Žmogaus kelio sąnario forma

Artrovex yra vaistas, kuris, daugelio ekspertų teigimu, prisideda prie funkcionalaus sąnario kūno audinio pagerinimo, kartu padeda neutralizuoti skausmą, įveikti sustingimą ir patinimą bei atgauti aktyvaus gyvenimo džiaugsmą. Reguliarus vaisto „Artrovex“ vartojimo praktika įrodo teigiamą komponentų poveikį kremzlei, sąnariams ir jungiamiesiems audiniams dėl jo prisotinimo patentuotais biokomponentais. Priemonė veikia kuo greičiau, nepadarydama jokios žalos kūnui ir nesukeldama šalutinio poveikio.

Artrovex pirktiKremas „Artrovex“, kurį be problemų galima nusipirkti gamintojo tinklalapyje, gali teigiamai paveikti sąnarių struktūrą bet kuriame amžiuje ir bet kurioje ligos stadijoje. Pakanka, kad tai taptų taisykle reguliariai imtis prevencinių priemonių prieš artrito, podagros, bursito ir osteochondrozės vystymąsi.

forma

Šiandien mes atskleisti tema: “. Iš žmogaus kelio formą” Mūsų specialistai surinkti ir apdoroti su naudinga informacija tema ir pateikti ją lengva skaityti formatu.

Kelio – puikus svirties lankstas mechanizmas

Kelio asmuo – unikalus sąnarių, galintis atlikti sudėtingą erdvinę judėjimą. Ši tęstinė ir kartu stabili ryšys niekas keturkojai. Tokios sudėtingos anatomijos ypatumai ir funkcinės savybės kelio įgytas evoliucijos žinoma, nuo to momento, žmogus tapo bipedal. Apsvarstykite žmogaus kelio struktūrą, siekiant geriau suprasti, kaip ji veikia.

Kelio sąnarys: anatomija ir funkcijos

kelio sąnario yra:

    

 • iš dviejų ilgųjų kaulų (šlaunikaulio ir blauzdikaulio) bei kaulų sesamoid (girnelės) (šeivikaulis blauzdikaulio nėra įtraukta į sąnariu);
 •   

 • septynios lauko ir trys intraartikuliniam raiščiai;
 •   

 • šoniniai ir vidurines meniskams;
 •   

 • sujungimas (sinovinio) kapsulės;
 •   

 • kelis sąnarių krepšiai (bursae).

Pagrindinės kaulai kelio

sąnario paviršiai dviejų ilgųjų kaulų (epifizėmis) turi dvi krumplio – galutiniams plėtinius. Vienas vidinis (vidurinė) krumplio kita išorinis (šoninė). Šlaunikaulio condyles turi išgaubtą formą, yra įduba tarp jų, ir. Atitinkamai, blauzdikaulio condyles – įgaubta forma su viduryje auga. Taigi, puikus fiksavimo condylar epiphysis. Condyles, kuriems su lygaus kremzlės sluoksnio (hialino kremzlės), kurioje nustatyta sklandžiai stumdomas sklandžiai jungtimi.

bendri paviršiai yra ne Ribojasi sandariai vienas su kitu: tarp jų išlieka bendrą erdvę, kuri yra aiškiai matomas rentgeno.

vamzdiniai kaulų yra prijungtas prie sąnarioketuri tinklai – du išoriniai iš šono (vidurinė ir šoninis) ir du vidinis (priekinio ir užpakalinio kryžminio raiščių).

girnelės (sinonimas – girnelė) yra priešais kelio. Jos vaidmuo yra dvejopas: kiek įmanoma turėtų apsaugoti kelį ir tuo pačiu metu užtikrinti visišką mobilumą. Pasiūlyme dėl girnelės kelio poreikis ir komplikuoja struktūrą:

girnelė yra sustabdytas trys raiščiai – savo ir du remti. Tai užtikrina, kad jo laisvę ir tuo pačiu metu išlaiko į anatomiškai teisingą padėtį.

vidinio paviršiaus girnelės, o taip pat kitų bendrų paviršių yra padengtos hialino kremzlės.

kelio sąnario kapsulė

sąnario kapsulė yra minkštųjų audinių elastinga dvisluoksnės paketas, krepšys, kuriame bendra yra perkeltas.

Viršutinis sluoksnis susideda iš jos pluoštinių audinio ir vidinis iš sinovinio membranos. Sinovijoje persmelkia tinklą kraujagyslių, per kurias Jungtinis gauna svarbias medžiagas. Be to, pati apvalkalas vystosi specialų skystį (sinovitas), kuriame yra:

    

 • chondroitino sulfatas (pagrindinis komponentas kremzlės);
 •   

 • glikozaminoglikano (hialurono rūgštis), klampa gerinančios medžiagos, pagal kurią sinovijaus tampa tepalas sąnarių.

Ne su kaulais, ty sinovijos membraną dažnai pradeda degeneracinių-distrofinis procesus sąnariuose. Ji trunka tiesioginį vaidmenį osteoartrito patogenezėje. Patologija sinovijaus, įgimtos arba įgytos, nuskurdintų sinovitas, generuoti jame deficito pagrindiniai komponentai, kurie suteikia kremzlės regeneracijos procesas veda prie apsunkintos judėjimo sąnariuose ir krizė.

sąnario kapsule formos daug inversija ir kišenės, kuri padidina jo apimtį, galima praleisti visi iš bendro elementų ir skatina geriau cirkuliaciją, sinovijoje.

Be to vidaus kišenės, ten yra kelio srityjeiš paviršiaus ir giliai krepšiai (bursae), esančių tarp sausgyslių po, o ne toli nuo jų daugybė. Skaityti daugiau apie Bursa šiame straipsnyje.

raištis

kelio sąnario anatomija atstovauja devyni ryšulius, kurių kiekvienas turi savo paskirtį.

