir į šoną. Panaši situacija su pėdos vidų, kai vidinis kulkšnies lūžio į dvi dislokacija. Jei smarkiai nukentėjo per blauzdas ar labai aštrūs lenkimo padai gali atsirasti užpakalinės dislokacija, ir priekyje, priešingai, kai atlikti šiuos veiksmus iš nugaros pusės. Išsisukti iki sustojimo vėliau gali nesėkmingas nusileidimas rudenį.

subtalar sąnarių ir čiurnos skyrius

Tai yra labai reta žalos, kad kilti, jei staiga patempimas koją. Kai subtalar deformacijų pokyčiai Astragalus, raiščių plyšimo, yra aštrus skausmas ir patinimas. Į Čiurnos kaulų sužalojimų metu labai skauda, ​​ypač kojų judesius, patinę ir deformuotas. Yra kraujotakos sutrikimų galimybė.

Tarp pėdos kaulai (Chopart ir Lisfranc), pirštai

Gali būti paslinktos ar visiškai atskirus dalys. Tokiu būdu yra stiprus aštrus skausmas, tinimas, sutrumpinti ir išplėtimas pėdos dėl to, kad deformacijos ir kreipimo kilnojami dalių. Visu dislokacijos perkelti visas Padai, o neišsami, priešingai, tik keletą sričių. apatinės galūnės pirštai gali būti sužeistas tiesioginio smūgio į papėdėje. Deformacijos atsiranda tarp falangos ir pėdų kaulai, kuris sukelia stiprų skausmą, patinimą ir sutrumpinti iš išorinių pirštais.

Dažnio išnirimai į bendrą Chopart koja yra mažiau nei 0,5% kitų traumų.

ženklai deformacijos

Pagrindiniai dislokacija pėdos:

 • aštrus skausmas traumų metu,
 •   

 • patinimas žalos srityje,
 •   

 • Išorinė deformacija pėdos kaulų,
 •   

 • nesugebėjimas tapti terapija plotas.

Pirmoji pagalba

Svarbiausia prisiminti teikia skubią pagalbą nukentėjusiems su dislokacija – pačių nustatytų kaulų draudžiama. Paciento galūnių turi būti užtikrintas į pradinę padėtį, kai traumuojančio ir imtis į gydytoją kaip įmanoma greičiau, ir būkite atsargūs, ne deformuoti pėsčiomis nukentėjo sunkiausia. Tinka imobilizacijos bet kokių medžiagų, rankos lazdos, skėčiai, lazdos ar plokščių pavidalo. Svarbu, kad objektas buvo tiesioginis forma. Jei asmuo yra sužeistų namuose, tada reikia kreiptis ledo skausmui malšinti ir kraujosruvos.

Diagnostikos Metodai

Atpažinti paprastą dislokacija jos išorinius požymius: poslinkio ir deformacijos sąnario ir atskiras jo dalis, patinimas, cianozė ir skausmas nuo palpuojant – kaip pasireiškia simptomų dislokacija pėdos, kuriame ji gali būti diagnozuota. Tačiau, siekiant išsiaiškinti, kuris padalinys patyrė, jūs turite eiti per X-ray. Neturėtų būti ignoruojamas dislokacija pėdos, dėl sudėtingo anatomijos žalos poveikį gali sukelti nepageidaujamų pasekmių.

padermė Gydymo

Stiprus išnirimas yra lydėti pilna plyšimas snukio ir nutrūkstančia raiščio. Todėl svarbiausia gydymo dalis yra tinkamai sulankstyti fragmentus kaulų snukio, kuris dydis yra labai mažas. Kaip šviežių išnirimų, jie sumažina gydytoją vietoj paciento atvykimo į ligoninę. Tai reikalauja taikyti vietinę ar bendrąją anesteziją. Kitas etapas – dauguma nustatymas. Tačiau jis taikomas 4-5 dienoms po Pakoreguokite kaulai. Šis laikotarpis yra reikalingas siekiant sumažinti patinimą. Maždaug 8-12 savaičių – vidutinis dėvėti imobilizacijos tvarsliava, kuri priklauso nuo sužalojimo

sunkumo.

išnirimas riešo

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Ši žala gali būti taikoma konservatyvių gydymo metodų, kurie apima uždarą sumažinti kaulų. Tuo galinio dislokacija pėdos yra ištemptas ilgio, kad būtų perkelti jį į priekį ir atgal blauzdos. Po operacijos, galūnių tinkas imobilizuoti maždaug 8 savaites, ir dėl dislokacijos pėdos prevencijos papildomai pritvirtinus per stipinai. Šio asmens pabaigos prarado daugiau nei 3 mėnesius mobilumą.

