Temporomandibular sąnarys yra

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

Šiandien mes atskleisti temą: “smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys yra.” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

smilkininio sąnarių. Raumenys veikiantys sąnarių, jų aprūpinimas krauju ir inervacija

smilkininio sąnarių, articulatio temporomandibularis, pora sudarė galvos apatinio žandikaulio, Caput mandibulae, apatinio žandikaulio duobė, duobė mandibularis, ir sąnarių Tuberkuł, tuberculum articulare, suragėjusių dalis smilkinio kaulas. Bitai yra apatinio žandikaulio valikoobraznuyu formos; ilgoji ašis konverguojantįjį juos į jų tęsinys susilieja buku kampu nuo priekinio krašto dėmė magnum.

mandibular duobė nuo smilkinio kaulas nėra visiškai įtraukti į smilkininio sąnario ertmę. Jis išskiria dvi dalys: vnekapsulnuyu iš apatinio žandikaulio duobė, kurios slypi už fissura petrotympanica ir intracapsular dalis apatinio žandikaulio duobės priešais ją. Ši duobės dalis yra kapsulė, kuri tęsiasi į sąnario gumbelis, pasiekti priekinį kraštą jį.

sąnario paviršiai yra padengtos kremzlės, jungiamojo audinio. Į bendrą ertmę įvyksta Biconcave ovalo formos plokštelė pluoštiniai kremzlės – sąnarių diskas Discus articularis. Yra horizontalioje plokštumoje, jo viršutinis paviršius yra greta disko tuberculum ARTi-culare, iš apačios į viršų – į caput mandibulae. Ji yra kondensuotas apjuosiant, į sąnario kapsulės ir padalina ertmė į dvi ne-tarpusavyje susisiekiančių sekcijų: viršutinė ir apatinė. Į vidinio krašto disko dalis pritvirtintomis sausgyslių ryšulius šoninės pterygoid raumenų, m. pterygoideus lateralis.

sąnario kapsulė, kapsulinis articularis, pridedamas išilgai sąnario kremzlės krašto; dėl smilkinio kaulas yra fiksuotas priešais – didėjantis nuolydis tuberculum articulare, po -ant priekinio krašto fissura petrotympanica, skersine – ties Processus zygomaticus bazę; vidinėje pusėje pasiekia Spina Ossis sphenoidalis; apatinio žandikaulio sąnario kapsulę apima kaklą, pritvirtintas prie užpakalinės yra šiek tiek mažesnis nei priekyje. Raiščių iš smilkininio sąnario galima suskirstyti į tris grupes:

I. Intracapsular raištis – tai taip pat yra menisko-laiko raiščius (priekinis ir užpakalinis), nusidriekusi nuo smilkinio kaulas į priekinės ir užpakalinės skyriuose diską, ir menisko-žandikaulių raiščių (vidaus ir išorės), klasifikuojamų nuo apatinio žandikaulio kaklo apatinio krašto disko

II. Vnekapsulnye Rinkiniai – jie apima iš šono raiščių, lig. laterale. Pradedant nuo bazinės Zygomatic proceso, ji yra nukreiptas į išorinių ir galinių paviršių nuo apatinio žandikaulio kaklo. Dalis Jungtiniame raiščių austa maišelį sijos. Kartu atskirti dvi dalys – priekinį (arba) išorinius ir užpakalinę (arba vidinis).

1. Sphenomandibular raištis, lig. sphenomandihulare, prasideda nuo spina Ossis sphenoidalis ir pridėtas prie lingula mandibulae.

2. Shilo-apatinio žandikaulio raiščių, lig. stylomandibulare, siunčiami iš styloid proceso į apatinio žandikaulio kampu. TMJ reiškia Bloczkowy sąnarių tipo ginglymus.

dešinę ir į kairę laiko-žemesnysis-žandikaulio sąnarių kartu sudaro vieną bendrą sąnarį. Važiuojant sąnarių gali būti nuleistas, o apatinio žandikaulio kėlimo, jos judėjimas į priekį, atgal ir į šoną (dešinę arba į kairę); pastaruoju atveju, kai bendra, viena vertus, yra šiek tiek sukimosi aplink vertikalią ašį, o iš kitos pusės į sąnario disko yra pasislinkta judėjimo apatinio žandikaulio galvos kryptimi.

Neradote ko ieškote? Naudokite paiešką:

smilkininio sąnarių

Visi iLive turinys yra tikrinamas medicinos ekspertų, siekiant užtikrinti aukščiausią įmanomą tikslumą ir svarbius faktus.

Mes turime griežtas taisykles dėl informacijos šaltinių parinkimas irmes vadiname tik patikimų svetainių, akademinių tyrimų institucijų ir, jei įmanoma, įrodyta medicininių tyrimų. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir pan. D.) spausti nuorodos tokių tyrimų.

Jei manote, kad bet kuri iš mūsų medžiagų yra netiksli, pasenusi ar kitaip abejotina, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter “.

smilkininio sąnarių (meno Temporomandibularis.) Yra tik bendra kaukolės. Ši bendra pora, yra suformuotas sąnario galvos iš apatinio žandikaulio ir apatinio žandikaulio duobės ir sąnarių gumbelis iš smilkinio kaulas, padengtas su pluoštine kremzlės. Bendras kapsulė šiame bendrą pločio. Dėl laiko kaulų ji būtų pritvirtinta priešais sąnario gumbelis, ir po – prie akmens-būgno angą. Į apatinio žandikaulio krumplio kapsulės pridedamas apie 0,5 cm žemiau galinio krašto kaulų galvos. Sąnario kapsulę prilipusios į periferinį dalis sąnario disko, todėl, kad diskas atskiria bendrą ertmę į dvi izoliuotos viena nuo kitos skyriaus (pirmame aukšte). Sinovijoje smilkinio-bendra taip pat suskirstyti į viršutinę ir apatinę sinovinio membranos (membranae synoviales pranašesnis et mažesnis), atitinkamai, apimantis vidinį paviršių sąnario kapsulės viršutinių ir apatinių aukštuose sąnario.