Bendras vaidmuo raiščių – patikimas ir stabilus sąnarys: nė vienas iš jos dalių lenkimo, tiesimo pagrobimo, pritraukimo ar sukimosi metu neturėtų viršyti leistinų ribų. Iš saugos atsarga leidžia raiščių viršyti šias ribas, bet dėka mūsų nervų sistemą, kuri reguliuoja visą SLM judėjimą, tuo pavojingų artumo anatominės barjerą metu, yra aštrus skausmas sąnario. Jei jis buvo ne, žmonės būtų nuolat sužeisti save. Jei taikoma išorinės jėgos viršija skirtumas raiščių plyšimas įvyksta į jį.

Kodėl taip dažnai sporto traumų? Konkurso metu, atsižvelgiant į sportininko kraujo metimų adrenalino daug, ir ji nustoja tik jausti skausmą, ir gali net nepastebėti, kad Sulaužytas raiščių ar menisko.

ryšuliai Šlaunikaulio ir blauzdikaulio

šlaunikaulio ir blauzdikaulio sustiprintas:

    

 • du šoninius (Gretutinis) raiščių – išorinis (šoninė), o vidinis (vidurinė);
 •   

 • priekinė sakralinės raištis (ACL);
 •   

 • užpakalinės sakralinė raiščių (PCL).

Išorinis užstato raiščių, taip pat vadinamas šeivikaulis: ji prasideda nuo šlaunikaulio galvos epicondyle ir eina į M / B * kaulų. jis nėra prijungtas prie sąnario kapsulės.

Vidaus užtikrinimo raiščių(sinonimas: blauzdikaulio) jungia vidaus epicondyle šlaunikaulio į vidinio paviršiaus W / B * kaulų. Ji yra platesnė ir didesnį nei įrišti sąnario kapsulės, jungiantis su ja priekyje ir atgal, ir yra prijungta prie medialinio menisko.

užtikrinimo priemonės raiščių vaidmuo – apribojimai iš šono Išsilavinimas vyrių lynai ir sukimosi kelio.

Priekinio ir galinio krestoobraznye raiščių(ACL “ir” PCL) yra viduje sąnario kapsulės ir susikerta bendrą ertmę.

    

 • PCB prasideda nuo išorinio krašto šlaunikaulio ir galų gumburų tuo priekinio paviršiaus W / B kaulų prie intercondylar eminence;
 •   

 • MCS ateina iš vidaus krumplio šlaunikaulio ir yra prijungta tarp B / W condyles kaulų šalia jo galinio paviršiaus.

Susieti kryžminis raištis:

    

 • ACL apsaugo kelį nuo hiperekstenzija, ty šališkumo blauzdos priekį;
 •   

 • PCL apsaugo Išsilavinimas vyrių lynai kelio su užpakalinės tūris iš blauzdikaulio.

ryšuliai girnelė

priskirti juos – be pritvirtinimo girnelės.

Priekinis kryžminis raištis girnelė, mūsų pediatrai dažnai vadinamas jo paties girnelės raiščio. Šis tęsinys keturgalviame sausgyslių (keturgalvį), besitęsiančią per girnelę ir pritvirtintą viršuje ir apačioje – su vidurine kalvelė b / b kaulų.

Remiant girnelės raiščių– dvi mažos raiščių (vidurines ir šoninio), yra šakotas Quadriceps sausgyslių, girnelė, kuris yra prijungtas prie vidinio ir išorinio priešais sąnario paviršiaus W / B kaulų.

Galinis raiščių iš kelio

dėl kelio atgal yra du pakinklio raiščių – plokštuma, ir arkos. Jų funkcija – išlaikyti kelio stabilumą savo padalinių

nugaros.

smailusis raiščiųir toliau semimembranosus sausgyslės ir raumenų prasideda aplink medialinio krumplio W / B kaulų. Ji yra iš dalies pritvirtinta prie šlaunikaulio ir sujungti su prie galinio paviršiaus sąnario kapsulės.

, arkinės raiščių, pradeda grįžti tuo pačiu metu nuo šeivikaulio galvos ir iš išorės šlaunikaulio krumplio. Yra pritvirtintas prie vidurinės paviršiaus b atgal / w kaulų ir eina ant lanko viduje, jungiantis su įstriža pakinklio raiščio.

dešimtoji, mažiausias pluoštas yraviduje sąnario ir jungia du iš kelio menisko. Tai vadinama , šoninis meniskas raištis.

meniskams kelio

kelio sąnario konstrukcija panaši kaip savo idealus svirtis-vyrio mechanizmą, kuriame svertai – kaulų, raumenų ir sausgyslių, ir bendra – bendra pati su savo sferinių paviršių. Tačiau, kelio yra dar tobulesnis mechanizmas, nes ji suteikia paramos ir amortizatorius.

“Skeleto, raumenų amortizacijos funkcija atlieka meniskų, išorės ir vidaus. Tai lėkštės pusmėnulio lenkti į lankstesnis nei kremzlių, kolageno poilsio formos, puikiai minkština apkrovą sąnariams, nes savo kūno svorį ir judėjimo.

Kai lenkimo kelio menisko patenka į 85% visos apkrovos. Jie taip pat gali daryti stabilizuojantį poveikį per traumos, pavyzdžiui, pertrauka PKS Shin neisiu į priekį, nes jis bus nuolat įkeistą pritvirtinta prie medialinio menisko raiščių

viduje.

raumenų kelio

Be mūsų raumenų svirtis būtų likęs bejėgis.

Dėl kelio susitikti judėjimo trijų tipų raumenis:

    

 • lenkėjų;
 •   

 • tiesinamieji;
 •   

 • pritraukėjų (vidinis šlaunies).