Tara mazgas

išnirimas ar lūžis kaulo, reikia nedelsiant vpravki nes yra suspaudimo kraujagyslių ir nervų galūnės rizika. Jei uždara mažinimas kaulo neveikia, tada gydytojai naudoti chirurginės intervencijos, ir tada padaryti stipinų fiksaciją. Išnirimas subtalar sąnario yra būdinga tai, kad pėdos vidų ir raiščių plyšimo, poslinkio.

Po kaulų atakas pažeistą koją mažinimo nerekomenduojama dėl to, kad dauguma negalės atlaikyti asmens svorį.

Ką daryti namuose?

Pirmasis, ką reikia padaryti, kai dislokacija – laikytis visų gydančio gydytojo rekomendacijas ir laikytis jo nurodymų aiškiai. Siekiant išlaikyti gerklės kojos tilptų kietuosius pagalvės ir antklodė. Siekiant sumažinti skausmą leidžiama naudoti analgetinio tepalai ir geliai. Iš liaudies gynimo nuo skausmo ir sušvelninti raumenų padėti iš jonažolės arba keptos pieno nuoviras. Kitas svarbus etapas gydymo – terapinių pratimų vykdymas. Tačiau tai turėtų būti daroma nuėmus tinką. Reikėtų prisiminti, kad krovinys turi būti laipsniškas, kad nebūtų išprovokuoti pakartotinį žalos. Jei fizinio krūvio metu nerimauti daug skausmo, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.

Kaip suteikti pirmąją pagalbą dislokacija pėdos

Kojų traumų sugeba suburti žmones iš savo tradicinį gyvenimo būdą, nes jie atimti asmens judėjimo laisvės. Prieš tokios žalos, keli žmonės apdraustas, dažniausiai taiir yra ir absurdiška nelaimingo atsitikimo. Bendra žala yra pėdos išnirimas.

Dislokacija pėdos yra pažeistas kojos sujungimo taškas pagal trauminio jėgos įtaka. Praktiškai tai reiškia, kad jungtis paaiškėjo, ne nenatūralus kampu ir palieka sąlyčio su kaulu, raiščių plyšimo vietą. Tai gana dažnas reiškinys, nes pėdų anatomiškai pastatyta gana elastinga. Plyšiai šioje kojos dalis yra beveik nepasitaiko.

klasifikacija

pėdos traumos yra būdinga tai, kad gedimo lokalizacijos. Kitaip tariant, dislokacija yra klasifikuojami pažeidžiant vietose vietoje:

    

 • Kulkšnies;
 •   

 • Nobiras;
 •   

 • subtalar jungtis;
 •   

 • žalos čiurna (kitaip žinomas kaip “dislokacija Chopart»);
 •   

 • pėdų (kitaip žinomas kaip “Lisfranc dislokacijos»);
 •   

 • pirštų sąnariai.

Pėda yra pažeistas daugelyje vietų, kaip matyti iš traumų klasifikacija. Klinikinis vaizdas yra visiškai priklausoma nuo žalos rūšį, nes įvairių sąnarių skirtingai reaguoti į katastrofišką poveikį.

dr Bubnovsky “Kapeika produktas №1 atkurti normalų kraujo tiekimą į sąnarius. Jis padeda mėlynės ir traumų gydymui. Nugaros ir sąnarių bus kaip 18 metų, pakankamai laiko per dieną tepinėlis. »

Daugeliu atvejų yra išniro kulkšnis. Dalinis žala – suplėšyti raištis su bendru vietoje poveikio trauminio jėga. Tais retais atvejais, tai žalos gali lydėti sulaužytas kulkšnies.

Visas dislokacija pėdos reiškia pilną lūžis dviejų rūšių kulkšnis: intraartikuliniam ir papildomą sąnario. Dėl tokių patologijų turi savo klasifikaciją.

    

 1. Išorinis ir lūžio dislokacija: stotelė į šoną į išorę everted, išoriniai pertraukos (šeivikaulis) čiurnos kaulų.
 2.   

 3. Viduje: pėdų yra sulankstytas į vidų, o po to vidaus trūkio (blauzdikaulio) kaulų
 4.   

 5. Galinė – priežastys šios žalos rūšies, gali būti du: Sulenkite kojas su jėgos panaudojimą iš staiga pėsčiomis kryptimi pateko į blauzdikaulio
 6. priekyje.
    