smilkininio sąnarių sustiprinta raiščių. šoninė raiščių(lig. Laterale) yra šoninis sustorėjimas kapsulę. Už yra du bendri raiščių. sphenomandibular krūva, (LIG Sphenomandibulare.) Prasideda ties pleištakaulis stuburo ir liežuvis yra pritvirtintas prie apatinio žandikaulio. Shilonizhnechelyustnaya raiščių(lig. Stylomandibulare) tęsiasi nuo styloid proceso smilkinio kaulas į vidinio paviršiaus apatinio žandikaulio yra prijungtas prie jo kampe.

smilkininio sąnarių pora, kompleksas (turi sąnarių diską, metimo articularis), derinant-oji, elipsoido formos forma. Dešinę ir į kairę smilkininio sąnarių padarytas po judesius: sumažinti ir panaikinti apatinį žandikaulį, atitinkamas atidarymo ir uždarymo burną. Galimas pratęsimas apatinio žandikaulio pirmyn ir grįžti į pradinę padėtį; judėjimas apatinio žandikaulio į dešinę ir į kairę (iš šono judesio).

Kai nuleidimo apatinį žandikaulį, smakro iškyšulys juda žemyn ir atgal, išilgai lanko, The Konkavitāte viršuje ir atgal. Šiame judėjimo yra trys etapai. Pirmajame etape (šiek tiek sumažinti apatinio žandikaulio) yra judėjimas aplink ašį ant priekinės apatinio grindų sąnario. Sąnarių diskas yra vis dar sąnario duobės. Antrajame etape su reikšminga nuleisti žandikaulis ant šarnyrinių judėjimo sąnarinės galvutės fone pirmame aukšte bendrą kremzlės disko kartu su galvos sąnarių proceso skaidres į priekį, juda ant sąnario gumbelis. Condylar procesas žandikaulio juda lęšio maždaug 12 mm. Įvedama trečios fazės (ne daugiau kaip žandikaulio nuleidimo) judėjimas vyksta tik apatiniame-grindų sąnario aplink priekinės ašies. Sąnarių diskas šiuo metu yra ant sąnario gumbelis. Kad būtų panaikintas apatinio žandikaulio pakartojant atvirkštine tvarka su jos kilmės etapus mechanizmas.

judinant apatinį žandikaulį pirmyn judėjimas vyksta tik viršutiniame aukšte sąnario. Sąnarių procesus, kartu su sąnarių disko skaidrę į priekį ir ant sąnarių gumbelis abiejose kairę ir į dešinę smilkininio sąnarių.

Kai šoninis poslinkis apatinio žandikaulio judėjimo dešinę ir į kairę smilkinio-sąnariai yra ne tas pats: kai mažesnis žandikaulio judėjimas į dešinę, iš kairės žandikaulio SĄNARINIŲ galvos su disku skaidres iš priešais ir sąnarių gumbelis. Kuponas pasitaiko tik viršutiniame aukšte sąnario. Tuo pačiu metu, dešinėje pusėje iš SĄNARINIŲ galvutė juda apie vertikalią ašį, einančią per gimdos kaklelio krumplio. Kai juda į kairę pažandinio stumdomas galvos paxe su sąnario diskas priekį einama teisinga sąnario ir sukimosi aplink vertikalią ašį – per kairę.

Dėl žandikaulio sąnario šoninėje projekcija rentgenograma, (su uždara burną) apatinio žandikaulio duobė laike kaulų yra matomas įdubos formą. Sąnarių gumbelis išlenda į priekį. Apatinio žandikaulio galvutė formos pusiau-ovalo formos su lygaus kontūrų. Tarp apatinio žandikaulio ir apatinio žandikaulio fossa matomos spindulių bendrą vietą galvos yra platesnė nei viduryje kraštus. Kai apatinio žandikaulio galvos nusilenkė mažesnis žandikaulio yra sąnario gumbelis ir apatinio žandikaulio duobė yra laisvas.

Apklausa TMJ

sąnarių liga diagnostika remiantis duomenimis, istorijos, klinikinės apžiūros burnos ertmės, išorinio ir vidinio palpuojami, funkcinių bandymų ir, galiausiai, rentgenograma.

pokalbį su pacientu, o pacientas yra būtina išaiškinti skundą metu. Dažniausiai pacientai skundžiasi paspaudę Jungtiniame (sąnarių skausmas), skausmas, apribojimų burnos angą, krizė, nuolatinė dislokacija, galvos skausmas, klausos netekimas.

Daugelis pacientų, kurių patologija bendrų jokių nusiskundimų, tačiau nagrinėjant jie rado arba kančios požymiai (Crunch, SNAP, nuolatinė dislokacijos, didelė judesių amplitudė sąnarių galvų, sutrikusi apatinio ekskursijos ir kt.). bendra tyrimas yra privalomas pacientams, turintiems sutrikimų, dantų eilių (anomalijos, pilnas arba dalinis iškristi dantys su arba be deformacijas, nenormalus dilimui, sumažinti interalveolar aukštį įvairių etiologies).

Restruktūrizavimo dantų su daline iškristi dantys

nustatyti Skundai, būtina nurodyti, kada vadinamas sergančius sutrikimai, pvz spustelėjus iš sąnario, o su tuo, kas pasirodė jis jungia juos (sužalojimas, iškristi dantys, hipotermija, infekcija, plataus burnos angą, pašalinant dantis ir Al.). Tada jis turėtų būti nustatyta, ar yra arba atsisakymas juos išieškotiMPPI vadinamas serga, visada tas pats? Dingsta, jei sutrikimas ar skausmas su vaistais, administruoti jokio gydymo ir ar pacientas buvo gydomas ortopedo-odontologą? Svarbus taškas istorija ėmimas yra susieti dantis su sąnarių ligomis nuostolį, ir ar jis yra susijęs su prarastų dantų skaičiaus ir jų topografija, taip pat, ar pacientas turi protezą ir įvyko po šio reljefo?