    

 • , keturgalvio, kad užima visą priekinės ir šoninės šlaunies ir yra sudarytas iš keturių vadovų – šlaunikaulio raumenis (tiesi, plati vidurinė, šoninį platųjį, tarpinės bendrai).
 •   

 • Sartorius, – vienas iš ilgiausių raumenų priekinio grupės klubo: prasideda iš Klubakaulis (priekinė viršutinė stuburo), veikia įstrižai žemyn spirale, ateina ant vidinės priekinio kojos, ir pridedamas prie gumburų b / b kaulai.

raumuo

galinio grupė

bicepsas– susideda iš dviejų galvučių, pradedant nuo sėdmens ir šlaunikaulio kaulų, kurie, atakos į sausgyslės apačioje yra prijungta prie m / b kaulų

galvos.

semitendinosus, raumenų yra arčiau medialinio paviršiaus, ribojasi su išorės su bicepsus, su vidaus – su semimembranosus raumenų ir uždarytas į didįjį sėdmens viduryje. Pradedant nuo sėdynkaulių gumburų, kuri apgaubia vidurinę krumplio šlaunikaulio ir pritvirtinami prie gumburų / b b kaulų, kur kartu su Sartorius raumenų ir ploną trikampis vadinamas žąsų pėdų paviršiaus.

semimembranosus, raumenų ir kilęs iš sėdynkaulių iškilimo ir žemyn, šakos į tris sijų (vienas ateina į medialinio krumplio W / B kaulo, antrasis – į pakinklio išsitempia, o trečiasis eina į medialinio raištis kelio. membraninis raumenų bankas taip pat dalyvauja rotacinio blauzdos sukimosi.

Apie pritraukėjų

Dažniausiai Adductor – didžiausia medialinio (vidinio raumenų) prasideda nuo apatinio gaktos ir sėdynkaulių kaulų. Raumenų skaidulos flabellately nukreipta žemyn, ir į išorę, pritvirtinti prie klubo linija pašiurkštintas, taikant plačius sausgyslių kartu medialinio lūpų.

Plona raumenų – ilgai poodinio raumenų, Medial. Ji prasideda nuo gaktos kaulo ir pridedamas prie B kalno / m kaulų.

Išvada

kelio sąnario struktūra leido vyras prisitaikyti prie supančios aplinkos. Tačiau šiuolaikinio gyvenimo ir didelės apkrovos tempas veda į greito pablogėjimo šį nuostabų mechanizmą. Tempimo ir raiščių plyšimo, išnirimas girnelės, menisko traumos ir kiti sužeidimai išvesti iš kelio žemyn ilgą laiką, ir ne visada taip juos atgal į ankstesnę operacinės kelio. Nepalikite be dėmesio nesuprantamas skausmas, krizė, apribojimų judėti arba, priešingai, laisvai įtariamasis į kelio. Daugelis traumų, ypač tuos, kurie susiję su menisko, gali būti paslėpta.

Anatomija žmogaus kelio ir prietaisas: raumenų, sąnarių ir kraujo tiekimo schema, nuotraukos

raumenų sistema susideda iš žmogaus sąnarių rinkinį. Vienas iš jų – kelio sąnario. Jos struktūra yra gana sudėtinga, irdydis – vienas didžiausių. Kelio struktūra suteikia jam galimybę atlaikyti dideles apkrovas, atlikti normalų judėjimo aktyvumo. Universalumas ir sudėtingos struktūros – greitojo pablogėjimo sąnario priežastis. Apsvarstykite kelio anatomiją.

Įranga klasifikacija

Pasak artrologija skirsnyje anatomiją, tiriant kaulų ryšį, kelio sąnarys yra sudėtingas klasifikacija. Pagal struktūrą, nes ji susijusi su sudėtingų siūlių, T. Norėdami. Savo ruožtu menisko. Kelio forma – condylar bendra. Tai reiškia, kad kaulų formavimas sąnarį turi savo bazę galvą, kurių forma panaši į elipsę. Iš tikrųjų condylar sąnarių – ji yra tarpinis būklė tarp Bloczkowy ir elipsoidinį formos.

Jeigu mes priimsime kaip už iš ašių judėjimo skaičiaus klasifikacija, kelio turėtų būti priskirta prie dviejų ašies tipo. Pagal biomechaninių savybių šio sąnario yra siejamas su slozhnosochinonnoy forma.

Kas kaulai sudaro sąnarių

kelio sąnario, kad sudarytų kelis kaulus:

    

 • šlaunies;
 •   

 • blauzdikaulio;
 •   

 • girnelė arba skridinys.

iš blauzdikaulio paviršių dėl savo plokščios formos yra dažnai vadinamas blauzdikaulio plato. Jis susideda iš dviejų dalių:

    

 • medialinio plato, kuri yra ant kaulų formavimosi viduje;
 •   

 • šoninis plato.

iš hialininė kremzlė storis – ne daugiau kaip penkių milimetrų. Ji išlaiko nepaisant nuolat trintis lygumo dėl to, kad kelio yra sulenkta, ištiesinimą. Elastinės savybės turėti bendrą pagalvėle poveikį.

girnelę nurodo sesamoid kaulų tipo. Tai reiškia, kad girnelė sausgyslės yra įsikūręs interjero ir kitų kaulų paviršiaus. Ji apima kremzlės, kuri suteikia lengva Stumdomų sąnariai elementų vidų. Girnelė paveikia Kokybvyriausybinės darbo charakteristikos raumenų sistema, nes ji atlieka užrakinimo funkciją.

Iš tiesų, bendra susideda iš dviejų sąnarių – šlaunikaulio-blauzdikaulio ir šlaunikaulio-nadlednikovoe.