 7. atveju visą dėl to, kad pėdos lenkimo priešinga kryptimi arba galinio smūgio į blauzdos.
 8.   

 9. Viršutinis – retas reiškinys, kuris vyksta, kai krenta iš didelio aukščio.

simptomų patologija

Klinikinis vaizdas yra panašus išnirimų visais atvejais, net jei jis yra apibūdinamas kaip tam tikros rūšies žalos funkcija. SHARP ataka stiprus skausmas – auka negali tiksliai nustatyti kovos sindromas vietą, nes ji apima visą koją.

minkštųjų audinių aplink nukentėjusio sąnario palaipsniui išsipūsti. Po patinimas atsiranda didelė mėlynė plačiai išsiliejo po oda. Tai atsitinka dėl to, žalos kraujagyslių ir iš dalies raiščių plyšimo.

Keičia žalos spalvą. Kaip taisyklė, aplinkinių odos yra daug šviesesnė dėl mėlynė fone. Kada tam tikrų rūšių traumos keičia išoriškai pėdų struktūrą – bendra atsisukti esant nenatūraliai kampas.

Auka negali remtis koja judėti bet kuria kryptimi. iš dalies suskaidytas sąnarių funkciją arba neegzistuoja. Jei auka yra pavojuje ir juda, remdamasi nukentėjusio kojos per jėgą, padidina kaulų lūžių riziką.

Tai yra pakankamai retos rūšies traumos – išnirimas subtalar sąnario. Dažnai sudėtinga rimta raiščių pažeidimų. Būdingas stiprus skausmas deformacija pėdų poilsio ant kojos yra neįmanoma. Išlaikyti minimalų variklio funkciją čiurnos sąnario.

Dislokacija Chopart (TARSUS) eksponatai nurodyta pirmiau simptomų. Komplikacija yra prasta cirkuliacija pirštuose (distalinės pėdų skyrių). Komplikacija vystosi dideliu greičiu, todėl gangrenos.

retas žalos – išnirimas letena, atsiranda, kai rudenį iš pakankamo aukščio. Be to, simptomai, proyavnorite sukurti stiprią ir matomos deformacijos eksterjeras: pėda platėja ir sutrumpina. Variklio funkcija nėra.

Žala pirštai pasirodys teisinga smūgio krypčiai. Lydi stiprus skausmas, patinimas vystosi. Variklio funkcija konservuotos, bet remtis priekinių kulniukų neveiks.

Svarbu! judėjimas turėtų būti apribota nukentėjusiojo, net jei jis neturi jausti stiprų skausmą ir gali judėti. Traumos gali būti sudėtinga dėl papildomos apkrovos pėsčiomis.

Veiksmai su dislokacija pėdos

Simptomai kojų atsiranda iš karto po žalos padarymo metu ignoruoti stiprų skausmą ir patinimą auga beveik neįmanoma. Iš profesinės Pakoreguokite tai priklauso nuo tolesnio gydymo. Atkūrimo laikas pėdos funkcija, o kai kuriais atvejais gali pasiekti per metus.

Auka turi nedelsiant susisiekti su palatoje ligoninėje, ten duos patarimų apie tai, ką daryti toliau. Tai nėra rekomenduojama, kad perkeltumėte galūnę, priimant bet kokį judėjimą, siekiant nustatyti žalos. Bet kuriuo atveju tai yra neįmanoma pašalinti savo batus, net šviesa, ir ant drabužių. Nereikalingas judėjimas gali pakenkti žalą dar daugiau, pavyzdžiui, pilno plyšimo raiščių iš bendrosios bylą.

Svarbu! Neturėtų būti atleistas nuo pažeistų pėdos batų ir drabužių.

Taip jau atsitinka, kad vieni auka bando nustatyti Žala – jausmas ar juda galūnę. Ir kartais net bando ištiesinti išnirimas (įdėti vietoj sąnariu) dėl jų pačių ir be specialistų pagalbos. Tai dažnai pasitaikanti klaida veda prie įvairių traumų komplikacijos ir nemalonių pasekmių vystymąsi.

Svarbu! Jūs neturėtumėte sumažinti savo pačių dislokacija.