Po apklausos pacientui turėtų turėti išorinį ir vidinį bendrą apčiuopa. Dažnai manoma, įtrūkimai ir krizė, todėl sąnario kaip ji yra, ir auskultacija palpuojant, nors triukšmas, krizė, SNAP, ir jūs galite išgirsti su Stetoskopas pagalba.

Kai išorinis arba vidinis patikrinimas, viršutinio žandikaulio yra įmanoma nustatyti judesių amplitudė SĄNARINIŲ galvas atidarymo ir uždarymo iš burnos, į judėjimo dešinės sinchroniškai metu ir į kairę nuo galvos. Tuo pačiu metu valdo pažymėti spragtelėjimą, krizė arba jų derinį, ir skirtingus šių simptomų sinchronizmą fazes atidarymo burną.

jungtiniai galvutės yra būdingas dviejų tipų judėjimo, nustatytomis apčiupinėjimu normali, sklandžiai, be Viršydamas sąnario gumbelis viršaus ir didesnio amplitudės judėjimo, su kilimo į sąnario gumbelis arba į šoną viršuje. Kai kurie iš šių judėjimų gali būti nuo subluxation slenksčio.

K funkciniai testai apima tikrinimą apatinio žandikaulio ekskursijos atidarant ir uždarant burną. Šie du tipai jo judėjimą gali būti registruojami. Pirmasis, vadinama tiesioginiu (normalus, sklandžiai), judėjimo pjovimo taško trajektorija tuo vidurio plokštumos sagittalnoy atidarant ir uždarant burną nėra perkelta nuo sagitaliniu plokštumoje. Į antrąjį, vadinamą banguotas (zigzago, išskirstytos) ne kandamųjų punkte apatinio žandikaulio judesio yra perkeliama į dešinę arba kairę iš sagitaliniu plokštumoje, kad susidarytų bangą arba zigzago, žingsnis. Jei pjovimo taško trajektorija sujungia elementai tiesiogiai ir banguoto judėjimo apatinio žandikaulio, judesio pastsenivayut kaip derinys. Šis tipas apima tų judėjimo pjovimo taško trajektoriją, kai jūs išsižioti, kai jis yra tiesus, ir kai jūs uždarote banguota arba zigzago linija.

Rentgeno spindulių nagrinėjimo sąnario nurodo rentgenograma ir tomografijos. Dėl to, kad anatominę sudėtingumo smilkininio sąnario ir bazės kaukolės dėl rentgeno įvyksta sluoksniavimasis skirtingus kaulų struktūras, trukdo iš jungiamaisiais elementais pasireiškimą. Nuo šio taško, šoninis vaizdas į bendrą radiografijos nepriklauso geriausią. Norėtume gulėti ant Schüller.

anatominė struktūra ir disfunkcija žandikaulio sąnario (TMJ)

smilkininio sąnarių (TMJ) vaidina svarbų vaidmenį kramtymo įgyvendinimo (kuri yra atsakinga už išsamų kramtymo maisto ir tolesnio jo suprasti lengviau skrandyje) ir funkcijų artikuliacija.

Išoriškai pamatyti bendro darbo proceso neįmanoma, tačiau ji vykdo tą dieną dešimtys tūkstančių judėjimo valgio metu, vandens ir kalbėti, kvėpuoti arba mimikos veido judesiai (šypsena, juokas, pyktis, nuostaba, baimė, pyktis, žiovulys) judesius liežuviu, išvalyti burną.

Ačiū šios bendros žmogus gali atlikti fizinius veiksmus atidarymo ir uždarymo žandikaulio šoną judėjimą.

Jei yra į TMJ disbalansas, tai yra “įžambus” – visame organizme disbalansas yra iš kitos pusės, kuri yra suskirstytas sąnarį. Be kai kurių ligų, jūs galite pamatyti būdingą veido išraišką, kuri skiriasi dėl nesutapimas.

anatominė struktūra

TMJ – sudėtingas, bet unikali struktūra, ji neturi trukdyti klausos, nepaveikiant nervus, kraujagysles. Bendra turi pora susijusių struktūrą, kuri leidžia vienu metu judėjimą į kairę, dešinįjį sinchroninio.

smilkininio sąnarių susideda iš duobes, galvos kapsulė, raiščių shilonizhnechelyustnoy už sąnario,sąnarių gumbelis disko.

apatinio žandikaulio galvutė formos, pavyzdžiui, elipsės, pailgokos, tai leidžia judėti aktyvų žandikaulio, lyginant su skirtingomis kryptimis viršuje: stumia pirmyn ir atgal, į kairę ir į dešinę, aukštyn ir žemyn, priėmimo kramtomąją judesio.

Galvos kaulų yra ne iš condylar ciklo pabaigoje, dėka jų apatinėje dalyje turi judamą palaikymo. Galva turi nedidelius skirtumus kūdikio ir suaugusiųjų.