Viduje sąnarių, kad iš blauzdikaulio galai ir šlaunikaulio yra plokštės kremzlės – meniskas, ją dalinant į dvi lygias dalis. Jie veikia kaip tarpiklių tarp kaulų paviršių, padeda tolygiai paskirstyti apkrovą bendrų paviršių.

Biomechanika iš kelio yra gana sudėtinga. Kad ji užtikrina variklio funkciją kelių lygių:

    

 • Sagitāls arba vertikalės atžvilgiu;
 •   

 • visą;
 •   

 • horizontali.

Kiekvienas iš šių plokštumų užtikrina bendrą judėjimą šiose srityse:

    

 • lenkimą-išplėtimas;
 •   

 • rotorius arba sukimosi;
 •   

 • Perkraustymo;
 •   

 • ritiniai.

suktinukai judėjimas rodo, kad sąnarių dalys kaulų buvo perkelta. Taigi, organizmas sumažina apkrovą sumą dėl bendro tais atvejais, kai pratęsimas ir / arba lenkimo anatomiškai neteisingas. Platinti ji vis dar leidžia į bendrą galvos sugebėjimą suktis aplink savo ašį.

dažnai kaulų liga

Kompleksas anatomija ir biomechanika kelio sąnario – paaiškinimas ne tik stabilumą, bet ir bendra nestabilumas. Pastarasis, savo ruožtu, sukelia dažną lūžių plėtrą vidaus elementų, jų dislokacija ir subluxations. Natūralu kristi ant kelio sąnario aktyviausia apkrova, kuri paaiškina faktą, kad ji ten dažniau nei kitose sąnarių diagnozuota sudėtinga lūžių. Dažnai jie yra pridedamas lupimo viršutinių sluoksnių kaulų, migracijos į kaulų fragmentų ertmę.

Audiniai kelio, taip pat kiti tokie subjektai yra taikomos degeneracinių ir uždegiminių patologijų – artrozėy ir artritas.

Osteoartritas, kuris yra taip pat teisę reikalauti gonartrozės, susijęs su sąlygomis, kad sekasi labai lėtai. Patologija pradžių vystosi kelio kremzlės. Tačiau, ignoruoja klinikinių pasireiškimų artritinių sąnarių eina į kaulą.

iš valstybinės išvadais progresavimo deformacijai bendrų kaulų – būklės, vadinamos deformuojančiomis artrozė. Tai neigiamai veikia nuo judėjimo aktyvumo, apriboti ar net visiškai sustabdyti.

artritas arba vairuotojo- uždegiminė procesas ūmaus forma sąnario. Jos raida yra dėl to, kad organizmo sisteminės infekcijos arba kitų komplikacijų išsikiša artrito ligų buvimą.

Ekspertų kaulai vadinami rėmas, kuris yra pridedamas prie minkštųjų audinių, kurie yra atsakingi už stiprinimo kelius, taip pat jos motorinės funkcijos stabilizavimo.

kremzlės struktūrą

Viduje kelio sąnario yra liniuotas su kremzlės audinio. Jų pagrindiniai uždaviniai:

    

 • sušvelninti trintį;
 •   

 • Apkrovos amortizavimo;
 •   

 • Apsauga kaulų drabužiai.

kremzlės yra paimtas iš sinovijoje ir gretimų audinių maistinių medžiagų, kurios yra toliau persiunčiami į kaulinio audinio, juos prisotinant ir leidžiančio augimo ir regeneravimui, pagrindą.

Pagrindiniai kelio – meniskams. Jie padeda stiprinti kelio ir yra atsakinga už sklandų judesio visų sąnarių dalių. Kremzlės susidarymas veikia kaip tarpinės, palengvina tolygiam kūno svorio ir suteikia pagalvėle judėjimo metu. Nuotrauka atspindi menisko struktūrą.

Svarbu!Bet net menkiausias pažeidimas menisko veda prie degeneracinių sąlygų plėtra.

Iš menisko storis yra nelygus. Mažiausias rodiklis yra registruotas centrinėje dalyje kremzlės prisikimšti Daugiaustorio. Dėl tokių funkcija yra suformuotas mažą angą, padedant tolygiai paskirstyti apkrovą ir užtikrinti, kad galūnės stabilumą.

susiduria su laisvo krašto menisko visiškai trūksta laivus centrą. Suaugusiųjų žmogaus kraujagyslės kurių sudėtyje yra tik periferinėse srityse, kurios sudaro ¼ visą plotį menisko.

raiščių ir sausgyslių kelio

bendra raiščių Įrenginys susideda iš kelių elementų:

    

 • vidaus raiščių (ertmės yra intrasąnarinių);
 •   

 • lauko (taip, kad aplink sąnarį), sausgyslių ir raumenų – jie yra atsakingi už stabilizuoti bendrą ryšį visų komponentų.

unikalus, analogų funkcija kelio sąnario yra kryžminio raiščių – priekyje ir atgal. Yra viduje sąnario, apie savo vidinę ertmę, jie yra atskirti sinovinio membranos.

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Vidutinis storis vartų raiščių pasiekia 10 mm, ilgis – 35 mm. Iš ryšulius galai yra vienodai platus. Vienas kilęs iš vidinio paviršiaus išorinio šlaunies krumplio atgal. Antra yra sumontuotas priešais mezhmyschelkogovogo eminence blauzdikaulio. Pluoštai yra suformuota pluoštai, kurie yra sujungti į dvi daugybę strypų.

grįžtės leisti krūva nepriklausomai nuo bendros pozicijos, kad išlaikytų savo įtampą. Pagrindinis funkcionalus uždavinys priekinė kryžminis raištis – užkirsti kelią panirimas išorės krumplio blauzdikaulio

.