Pirmosios pagalbos taisyklės

Daugelis žmonių gauti žinių apie tai, kaip elgtis su traumų. Taip atsitinka visur: klasėje švietimo įstaigoje,kai gauna vairuotojo pažymėjimą ir kaip savišvietos. Nepaisant to, kad pagrindinės nuostatos didžiąja dalimi praleistą, ypač į paniką, tačiau pagrindinės taisyklės, atrodo, kad būtų galima atlikti daug žmonių.

prevencija komplikacijų priklauso nuo teikiamos pirmąją pagalbą. Pirmoji pagalba galima išvengti nukrypimo kaulų ir visiškai raiščių plyšimas. atlikti šiuos veiksmus:

    

 1. ir tvirtai nustatyti pažeistą koją. Tai paprastai daroma įtvaras (įtvarai) šiam kostiumas laisvų medžiagos (plokščias kietas objektas, pvz valdyba ir šalikas). Įtvarai taikant ir nustatantis tvirtą objektą taikomas.
 2.   

 3. Vieta žala atvėsti – taikyti ledo arba šalto. Ekspozicijos šalčiui, gali padėti sumažinti skausmą, išvengti ir sumažinti patinimą galūnes. Galite naudoti įvairias priemones po ranka: jei žala yra namo, kostiumas šaldytų produktų, gatvėje vasarą – šalta butelį vandens žiemą – sniego, suvynioti į nosine. Taikant reikia ne daugiau nei 15 minučių.
 4.   

 5. Auka turi būti suteikta priešuždegiminiu ir skausmą malšinantis vaistas. Dabar daugelis analgetikai sujungti šias poveikio.

    

 1. Svarbu ieškoti profesionalios pagalbos dėl sumažinimo dislokacija.

Taip pat svarbu žinoti, kad jis yra nerekomenduojama. Sąraše yra pakankamai trumpas, ne perkelti, o ne griauti, o ne sumažinti savęs, o ne šildyti pažeistą plotą.

Svarbu! Jokiu atveju neturi Šiltas pažeidimo vietoje, jis prisidės prie uždegimo vystymąsi.

Ne Chirurginis gydymas

Dislokacija pėdų priežiūros teikiama tik kvalifikuotas personalas. Liaudies tarybų čia yra netinkamas. Dėl priėmimo į ligoninę nukentėjusysis rentgeno tyrimas yra paskirtas. Vieta traumos nuskaityti dviejose vietose.

Tai leidžia jums nurodytisusižeisti lygis, aptikti lūžių ir kaulų lūžių. Ištyrus sprendimą, norėdami pakeisti būdą – konservatorių ar chirurginiam. Tik po to, gydytojas nustatė, kaip gydyti išniro koja.

Nesvarbu, ką diagnozuota dislokacija pėdos, gydymas, norėdami pakeisti. Išnirimų sumažinti arba taikant anesteziją arba bendrąją anesteziją. Jei būtina iš naujo (rengiant kaulų ir sąnarių teisinga tvarka). Po to, kai sumažinimas yra atliekamas dar kartą dislokacija pėdų rentgeno tyrimas, gipso ar įtvarai yra taikomas priklausomai nuo žalos.

Rekomenduojama, kad pacientas lova poilsio, didinti produktų, kurių sudėtyje yra kalcio dietos skaičių. Atkūrimo laikotarpiu priklausomai nuo rūšies ir vietos dislokacija ir trunka nuo 14 dienų iki 12 savaičių,.

Po traumos – reabilitacijos

reabilitacijos laikotarpis apima gydomasis masažas, fizioterapijos ir kineziterapijos pratimus. Nukentėjusysis nerekomenduojama ruožas sužeistą galūnę. Jei reikia išrašyti vaistų, kurie stiprina kaulus ir teigiamai įtakos regeneracijos greitį.

reabilitacija yra labai svarbi dėl išgijimo. Svarbu praleisti šį kartą specializuotame centre, kur profesionalūs gydytojai atliks kineziterapijos ir fizioterapijos.

Tačiau, jūs galite praleisti tą laiką namuose. Auka turi atitikti visus gydytojų nurodymus. Sužeisti kojos turėtų būti pristabdyta (pagal jį nustatyti pagalvę, pagalvėlė, mažą taburetę, ir pan. D.). Remtis kojos galite pradėti palaipsniui ir tik po gydytojo leidimo.

Labai svarbu pakeisti savo dienos racioną. Maisto neturi būti kaloringų, riebalų, aštrus. Galūnių traumos verčia ilgą laiką apriboti judėjimą, todėl tai yra tiesiog maistas yra kenksmingas ir sukelti nutukimą, kitų ligų vystymąsi. Būtina teikti pirmenybę virškinamas piplyšio, virtos daržovės ir lengvi valgiai.