Keičia kaulų sudėtį – kremzlės apaugę nuo pirmojo danties išvaizda ir įgyti naujų funkcija su amžiumi (plėtros kramtomųjų refleksai, kalbos raidos vaikui). Iš apatinio žandikaulio galvutė turi unikalų dydį, formą, kuri priklauso nuo plėtros charakteristikas, iš žmogaus veiklos, su amžiumi susijusios pokyčių.

mandibular duobė – yra suformuota tarp nuo smilkinio kaulas gumbelis ir Zygomatic proceso dalis. Iš ausies kanalą atskiria apatinė dalis skylę yra plonas (jo plotis aplink kaulų perimetrą yra skirtingi – nuo 1 mm iki 4,3 mm), kaulų plokštės, iš Membraninis ertmė atskiria užpakalinės arkos, kad nekurs patologinių procesų, kuriuose.

duobė yra padalintas į 2 dalis – extracapsular, intracapsular, susijusi tik su Zygomatic proceso, plyšio būgno, gauburėlio ir stuburo kaulų klinkovidnoy. Tai gali pakeisti savo formą su amžiumi, augimui, vystymuisi dantų.

sąnarių gumbelis kūdikiams – nėra, pradeda vystytis pirmaisiais gyvenimo metais ir sudarė 6-8 metų. Jis turi funkcijas, kurios priklauso nuo dantų sveikatai jų saugumą.

senyvo amžiaus guzas mažėja dėl to, kad dantų ir žandikaulio deformacija praradimo. Iš Sudėtinė duobė guzas yra arčiau į priekį, turi cilindrinę formą iškyšos, o taip pat į sagitaliniu kryptimi bumbulas ir įgaubti perdavimo.

sąnarių diskas neturi nervų galūnės, galia yra atliekamas per limfa ir periarticular audiniuose. Jis pritvirtintas elastinga jungiamojo audinio tarp kalnoCOM ir galva. Diskas susideda iš kremzlinio audinio, esant Biconcave forma. Storis ir forma disko priklausomai nuo rūšies ir formos apatinio žandikaulio duobė.

kapsulę sudaro iš pluoštinės jungiamojo audinio ir endotelio turi storą tankų sluoksnį, didelio stiprumo. Austi į kapsulę raištis – yla apatinio žandikaulio, Pterygopalatine-apatinio žandikaulio, TMJ, sphenomandibular, leis jums padaryti judėjimo sąnarių diską, galvą.

ryšuliai leidžia judėjimas aukštyn, į šoną, žemyn, pirmyn, atgal judėjimas riba, stiprinti ir slopina tempimo viduje sąnarį. Jie vaidina svarbų vaidmenį standžios fiksavimo jungties.

Šie raiščių apima:

    

 1. bundles extracapsular – Gruber raiščių (akmenine klinkovidnye), kurie nusidriekia už akmens-žvynuota įtrūkimų iš styloid proceso į smilkinio kaulas shilonizhnechelyustnuyu, išorinės ir vidinės, šoninė, shilopodyazychnuyu, klinkovidno-apatinio žandikaulio.
 2.   

 3. bundles vnutrikapsulyapnye – diskoteka apatinio žandikaulio medialinio ir šoninė, menisko ir žandikaulio-laiko.

anatomija ir fiziologija viršutinio žandikaulio sąnario. Vaizdo įrašas:

Apie inervacija ir kraujo tiekimas

Innervation turi aferento (raidės) požymį, teikiant organus ir nervus komunikacijų su centrinės nervų sistemos.

inervacija yra per kramtomoji nervo, smakro, ausų šakų, giliai laiko, veido, šoninė raiščio, burnos nervą. Per seilių liaukų yra įnervuotą pažandinių ir ausų ganglijaus.

kraujo tiekimas smilkininio sąnario atsiranda iš skirtingų šaltinių – kraujagyslių ir arterijose: Išorės miego arterijos šakos, iš laiko arterijos šakų ir žandikaulių iš prieširdžių arterijos ir didėjimo ryklės arterijos. kraujotaka įvyksta per venų kamieno zanizhnechelyustnoy venose.

Įranga

TMJ atlieka daug funkcijų ir yra centrinis su kramtomoji proceso funkcionavimui, formavimas kalbą, garsą irpparata asmuo, gebėjimas atlikti judesius įvairiomis kryptimis (į kairę-dešinę, priekiniai-atgal, vertikaliai horizontaliai).

ji yra ypač funkcines savybes:

    

 1. sudaro 2 jungiamųjų dalių: tarp kairės ir dešinės, kurios turi tiksliai tą pačią struktūrą ir kurie yra sudaryti iš galvos, diskas, pauguraines, duobes, kapsulių ir raiščių. Jie vienija vieną visą sistemos veikimo, ir atlikti visus veiksmus sinchroniškai, į sinchroniškumo atveju atsiranda disfunkcija.
 2.   

 3. Yra kompleksas, kurių veikimo mechanizmas yra padarytas iš apatinės dalies žandikaulio judėjimą, ir ne tik ten, bet perdavimo impulso CNS. Jos tikslas yra valdyti kramtomąją procesą, kuris susideda iš 3 sričių: receptoriaus, The Kramtomieji raumenys raumenų, periodonto proprioceptors.
 4.   

 5. Per Trójlistkowy nervo įvyksta funkcinis ryšys tarp apatinio ir viršutinio dantų ir kramtomųjų raumenų, jie atspindi biologinį mechanizmą TMJ.
 6.   

 7. paralelių ir vienalaikiai judėjimo atliktas unikalus kompleksas reflekso veiklą. Dentoalveolar – Veido sistema, jos veikla vykdoma 2 būdais: netiesiogiai ir tiesiogiai liečiasi dantų, jų viršuje, apatinėje eilutėje.

Pažeidus arba ofsetinės komponentų disfunkcija atveju atrodo, kad reikia gydyti, kitaip ten nyksta iš dantų, BITĖS kaita.

tipai priklausomai nuo įkandimo

dantų ir okliuzijos uždarymo tiesiogiai įtakos TMJ operaciją, ir jų pakeičia arba deformaciją dėl įkandimo.

Pasak klasifikavimo Trezubova V. BITĖ takoskyra:

    

 1. funkcija (normalus) – orthognathic įkandimas, kuris leidžia dantų visu pajėgumu.
 2.   