PCL nustatymai:

Svarbu!Pagrindinė funkcija užpakalinių kryžminis raištis ekspertai vadina įspėjimas pernelyg pratęsimo blauzdikaulio. Jis susideda iš dviejų sijų – pagrindinio perednedateralny ir posteromedial, kurio vertė yra antrinė. Ekspertai teigia, kadm, kuris yra užpakalinės kryžminis raištis, menisko duplikatem šlaunikaulio raiščių.

bendra stabilizavimo ant vidinio paviršiaus suteikia medialinę užtikrinimo priemone raiščių. Tai apsaugo nuo blauzdikaulio priekinio subluxation ir jos medialinio krumplio atmetimą. Pluoštas susideda iš dviejų dalių:

    

 • Paviršiaus- tai tenka stabilizuoti funkciją. Susideda iš ilgo pluošto, kurie tęsiasi nuo vidinio veeoobrazno epicondyle šlaunikaulio į medialinio blauzdikaulio kaulų meiaepifizarnym Švietimo departamento;
 •   

 • “giliai”- suformuotas trumpų pluoštų. Jie yra susiję su medialinio menisko suformuoti menisko šlaunies ir blauzdikaulio meniskas, raiščių. Dėl giliųjų medialinio užtikrinimo raiščio dalis nugaros yra posteromedial dalį sąnario kapsulės, be kurio neįmanoma organizuoti bendrą stabilumą.

posteromedial skyrių savo sudėtimi turi ilgus pluoštus, turinčius orientuotis užpakalinės-kadualnom kryptimi. Antrasis vardas – galinis įstrižai raištis. Funkciniu požiūriu, ji yra panaši į medialinio užtikrinimo raiščio.

Pastaraisiais metais pastebima tendencija skirti atgal velniop ryšulėlį į atskirą, atskiras subjektas. Svarbu išlaikyti medialinio ir posteromedial departamentų sąnarių ir raiščių stabilumą. Antras pavadinimas pastarųjų darinių – posteromedial kampe kelio sąnarius.

kapsulės ir raiščių turi du skyriai – skersinėje ir užpakalinę. Kartu jie – prijungimas raiščių-sausgyslių struktūros, kuri medicinoje yra vadinami užpakalinę raiščių-sausgyslių kompleksas. Jo funkcija – stabilizuoti posterolateral bendrus padalinius. Paprastai, funkcinė struktūra kompleksas yra glaudžiai susijęs su užpakalinės kryžminio raiščio.

sąnario kapsulę

Apibūdindami kelio sąnario struktūrą, dėmesys turėtų būti skiriamas ir bendra kapsulė. ji teigia,um iš sinovinio membranos ir pluoštinės. Ji yra pritvirtinta prie galinės dalies menisko ir kremzlės. Priekinės dalies yra apsaugotas trimis kryptimis, kuriame formavimas dalyvavo sausgyslių ryšulius keturgalvį. Laidas, kuris užima centrinę poziciją, yra austi į girnelės.

šoninė dalis maišeliai yra sustiprintas dviem ryšulius:

    

 • vidaus raiščių bolshebertsovoykosti;
 •   

 • lauko raiščių šeivikaulis.

Nuo viduje sąnario kapsulės yra padengta sinovinio membranos.

Nervų sistema

Didžiausia nervų kelio sąnario yra pakinklio nervų. Jis yra dalis didelio sėdimojo nervo, kuris vyksta į blauzdos ir pėdos. Pakinklio nervų suteikia jautrumą ir mobilumą elementų.

Tik virš nervų takoskyrų sandūroje į dvi:

Jei yra žalos, jis išvardijo nervai dažniausiai pažeisti.

raumenų sistemos

kelio sąnario raumenys yra atsakingas už visų judėjimų rūšių. Su sąlyga, kad šlaunies fiksuoto, raumenų aparatai teikti lenkimo, tiesimo, supination ir pronation blauzdikaulio. Jei fiksuoto Shin raumenys suteikia gulėdamas ant pilvo, supination, judėjimas pirmyn ir atgal.

Zhuykova Tatjana

JAV gydytojas, reumatologas

Ligos sąnarių ir jungiamojo audinio.

    

 • reumatoidinis artritas.
 •   

 • Bursitas.
 •   

 • artritas.
 •   

 • tendovaginitą.
 •   

 • osteoporozės.
 •   

 • Tendinitas.
 •   

 • periartritas sušaldytos pečių.
 •   

 • Reiterio liga.

Išsilavinimas:

Diplomas specialybės “generalinis Medicina (Prevencinė sandoris),” Iževskas valstybinės medicinos akademijos (1999 g.)

Mokymo kursai:

«Reumatologija” institutas Reumatologijos avinai, Maskva (2000)

Darbo patirtis:

    

 • reumatologu, RKDTS, Iževskas (2000-2014 metus).
 •   

 • reumatologas, privati ​​klinika, Iževskas (2014-2016 gg.)
 •   

 • reumatologas, “Avicena”, Izhevsk (2016- NV “).

užgniaužti – anatomija ir išsami struktūra

kelio sąnario struktūra yra labai sudėtinga, nes jis susideda iš daugelio elementų. Tai raiščių ir nervų ir raumenų, ir kraujagyslės ir kremzles. Kad kelio yra didžiausia bendra visame organizme, ir todėl prisiima apkrovos daugumą. Be to, ji leidžia asmeniui paprastai judėti: bėgioti, šokinėti, vaikščioti.

kelio sąnario ypatingas, nes tai, kas bendra yra labai pažeidžiama struktūra. Todėl lengvai veikiami žalos ir įvairių patologijų. Jei žalos Jungtiniam, būtina gydyti gana ilgai, o kartais jis sukelia negalią. Darbas remiasi kelio sąnariams, kuriuo asmuo gali nusimesti, Išskleiskite ir pasukti koją. Visa tai yra įmanoma dėka ligamentous aparato.