Nuėmus Gipsas arba įtvaras rekomenduojamas įsigyti specialius minkštus batus su ortopedinių vidpadžių.

Nepamirškite, kad dislokacija – žala yra labai sudėtinga, todėl gali atsirasti komplikacijų. Pavyzdžiui, ligų sąnarių vystymasis – artrito, arba infekcijos kylančių uždegimu sąnario metu. Tinkamas gydymas ir laikomasi visų rekomendacijų garantuoja, kad padėtų jums išvengti dislokacijos pėdos pasekmes.

Ką daryti, kai pėdos išnirimas ir kaip ją gydyti namuose

Dislokacija pėdos – apie apatinių galūnių traumos, lydimas raiščių plyšimo kompensuoti kulkšnies kaulai. Esant tokiai situacijai, į aukos poreikius greitai hospitalizuoti. Tai buvo ligoninėje, jis galės gauti patarimus ir objektyvų požiūrį į kvalifikuotų specialistų, perduoti rentgeno spindulius. Jūs neturėtumėte užsiimti savęs mažinimo, ši veikla gali tik padidinti į jo kojos skausmą. Kiekvienas turi žinoti, ką daryti su pėdos išnirimo.

Simptomai ir rekomendacijos

turi šių požymių dislokacija:

    

 • Ūmus skausmas didėja.
 •   

 • edemos išvaizdą.
 •   

 • kraujosruvos, mėlyna.
 •   

 • sąnario deformacija.

Simptomai dislokacija pėdos gali turėti skirtingas apraiškas priklausomai nuo traumos sunkumo.

Dažniausiai pasitaikančios išnirimų:

    

 • Žala čiurna, kuris atsirado kaip aštrių kampų pėsčiomis rezultatas.
 •   

 • subtalar dislokacija – yra neteisinga pozicija kojų pasekmė, su kompleksas kaulų lūžių riziką.
 •   

 • Žala falangos.
    
 • Taikyti šynos fiksavimo jungtimi.
 •   

 • Padovanok aukai anestetikų narkotikų.
 •   

 • Taikyti aušinimo tepalas išvengti patinimas.

Daugelis pacientų, kurių nuo čiurnos sąnario bandant įdėti į bendrą atgal į vietą vientisumo pažeidimus. Be žinios iš funkcijųDr. traumos ekspertai nepataria imtis jokių veiksmų – jis gali sukelti sunkias pasekmes

.

Dislokacija pėdos

pėdų

Kulkšnies – susideda iš penkių ilgųjų kaulų, kad intervalui tarp čiurnos ir pirštikaulių. Šie kaulai turi svarbų vaidmenį ir suteikti aktyvų judėjimą kojų. Trauminis pažeidimas pėdos kaulų, atsiranda tada, kai arba gali atsirasti tiesioginis streikas dėl netinkamo kojų padėties, kai vaikščioti.

pėdų sužalojimas lydi:

    

 • nebūdingas krizė Jungtiniame.
 •   

 • deformacijos arba deformacija pirštu.
 •   

 • Kaip aštrus skausmas vis charakterį.
 •   

 • patinusios ties pažeidimo vietoje.

Jei pažeidžia penktojo kaulų bazę vientisumas yra būdingas lėtas sveikimo laikotarpiu. Veiksniai, sukeliantys labai mažų įtrūkimų atsiradimo:

    

 • defektai kaulų struktūrą.
 •   

 • fizinis darbas.
 •   

 • deformuoja forma.
    
 • sveikos bendrą toną pažeidimas.
 •   

 • kojų ir kitų nepatogumų mobilumą apribojimas.
 •   

 • apraiškų osteoartrito atsiradimą.
 •   

 • lėtinių sąlygomis pėdos vystymosi, kuris veda į motorines funkcijas.

Jei laiku kreipkitės į kvalifikuotą podiatrist, galima išvengti šių komplikacijų.

Tuo nesavalaikis gydymo dislokacija pėdos, įskaitant priekinių kulniukų gali sukelti rimtų komplikacijų, kurios gydo po atsigavimas bus daug sunkiau. Laikui bėgant, žala gali tapti lėtinis.