 3. Ne-funkcinis (anomalus) įkandimo -, kuris trukdo veikimą Ząbkowanie Gautas deformacijos mechaninių, anatominės sutrikimų.ydelyayut kelias rūšis tokio okliuzijos:
     
  • distalinis (prognathic), kai viršutinio žandikaulio išsikiša virš atitinkamai apačioje, ir tokiu atveju, daugiau viršutinio ar apatinio neišvystyta;
  •   

  • giliai (kandamųjų okliuzija) – viršutinio žandikaulio Kandžiai dengti apatiniams priekiniams;
  •   

  • kryžius BITĖS ir asimetriško veido kaulų, kai jis kirto eiles dantų viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje;
  •   

  • mesial įkandimas, o ne distalinio sąkandį – rinkinys dantų apatinio žandikaulio stumiama į priekį virš viršutinio žandikaulio dantis. Šiuo atveju apatinė žandikaulis gerai išvystytas, ir atvirkščiai viršutinė neišvystyta;
  •   

  • atvira (vertikalus dezokklyuziya) savo viršutinių dantų ir apatinio žandikaulio nėra visiškai uždaryta priekinė pusė.

Bet netaisyklingas sąkandis reikalauja gydymo, ir jos atkūrimą į normalią būseną. Jei įkandimas yra pažeistas, tada žmogus yra sutrikęs kramtomąją funkciją, kalbos raidą, ir taip pat gali atsirasti ENT ligas, dantų problemų.

disfunkcija

TMJ sindromas Kostenko vadinamas pirmųjų mokslininkų funkcinių pakitimų sąnario vardu.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Jis atsiranda dėl motorinių veiklos smilkininio sąnario, kuris yra atliekamas vienu metu dešinėje ir kairėje pažeidimus.

Jei kuri nors iš kairėje ir dešinėje pusėje neveikia vienu metu ir asimetriškai.

Iki TMJ ligos yra: artritas, artritas, sinovito, ankilozės, patempimų, sausgyslių.

Jei pažeidžiant TMJ funkcijos pradeda nesklandumus, sukelti diskomfortą, skausmą.

Trinkant priežastys apima:

    

 • patologija įkandimo;
 •   

 • mechaninės, trauminių pažeidimų žandikaulio;
 •   

 • chirurgija, po kurio buvo problemų su į TMJ pažeidimo;
 •   

 • stresas;
 •   

 • infekcija;
 •   

 • anatominės anomalijos,genetinis polinkis;
 •   

 • patologija, susijusi su dantų dilimui;
 •   

 • fizinė veikla;
 •   

 • labai kietos maisto produktų (riešutų, paspausdami jo dantis).

Simptomai iš pradžių gali būti toks mažas, kad sunku nustatyti, kas tiksliai vystosi liga, tačiau jie palaipsniui didinti, jų skaičius didėja.

iš apatinio žandikaulio tūris ne priėmimo angą

    
 • stiprus skausmas, kuris gali būti skiriamas į ausies, galvos, dantų, dantenų;
 •   

 • neįprasti garsai iš žandikaulio – crunching, šlifavimo Naršyti, Popping, girgždančios;
 •   

 • galvos svaigimas;
 •   

 • sutrikusi klausa;
 •   

 • veido patinimas;
 •   

 • praradimas miego, apetito praradimas;
 •   

 • sunku, o kalbame, kramtomoji maistą;
 •   

 • suspaudimo, kontroliuoti atidarymo – uždarymo žandikaulio;
 •   

 • triukšmas ausyse;
 •   

 • nedidelis karščiavimas;
 •   

 • depresija.

Jei turite bet kurį iš šių simptomų, reikia kreiptis į asmenį, odontologijoje iki bendrosios praktikos gydytojo ir chirurgo.

gydymas pacientui pas odontologą bus nustatyti priežastis juos pašalinti, taip pat dažų gydymo ir gauti patarimų.

Dėl paciento diagnozę pasiūlyti perduoti diagnostines procedūras, priklausomai nuo simptomų ir tariamų priežasčių. Gydytojas leis medicininę istoriją, elgsena apčiuopa ir paskirti vieną ar daugiau diagnostinius metodus: rentgeno, KT, ultragarso, MRT, orthopantomography, gnathodynamometer, Doplerio echoskopija, elektromiografijos.

Po gydytojas vyksta diagnostikos paskiria vieną ar daugiau rūšių gydymas:

    

 1. Vaistai: steroidai, nesteroidiniai, gliukokortikosteroidas agentas, tablečių arba injekcijų forma.
 2.   

 3. Fizioterapija masažo (žandikaulio, kaklo, pečių), miogimnastika, elektroforezės, darsonvalization, SHF ir UAD, magnetinė terapija, termoterapinė taikomųjų programų,
 4. įvairovė.
    

 5. Chirurgija: Nėrazirovanie įrengimo implantus, artroskopinę, ir kitas operacijas. Po operacijos, tvarstį dėvėti, ribojant apatinio žandikaulio judėjimą.
 6.   

 7. lazerio terapija.
 8.   

 9. liaudies gynimo priemonės: šiltas ir šaltas kompresai, nuovirai žolelių kraujažolės, varnalėšų, ekstraktai propolio.
 10.   

 11. laikiklis sistemas, instruktoriams, arba akrilinės sąkandžio padangos, restauravimas dantų, dantų vainikėliai, nustatymas taip atkurti normalų aukštį okliuzijos.
 12.   

 13. apriboti žandikaulių judėjimą, fizinio krūvio dėl sąnario, pilnas begarsiu režimu ir skysto minkšto maisto mažinimą. Poilsio per naktį, pagal nuostatas tik ant nugaros be pagalvę (arba horizontalioje padėtyje dėl skrandžio, gali padermė smilkinio-sąnarį).

Šiuolaikinė medicina dantų srityje žengė per toli ir gali išspręsti problemas, kurių sutrikusi TMJ be operacijos.

Osteopatija Sveikata ir laiko apatinio žandikaulio sąnarys. Vaizdo įrašas:

Pagrindinis uždavinys odontologą po gydymo yra atkurti visą žandikaulio judėjimą ir funkcijos nervų ir raumenų komplekso. Savęs gydymas namie nepadeda spręsti problemos efektyviai ir be pasekmių.

evoliucinis atsitiko, kad TMJ vyras suvaidino svarbų vaidmenį fizinio, fiziologinio pobūdžio poreikiams tenkinti – už maisto, pokalbis, išreikšti savo emocijas.