Pagrindinė dalis

Visų pirma reikia pažymėti, kad kremzlės storis yra 5-6 mm. Kremzlės audinio yra virš kaulų ir puodelio atgal. Kiekviena kremzlės turi sklandų ir blizgus paviršius, kuris palengvina slopinimo ir sumažinimas trinties su judesio. Skeleto sistema yra fiksuotas jungiamąjį audinį. Ir tam, kad sustiprinti sąnario kapsulę ir užkirsti kelią judėti į šoną yra du pagrindiniai raiščių, vidinis ir išorinis (vidurinė ir šoninio). Centrinėje dalyje iš kryžminio raiščių yra, atsakingas už juda pirmyn / atgal. Priekinių ir galinių yra raiščių turėti į blauzdikaulį nuo nenuslinktų.

Yra 2 ilgieji kaulai (blauzdikaulis ir šlaunikaulio) į kelio sąnario ir girnelės priekį. Apatinių dalių sąnario yra 2 krumplio, kuris yra padengtas kremzlės. Jie aktyviai bendrauti su paviršinio sluoksnio blauzdikaulio plynaukštėje. Platonas, savo ruožtu,Vaeth šoninio ir vidurinė. Condyles palankias sąlygas patellofemoral griovelių išsidėstymą, per kurią girnelės juda.

iš kelio menisko struktūra:

Menisko – yra kremzlės formavimas, teikiant stabilumą kelio sąnario ir tolygiai svorį asmens dėl blauzdikaulio plato paviršiaus. Meniskų yra tarp kaulų galuose ir panašūs kremzlės audinį. Tačiau jų struktūra yra daug elastinga. Apskritai, meniskams veikti kaip pamušalas natūra normaliai funkcionuoti kelio. Pavyzdžiui, tuo atveju, žalos elemento, visi kremzlės pradeda deformuotis taigi bendra stabilumas yra sutrikdyta.

raumenų sistemos

kelio sąnario negali išsiversti be aplinkinių raumenų kad lenkimo, tiesinti ir eksploatuoti kelius. Dauguma didelių raumenų kūno įsikūręs šlaunies priekyje ir tai vadinama keturgalviame. Jis yra prijungtas tiesiogiai prie girnelei ir paviršinio sluoksnio blauzdikaulio. Kelio yra iš tęsinys keturgalviame raumenų ir yra pritvirtintas prie sąnario kapsulės.

Taip pat yra Sartorius, kuris juosia puodelį ir yra prijungta prie blauzdikaulio kaulų. Tai raumenų padeda padaryti apatinės galūnės judėjimą pirmyn / atgal. Padėti pritaikant elementas ateina dvusustavnaya raumenis, pradedant gaktos dalis. Tai pakankamai plona, ​​bet tai užtrunka šiek tiek toliau nuo šoninės ašies. Kelio į pasukti, ir blauzdos išlenktas pagal kelio yra pakinklio ir semitendinosus.

inervacija

Iš tiesų, kelio sąnario schemą inervacija yra labai daug visų raštų rūšių:

    

 1. šeivinis blauzdikaulio ir sėdimojo nervai prisideda prie jautrumo. Blauzdikaulio nervų Unerwiać kelio sąnario atgal su filialų pagalbos, šeivikaulio – priekinio išorinio dalį puodelio.
 2.   

 3. meniskams nervinio rezginio prasiskverbti tuo pačiu metukraujo apytakos sistema. Jų kelias yra išilgai kūno kremzlės periferijoje.
 4.   

 5. ryšulius nervus menisko prisidėti prie myelinated ir ne-mėsingos nervinių skaidulų formavimas.
 6.   

 7. Nervų sistema kelio sąnario, nors nėra labai išplėtota, tačiau vaidina svarbų vaidmenį kelio funkcionavimą. Pavyzdžiui, jei vienas iš sąnario kapsulės nervų yra deformuotas, ji ateina sklerozės.
 8.   

 9. kraujagyslės kelio sąnario yra prijungtas per anastomozėms tinklo. Kad laivų, pilnai pamaitinti visus kelio sąnario elementų.
 10.   

 11. venų tinklas, kuris yra į periarticular audinio, kilęs iš sąnario kapsulės.
 12.   

 13. Dideli laivai yra gale. Jie teikia periferinė kraujotaka ir grįžtamo srauto tiesiai į širdį.

Kas traumos yra

žmogaus kelio struktūros, kaip jau minėta, sudėtinga, todėl dažnai sužeisti. Dažniausia traumos yra laikomos raiščių plyšimo, meniskų. Atotrūkis yra prieinama bet žmonijos su poveikio, kritimo atstovas arba kai Sportavimas. Dažnai tokia žala lydi lūžių. Simptomai žalos kelio sąnario yra praktiškai identiški. Tai aštrus skausmas, patinimas, skysčių susilaikymas ir paraudimas. Kartais ne iš žalos požymių metu neatrodo, bet tik po kelių valandų. Jei pažeisto kelio sąnario, jis kenčia visą skeleto sistema apatinių galūnių. Todėl svarbu skubiai ieškoti profesionalios pagalbos.

patologinės būklės,

pagal diskomfortą kelio sąnario priežastys gali būti susijęs su įvairių ligų:

Gonartorz – liga, kurioje sunaikinti kremzlės kelio sąnario. Kai tai atsitinka, tai padermė pažeidė savo funkciją. Patologija vystosi palaipsniui.