Regeneruojantis gydymas

Gydymas dislokacija pėdos gali būti padaryta namuose, jei jums sekti visus trauma rekomendacijas. Jei stiprus išnirimas pėdų paveiktoje zonoje fiksuotas elastiniai tvarsčiai, kojos turėtų būti panaikintas šiek tiek virš jo galvos. Skausmo sindromas gali būti nustatytas naudojant analgetikus. Išieškojimas neatmeta, kad gydomasis masažas su įvairiais naudotitepalai, kurie yra trinamas be slėgio traumos. Norėdami išvengti uždegimą ir patinimą, odos naudojamas patempimų patrinkite. Taip pat galite naudoti tradicinė medicina, arba sujungti juos kartu su tradiciniais metodais.

Daugiau informacijos apie tai, kaip gydyti pėdos išnirimas, jums gali tekti bet kuriam asmeniui, labiausiai netikėta momentu. Už bet kokią žalą, būtina kreiptis į gydytoją pagalbos, nes mažinimas gali būti tik gydytojas. Todėl, pacientas turi būti gydomas, einančios daugiapakopiu terapija gali sukurti nuolatinį procesą.

Pacientai stiprinti kevalus sąnarių gydytojai pataria vaikščioti, bet veikia po tempimo nerekomenduojama siekiant išvengti atkryčio ir vėl nėra dislokuoti nuo atsitiktinio poveikį.

    

 • chirurgija įtariamo išstumto lūžis.
 •   

 • Iš gipso ar įtvaras nustatymas.

asmuo pažeidžia pėdų kaulų snukio vientisumą, turi prižiūrėti gydytojas, kuris stebės sandūrų procesą. Pagal rentgeno nuotraukų asmeniui rezultatus paskirtas specialus apdorojimas, treniruoklių salė, masažas. Griežtas į eksperto rekomendacijas pagreitina atkūrimo procesą po to, kai tempimui.

Dislokacija falanga

Terapija pažeidimas kojos vientisumą tiesiogiai priklauso nuo žalos pobūdžio ir pėdų traumų sunkumo. Paprastai patikrinimas atliekamas Ortopedijos ir traumatologijos. Jei yra keli išniro pirštai, nustatė laikiną dauguma, kuris yra vadinamas “batai” dėvėti sąlygos gipso – 2 savaites. Mobilumas yra atkurta 4-5 savaites.

Paprastai, patempimų sumažinti šviesą greitai ir be skausmo. Pagrindinis metodas reabilitacijos uždarame dislokacija pėdos falangų, yra konservatyvūs metodas. Po operacijos, pakoreguokite žala iškaltas darnią tvarstį, kuris palankiai paveikiayaet dėl ​​rezultatų ir atkurti kompiuterio funkcines galimybes procesas.

diaplasis pėdos kaulai daugeliu atvejų atlieka traumatologų uždarytas. Po procedūros, pažeistą pėdų sąnarių iškaltas padangų arba tvirtinimo tvarstį, tada įmesti 7 savaites. Kraunasi koją gali būti ne anksčiau kaip 2-3 savaites pašalinus padažu. Podiatras turi paskirti šviesos mankšta, masažas, Plaukimas, dėvėti batai su stupinatorami.

Jei pacientas turi požymių nesėkmingo Pakoreguokite – tai gali sukelti atkryčio ir papildomos žalos minkštųjų audinių, kremzlių ir sąnarių gali sukelti artrito ir osteoartrito. Tada paskyrė atvirą sumažinti dislokacijos nuo pirštų falangų.

Klinikiniai požymiai tempimo priklauso nuo sužalojimo, minkštųjų audinių traumų sunkumo ilgio. Greitas išvaizda paburkimą ir mėlynavimas sunku diagnozuoti sutrikimai, dėl kurių gali atsirasti nekrozės ir gangrenos. Tiksli diagnozė auka Pagalba modernūs prietaisai rentgenogramos.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Per aparatūros apklausos nagrinėjama pėdų deformacijos, sąnarių sutrikimus vietos pobūdį. Teisingi taktika gydant šviežius išnirimai kaulų pėdos lemia sandūros rezultatus, ir taupo pacientui iš sudėtingų chirurginių operacijų, sumažina negalios laiką, kuris leidžia asmeniui visiškai pašalinti lėtinių ligų skeleto sistema pavojų.

Pakeisti išniro pirštas turėtų būti labai greitai, o svarbiausia – iki mėlynos į veidą. Į edemos buvimo minkštųjų audinių kojų, atkurti bendrą vientisumą liofilizavimo stadija tampa sunkiau, ypač patempimų antrojo Golonka ir kulkšnies pėdos.

Lagranmasade