Kai stresas ar patyrėte emocinį stresą patyrė 4 pagrindinius raumenis TMJ ir jų disbalansą veda į kitų problemų ir sutrikimų raumenyse kitų kūno sąnariai, taip sumažinant efektyvumą, sumažinti gyvenimo kokybę.

Tai reikia stebėti sveikatą ir saugą TMJ, ypač siekiant išvengti infekcijos, traumos, mechaninių pažeidimų.

smilkininio sąnarių

smilkininio sąnariųartculatio temporomandibularis, žmogus. Susikūrė vadovas žandikaulis, caput mandibulae apatinio žandikaulio duobė, fossa mandibularis, ir CYCtavnym gumbelis, tuberculum articulare, suragėjusių dalis smilkinio kaulas. Bitai yra apatinio žandikaulio valikoobraznuyu formos; ilgoji ašis konverguojantįjį juos į jų tęsinys susilieja buku kampu nuo priekinio krašto dėmė magnum.

mandibular duobė laike kaulų nėra visiškai prijungtas prie smilkininio sąnario ertmę.

Savo išsiskiria dvi dalys: vnekapsulnuyu iš apatinio žandikaulio duobė, kuri slypi už akmens žvynuota įtrūkimų ir intracapsular dalis apatinio žandikaulio duobė – priekinis jai. Šis duobes dalis yra patalpinta į kapsules, kuri tęsiasi į sąnario gumbelis, pasiekti jo priekinis kraštas. Sąnarių paviršiai yra padengtos kremzlės jungiamojo audinio. Į bendrą ertmę įvyksta Biconcave, ovalo formos pluoštiniai kremzlės plokštelę – sąnarių diską, metimo articularis.

Įsikūręs horizontalioje plokštumoje, viršutinė diskas paviršius yra greta sąnario gumbelis, ir iš apačios – į apatinio žandikaulio galvos. Ji yra kondensuotas apjuosiant, į sąnario kapsulės ir padalina ertmė į dvi ne-bendravimo tarp kortelę – viršuje ir apačioje. Kiekvieno skyriaus ertmė, atitinkamai, viršutinė linija, sinovijos membraną, Membrana synovialis pranašesnis, ir nuleiskite sinovijos membraną, Membrana synovialis prastesnės. Į vidinio krašto disko dalis pritvirtintomis sausgyslių ryšulius šoninės pterygoid raumenų, m. pterygo>

sąnario kapsulė yra pridedamas išilgai sąnario kremzlės krašto; dėl smilkinio kaulas yra fiksuotas priekinę šlaito sąnario gumbelis, galinio – prie priekinio krašto Akmens o būgno tarpo, skersine – bazinės Zygomatic proceso, vidinėje pusėje pasiekia Sfenoid stuburo; apatinio žandikaulio sąnario kapsulę apima kaklą, pritvirtintas prie užpakalinės yra šiek tiek mažesnis nei priekyje.

Iki smilkininio sąnario raiščių yra:

1. Šoninis raiščių, TIG. laterale, pradedant nuo pagrindo ir Zygomatic proceso yra nukreiptas į išorę irdienų nuo tuo, apatinio žandikaulio kaklo paviršių. Dalis raištis sijų yra austi į bendrą kapsulę. Kartu atskirti
priekines ir galines dalis.

2. Vidurys raištis, lig. mediale, eina išilgai pilvo paviršiaus į žandikaulio sąnario kapsulės. Jis yra kilęs iš vidinio krašto ir segmentinį paviršių ir stuburo į pleištakaulis bazę ir yra prijungta ant kaklo nugaros, vidinio paviršiaus sąnario proceso.

smilkininio sąnarių (TMJ)- judriai junginiai apatinio žandikaulio krumplio kaukolės pagrindo. Ši bendra yra suporuotas, tai yra bendra vadovas apatinio žandikaulio yra valdomas kartu ir izoliuoti judesius tik viena jungtimi yra neįmanoma. TMJ gali būti klasifikuojami kaip vienodo Bloczkowy sąnario, ty vienas iš kurių gali atsirasti vraschetelnye ir slenkamojo judėjimo

anatomija TMJ.

Kaulų bendra struktūra pateikta sąnarių Fossa (žvynuota, esanti priekinėje dalyje smilkinio kaulas išorės ausies skylę), sąnarių tuberkuliozės (iš priekio išdėstytas ant Sudėtinė duobė, iškyša), ir pažandiniai sąnarių procesą (galvos iš kurių yra į Sudėtinė duobės). Sąnarių paviršiaus krumplio ir duobė sutampa, t.y. neatitinka viena su kita, kuri suteikia pakankamai laisvės laipsnį bendroje dvezheny. Tarp dviejų pluoštinių kaulų formavimosi yra diskas, atskiria visą intrasąnarinių vietos ant grindų 2 – viršuje ir apačioje. Į priekinę-galinei kryptimi disko pati gali būti suskirstyti į tris dalis: a visą (diskas kamieninių), vidutinis (plonos), galinio (storesnis zona). disko formos atitinka sąnario galvos ir kad išlenkto paviršiaus Sudėtinė duobės, tokiu būdu kompensuoti neatitikimą formos kaulų struktūrų. Storis ir įgaubtu ir disko laipsnis gali skirtis tiek Sagittal ir Išreikšta-šoninė kryptimi. Sąnarių diskas nėra jokių kraujagysles ir nervus, ir yra mobilusis Menasrukturu visam laikui deformuotis pagal kramtomųjų jėgoms. Tai gali būti daroma prielaida, kad iš bendrų struktūrų ilgaamžiškumą lemia Būklės menisko.