Meniskopatiya gali išsivystyti bet kokio amžiaus. Vadovauti savo šuolių, pritūpimai plėtrą. Gresia yra diabetikamsPacientams, sergantiems artritu ir podagra. Pagrindinis bruožas menisko traumos – spustelėdami kelio sąnario, kuris sukelia stiprų ir ūmų skausmą. Į gydymo nesant meniskopatiya patenka artritas.

artritas gan sinovalnye apvalkalo kapsulę ir kremzlę. Jei liga negydoma, pacientas bus prarasti efektyvumą. Artritas gali pasireikšti įvairiomis formomis, teka Ūminis ir lėtinis pobūdžio. Tokiu atveju pacientas patiria diskomfortą savo kelio. Yra patinimas ir paraudimas. Kai kūno temperatūra pakyla pūliai.

Periatrit atsitrenktų periarticular audiniuose įskaitant sausgyslių, kapsulių, raumenis. Dažniausiai ši liga paveikia regioną, kuris sudaro didžiausią apkrovą judėjimo metu. lėtinė liga, hipotermija, su endokrininės sistemos problemų – už šio pralaimėjimo priežastis. Už periatrita būdinga kelio skausmą ir patinimą.

Tendinitas yra pasireikštų uždegimas sausgyslių audinio formą, esančią jo įrašo į kaulą vietoje. Už šį motyvuoti apima aktyvų sportą, įskaitant krepšinį. Patologija gali turėti įtakos girnelės sausgyslę. Sausgyslių pasireiškia po 2 formų – tendobursit ir tendovaginitą.

Reumatoidinio artrito – sisteminio pobūdžio ligos, kuri pasireiškia uždegimas jungiamojo audinio. Už jos atsiradimo priežastys yra genetinis polinkis. Aktyvus plėtra ligos ateina ne susilpninti organizmo apsaugą metu. Patologija veikia jungiamąjį audinį į sąnarius. Tokiu būdu yra patinimas, yra aktyvus padalinys uždegiminių ląstelių.

bursito, podagros ir kitų ligų, turinčių įtakos kelio

Bursitas – uždegimas procesas vyksta per bursa. Priežastis ligos – iš skysčio kaupimosi, kuriame pavojingų mikrobų. Bursitas vystosi po kelio traumos. Liga lydi skausmas ir ribotų judėjimo. Tokiu atveju pacientas praranda savo apetitas, bloga savijauta ir silpnas.

Podagra – lėtinės ligoscal procesas, vykstantis kelio sąnario. Už ligos būdinga tai, kad natrio monourata nusėdimo, prieš, kas sukelia ūmų skausmą BENDRUOSE fone. Tuo pačiu metu gali raudonuoti odą.

Paget’o ligos pasireiškiantis pažeidžiant formavimo procesų kaulinio audinio,, sukeliantys skeletas deformacijos. Ši patologija gali išprovokuoti skausmą kelio sąnario. Pašalinti jį priskirti terapija NVPV.

fibromialgija yra retai diagnozuojama. Ji išreiškė simetrišką raumenų skausmas ir skeletas, kuris pasirodo dažnai kelio. Tokia sąlyga sutrikdo miego, todėl nuovargis ir energijos stoka. Be to, yra traukuliai.

Osteomielitas susijęs su nekrotinio proceso kaulų ir audinių aplink ją. Liga vystosi ant specialios grupės bakterijų, kurios gamina pūliai fone. Patologija gali atsirasti hematogenous ir trauminio forma. Diskomfortą kelio lydi bendrą silpnumą, negalavimas, karščiavimas.

Baker cista yra panašus į jo kelių išvarža. Jo matmenys skirtis, bet ne ilgiau kaip keletą centimetrų. Cistas formos po stipria kelio traumos. Jos išvaizda gali sukelti artritą.

liga pasireiškia Koenig kremzlės atskyrimas kaulų ir juda ją į kelio sąnario. Šis reiškinys sunku judėti, sukelia didelį skausmą. Tuo pačiu metu į sąnarinio skysčio susikaupia, yra uždegimas ir patinimas.

liga Osgood-Shlyatterla pasireiškia formos gabalėlių puodelį. Patologija diagnozuojama vaikams ir suaugusiems. Pereiti į pagrindinį simptomas apima patinimas kelio. Be to, ten yra patinimas ir aštrus skausmas.

Kaip išgydyti kelio

Speciali struktūra kelio gydymo apima sudėtingas ir ilgalaikis. Prieš pasirinkdami tinkama metodika turi būti visiškai apklaustųjų. Gavęs rezultatus, gydytojas individualų gydymą. Tai priklauso nuo sužalojimų lokalizaciją, suschestvuyuschey patologija ir sunkumas. Taip pat atsižvelgiama į amžiaus indikacijas ir charakteristikas organizmo.

SVARBU! Atidėtas ar netinkamo gydymo sukelia rimtas komplikacijas. Gali sukurti tokius patologijas artrozė kelio artrito ir pan. Labai pažangių atvejais yra atrofija apatinės galūnės.

terapija

Narkotikų

Kai dalinis gedimas iš kelio gydymas yra atliekamas injekcijų ir tablečių pagalba. Paprastai gydytojas priešuždegiminių nesteroidinius vaistus. Pavyzdžiui, “Movalis”, “Ibuprofenas” ir pan. Injekcijos yra daugiausia naudojami siekiant pašalinti skausmą ir greitai atkurti struktūrą. Būtinai pacientas turi ištaisyti jo sužeista koja ir antkelius taikyti aušinimo kompresus. Jūs negalite remtis kojos kaip ji reikia nuraminti. Praėjus keletui dienų po traumų paskirtas fizioterapija. Atkūrimo laikotarpis, per savo komplemento specialių gydomųjų pratimų.

Jei pažeistas kelio sąnarys yra sunkus, chirurgija yra naudojamas. Šiandien keli inovaciniai metodai naudojami, kurie neskausmingas ir saugus. Pavyzdžiui, artroskopijos ir meniscectomy. Pirmuoju atveju daro mažą skylę 2, per kurią pristatė specialų optinę sistemą su įrankiais. Operacijos metu sugadintą elementai siuvami viduje. Antruoju atveju kūno šalinimas atliekamas iš dalies arba vietoje.

Lopšys Slaugos iš «GABIYA»

17.Kolenny bendra. Struktūra, forma, funkcija.

slopintikelio(lot articulatio genties.) – bendra, kuri jungia šlaunikaulio, blauzdikaulio ir girnelė.

priešais sąnario yra skridinys (girnelė). Patella ir keturgalvio šlaunies sausgyslių prijungtas, ir toliauzheniem kuri yra girnelės raiščių. Raiščiai yra:

    

 • iš šono (Strzałkowy ir blauzdikaulio užtikrinimo)
 •   

 • užpakalinės (pakinklio, lanko formos, girnelės raiščių, Medial ir šoninis palaikymas)
 •   

 • intrasąnarinių (kryžminio, šoninė raiščių iš kelio (menisko tarp)

kryžminis raištisesantis kelio sąnario ertmę. Išmušant savo persvarą milžiniškos judėjimo kelio sąnario.

    
 • priekinio kryžminio raiščio(lot. cruciatum anterius) prasideda nuo caudineural dalies vidinio paviršiaus išorinio krumplio (kaulų išsikišimo) šlaunikaulio, kerta kelio sąnario ertmę ir pridedamas prie priekinės dalies priekinės intercondylar duobė iš bendros ertmės blauzdikaulio. Tai raiščių stabilizuoja kelio ir neleidžia blauzdikaulio pernelyg judėti į priekį ir taip pat saugo išorinį krumplio blauzdikaulio.
 •   

 • PCLkelio sąnario (lot. cruciatum posterius) prasideda nuo priekinės dalies šoninio paviršiaus vidaus šlaunikaulio krumplio, kerta kelio sąnario ir yra prijungta prie intercondylar duobės blauzdikaulio nugaros. Ji stabilizuoja kelio sąnario ir išlaiko blauzdos pasvirti atgal.

sąnario paviršiai kaulų yra padengtos kremzlės. Tarp gretimų paviršių šlaunikaulio ir blauzdikaulio turi vidinius ir išorinius meniskams, kurie yra pjautuvo formos (formos półksiężyce) kremzlės. Kelio sąnario turi keletą , sinovijos krepšiai:

    

 • nadnadkolennikovaya
 •   

 • giliai podnadkolennikovaya
 •   

 • podsuhozhilnaya Sartorius,
 •   

 • poodinio prepatellar
 •   

 • pakinklio išėma

skaičius ir dydis gali skirtis atskirai. Tai naudingai tarp pagal, aplink sausgyslių. Sinovinio membrana sudaro keletą ckladok, kurių sudėtyje yra riebalinis audinys.

Tai yra kompleksas (kelis sąnarių paviršiai), kompleksas (yra meniskams). Į tai, krumplio forma yra.

žmogaus organizme kelio sąnario leidimus judėjimą lenkiant ir tiesiant (priekinės ašies) – bendro tūrio 150 laipsnių judėjimo, ir tuo sulankstyti padėtyje, dėl relaksacijos dėl užtikrinimo raiščių – ir sukimosi aplink savo ašį. Bendra suma sukimosi yra 15 laipsnių, pasyvus rotacija – 35 laipsnių. Ryšuliai žaisti bendros judėjimo apribojimas .__________________________________________________________________________

vaidmenį

kelio sąnario(articulatio genties) – condylar bendra yra sudėtingas susidaro iš sąnarinių paviršių iš šlaunikaulio, girnelės ir blauzdikaulio kaulų condyles (51. pav).

, pav. . 51, užgniaužti (atidaryta):

1 –šlaunikaulis; 2 – blauzdikaulio užtikrinimo raiščių; 3 –, Medial krumplio; 4 –, užpakalinės kryžminis raištis; 5 – priekinis kryžminis raištis; 6 –, medialinio menisko; 7 blauzdikaulio; 8 –, girnelės raiščio; 9 –, girnelę; 10 –, šeivikaulis; 11 – Strzałkowy užtikrinimo raiščių

sąnario paviršiaus iš blauzdikaulio ir šlaunikaulio papildyti vidusąnarinių kremzlės: vidurinėse ir šoninių meniskų. Priemonės, kuriomis meniskų galai yra prijungti pagal raiščių į intercondylar aukščio. Šoninės ir vidurines meniskams yra prijungtas skersinių raiščių iš kelio. Kelio sąnario kapsulė yra plonas, laisvi, plati. Vidaus sinovijoje kapsulė sudaro daug raukšlės, kurių sudėtyje yra riebalinis audinys. Sąnario kapsulę dėl šlaunikaulio, blauzdikaulio ir girnelės pridedamas išilgai sąnarinių paviršių krašto, be to, epicondyle. Kelio sąnario intrasąnarinių sustiprino – priekinis ir užpakalinis kryžminio raiščių ir extraarticular – blauzdikaulio ir fibular raiščius ir lanko pasviręs pakinklioraiščių, girnelės raiščių ir šoninės atramos girnelės raiščių.

kelio sąnario sinovinio yra keletą krepšiai (suprapatellaris ir gilų podnadkolenniko-wai maišelį, pakinkline depresijos semitendinosus maišas Sartorius, poodinio prepatellar maišo).

judėjimas kelio sąnario atsirasti apie dvi ašis: apie priešais – fleksija ir išplėtimas, apie vertikalią – sukimosi (lenkimo kelio sąnario metu).

Pridėti komentarą Atšaukti atsakymą

Vaizdo (paspauskite žaisti).

Ši svetainė naudoja Akismet spam filtrą. Sužinokite, kaip tvarkyti savo komentarą duomenis.

Lagranmasade