Iš TMJ kapsulėje, skirtingai nuo daugelio kitų sąnarių, yra ne perimetrą. Aiškiai yra tik apvalkalas pusėje ir gale, ir priekinės ir kapsulės viduje yra toks plonas, kad beveik gali būti atskirtas nuo bendrų raiščių. Iš kapsulės viduje yra padengiamos sinovijoje kuri sklandžiai, be aiškios ribos histologiniai pereina prie artikuliuoti bendrus paviršių.

pridėti disko ryšuliai, kurie leistų vairuoti pereiti palyginti su besisukančiu galvos sąnario, yra ypač svarbus tinkamam sąnarių. Skirti priekinis raiščių, šoninė ir medialinę raiščių ir užpakalinės raiščių (bilaminarnaya zonoje; zadiskovaya oro pagalvė). Priekinis diskas politika austi sausgyslės vadovas šoninis Pterygoid raumenų dalyvauja atidarant burną, apatinį žandikaulį į priekį pasislenka, į šonus. Tai yra dėl to šio raumenų jungties paprastai stebimas sinchroninio poslinkis į krumplio ir menisko galvos.

smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys yra

smilkininio sąnarių- smilkininio apatinio žandikaulio sąnario artculatio temporomandibularis, žmogus. Suformavo apatinio žandikaulio galvutė, caput mandibulae apatinio žandikaulio duobė, fossa mandibularis ir sąnarių gumbelis, tuberculum articulare, suragėjusių dalis smilkinio kaulas. … … atlasas Žmogaus anatomija

smilkininio sąnarių (articulalio temporomaiKlibularis)- Sagittal skyrių. sąnarių (myshelkovy) procesas apatinio žandikaulio; galvą žandikaulis; sąnario kapsulę; išorinis klausos landos; lankstos (sinovinio) diskas; apatinio žandikaulio duobė; sąnarių Tuberkuł; šoninis Pterygoid raumenų; … … atlasas Žmogaus anatomija

bendra smilkinio– (str. Temporomandibularis) suporuotas ryšys tarp sinovinioDY vadovas žandikaulis ir apatinio žandikaulio duobė laike kaulo; Ji nurodo Shchelkovo mes kartu sąnarius. Jungtiniame yra sąnarių diskas, kuris užlydytas su … … Žodynas žmogaus anatomijos terminų ir sąvokų

smilkinio-bendra- (a temporomandibularis, PNR; … mandibularis, BNA, Jauna; syn S. apatinio žandikaulio) condylar (netoli elipsoido) C. suformuota apatinio žandikaulio skeletinę Fossa iš smilkinio kaulas o žandikaulis vadovas; S. c. n. galima judėjimas žandikaulio žemyn, aukštyn … Puikus Medicinos žodynas

jungtinio smilkinio-(smilkininio jungtinio)- tarp apatinio žandikaulio (condylar procesas) ir laiko kaulo jungtis (apatinio žandikaulio duobė) ginglymoid bendra (žr bendrą ginglymoid (ginglymus).). Šaltinis: Medicinos žodynas Medicinos terminų …

BENDRA temporomandibuliarinio- (žandikaulio sąnarys) ryšys tarp apatinio žandikaulio (condylar procesas) ir laiko kaulo (apatinio žandikaulio duobė) ginglymoid bendra (Žr. Jungtiniam ginglymoid (ginglymus)) … žodynėlis vaistas

Bendras- Vikipedija

BENDRAS- bendru anatomijos vadinamas sąnario (ryšys) iš dviejų ar daugiau kaulų. Žinduolių, šarnyrinės paprastai suskirstyti į tris grupes: synarthrosis stacionarus (fiksuoto); Plokščia sąnarį (polusustavy) iš dalies kilnojamas; ir diarthrosis (tiesa … … Collier enciklopedija

bendras apatinio žandikaulio- (a. Mandibularis, BNA, Jauna) temporo apatinio žandikaulio sąnarys yra matyti … Didžioji žodynas medicinos.

Beposhenkov V. Kuryanina NV Lapkin mm., Potlovskaya R. Anatomno-fizialogicheskie ypač veido ir žandikaulių ir metodai tyrime 2005

TMJ

smilkininio sąnarių – sandūros formuoja laiko ir apatinio žandikaulio kaulų. Iš smilkininio sąnario struktūra turi daug bendro su kitomis žmogaus sąnariams irtuo pačiu metu būdinga tam tikrų anatominės ir funkciškai.
elementai smilkininio sąnario yra: apatinio žandikaulio duobė; sąnarių Tuberkuł; galvos ir apatinio žandikaulio condylar procesas; sąnarių diskas; sąnario kapsulę; apatinio žandikaulio sąnarių raiščių (. 2 pav)
mandibular duobė ir sąnarių gauburėlio yra dalis smilkinio kaulas; apatinio žandikaulio condylar galvos ir procesas susijęs su apatinio žandikaulio kaulą. Teisė ir

pav. 2. žandikaulio sąnario struktūra.
1 – apatinio žandikaulio duobė; 2 – sąnarių Tuberkuł; 3 – iš apatinio žandikaulio galvutė; 4 – condylar procesas; 5 – sąnarių diskas; 6 – sąnarių kapsulės

atsiranda tuo pačiu metu į kairę šarnyro fiziologiškai forma viena sistema judėjimo į juos.
mandibular duobė yra apribota priešais sąnario gumbelis, už – priklausantis smilkinio kaulas iš išorės dalis – Zygomatic proceso. Kūno apatinio žandikaulio duobė suformuota plonas kaulų skiriamosios plokštės sąnarį iš kaukolės ertmę. Galinio rinkinys skyles ribojasi su Membraninis ertmės, kurie yra išdėstyti elementus vidutinio ir vidinės ausies. Toks artimas anatomines santykiai iš būgninė ertmė ir prisideda prie Sudėtinė duobės vaikams, sergantiems sunkiomis formomis pūlingų uždegimų vidurinės ausies uždegimas perėjimo prie apatinio žandikaulio sąnario ir kitų padalinių. Apatinio FOSSA matmenys didesni nei iš apatinio žandikaulio galvos skersmens, todėl priklausančios inkongruent- Nosta (neatitikimo galvos formos forma duobės).

smilkininio sąnarių

    

 1. Tyrimas kaulų – sąnarių sistemos.
 2.   

 3. PASKAITA 9. OPERACIJOS kaulai ir sąnariai,
 4.   

 5. Radial semiotika pažeisti kaulus ir sąnarius,
 6.   

 7. Ray požymiai degeneracinių sąnarių ligų,
 8.   

 9. Raumenų ir sąnarių priėmimas (Proprioception).
 10.   

 11. šlapimo rūgšties kaupimąsi turi sąnariams ir inkstams,
 12.   

 13. Pagrindiniai ir pagalbiniai elementai sąnariai,
 14.   

 15. Akcentai iš pradūrimoChartija,
 16.   

 17. Pagrindai taikomosios rentgeno anatomijos kaulus ir sąnarius,
 18.   

 19. peties sąnario.
 20.   

 21. ligų, sąnarių.

smilkininio sąnarių yra sudaryta iš sąnarinių paviršių nuo apatinio žandikaulio ir apatinio žandikaulio duobė laike kaulų galvos. Sąnarių paviršiai yra padengtos pluoštinių kremzlės. Ten sąnarių plokštelė fibrozinio audinio, kuris atskiria bendrą ertmę į viršutinę ir apatinę skyriuje. Diskas susiliejusios su sąnario kapsulę. Smilkinio-SĄNARINIŲ paviršiai formos netoli elipsoidinio. Judėjimas į dešinę ir į kairę sąnarių atsirasti vienu metu. Atitinkamai, jungtis gali būti klasifikuojami kaip integruota ir kartu.

judėjimas viršutinių ir apatinių skyrių siūlės turi skirtingą charakterį: įvyksta daugiausia stumdomas, ir iš viršutiniojo dėtuve dugną – sukimosi. Kompleksiniai judėjimai smilkininio sąnario galima suskirstyti į tris pagrindines judėjimo:

1. Nuleidimo ir kėlimo žandikaulio – judėjimą aplink priešais

ašį.

2. žandikaulio judėjimas pirmyn ir atgal – išilgai ašies sagitaliniu.

3. Sukimosi (šoninė) judesio – apie vertikalią ašį.

apatinio žandikaulio prasideda rotaciją apatiniame salono aplink priekinės ašies sąnario, tada jis yra sujungtos judėjimo viršutiniame dėtuve – diskinės ir sąnarių galvutė juda į priekį sąnario gumbelis. Taigi, kartu judėjimas į priekinės ir sagitalioje plokštumų. Kai kėlimo žandikaulio judėjimą įvyksta atvirkštine tvarka.

Paskirdamas žandikaulį į priekį abiejų sąnarių tuo pačiu metu yra vadovų sąnarių procesus nominacija su diskais ant sąnario gumbelis nuo smilkinio kaulas. Judesiai atsiranda tik viršutiniuose aukštuose.

Tuo iš šono (sukimosi) judėjimas vyksta tik vienašališkai pratęsia apatinio žandikaulio galvos su diskas ant sąnario gumbelis. Jaw tuo pačiu metu judės priešinga kryptimi. Bendra priešaisantrasis šoninis diskinių lieka vietoje, ir po galvos sukasi aplink vertikalią ašį.

Taigi, funkcinis smilkinio-bendra yra daugiaašiu.

a) pagrindinis literatūros:

1. Anatomija ir fiziologija žmogaus [tekstas] / vadovėlio studentams švietimo įstaigų vidurinio profesinio mokymo / Fedyukovich NI .. – Rostovas prie Dono: “Feniksas”, 2009 m.. – 473s.

2. Burnos higienistas. Vadovėlis / Kuzmina EM – Maskva. 2005.- 231C.

b) Papildoma medžiaga:

Žmogaus anatomija: vadovėlis du tomai / SS Michailovas, A. Chukbar, A. Tsybulkin; Ed. LL Kolesnikovas. – 5. ED, persvarstytas.. Ir pridėti. – M: GEOTAR Žiniasklaida, 2011. Vol.1 – 702s; Vol.2 – EMA 703..

Žmogaus anatomijos atlasas: pamoka. 4 m. / RD Sinelnikov, yr Sinelnikov, A.Ya.Sinelnikov. – Ed. Septinta, pataisytas. – M: Naujas banga 2011 EMA

· Svorio padidėjimas NK Žmogaus anatomija: vadovėlis. 12 ED. / VI Lysenko, VI Bushkovich. – leidykla Sankt Peterburgo akademijoje magistro išsilavinimą. 2006 – 720 a. UMO.

· Situaciniai užduotys pasirengti klasių ir egzaminus žmogaus anatomiją tuo studentams I ir II kursų dėstytojų. / Vadovėlis / redagavo Bazhenov DV / A. Medvedeva, Kalinichenko V., Blinova NV Lavrentieva TP, Shabanova I.N .. – Tverės: Alfa – Spauda, ​​2009. – 48.

· įrankis pasirengti dabartinių tyrimų ir išnagrinėjus žmogaus anatomiją studentams (testai, atvejų tyrimais, narkotikų, kad studentas turėtų gebėti nustatyti sąrašą) dėl I kursas, fakulteto Odontologijos. / Vadovėlis / redagavo Bazhenov DV / A. Medvedeva, Kalinichenko V., Blinova NV Lavrentieva TP, Shabanova I.N .. – Tverės: Alfa – Spauda, ​​2008. – 80.

|Kitas paskaita ==>apatinis žandikaulis|

kintamųjų taikymo sritis

data: 13/01/2014; Peržiūros: 244; Autorių teisių pažeidimas? ;

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Mes vertiname Jūsų atsiliepimus! Ji buvo naudinga publikuoti? Taip | Ne

Lagranmasade